Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy olyan fajta kutyát szeretnék majd venni, ami tökéletes házőrző és az utcán is meg tud védeni (mert sajnos rászorulok), illetve ami roppant hűséges és okos. Én a dobermanra gondoltam, de mondanak róla jót és rosszat is. Nektek mi a véleményetek? Jó a doberman? Vagy ha nem, milyen kutya lenne jó a számomra?
2011. aug. 8. 16:34
 1/10 anonim válasza:

Rottweiler de ahogy már 10000000000-szor leírták:

-nagyon domináns fajta

-nem kezdőknek való

-ja és hát azért egy 60 kg-os kan roti sétáltatásahoz sok erővel kell rendelkezni :)

2011. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a németjuhász is jó lenne, vagy az angol bullterrier, aminek már a kinézete is elrettentő tud lenni.
2011. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem erre a célra hovawart vált be
2011. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


(Ha letelt az 5 másodperc, kattints a SKIP AD gombra.)

2011. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Mivel házőrzőt írtál, gondolom kertes házban laksz, tehát lehet nagytestű is...

Fontos lenne tudni, miért szorulsz védelemre?

Mert gyenge lány vagy, vagy csak olyan környéken laksz?...


Mert nálunk a kutyasuliban pl. volt egy lány, aki abbahagyta a kiképzést, mert nem bírt a közép-ázsiai juhászával, olyan nyámnyila volt.

Ilyen alapon a rotit és a dobermant nem ajánlom, a német juhászt viszont annál inkább...



Egy történetet viszont hadd meséljek el, hogy bemutassam, egyáltalán nem biztos, hogy a fajta a lényeg...


Nekem 3 kutyám van:

Manó, egy menhelyi német juhász - magyar agár keverék szuka,

Rasid, egy 5 hónapos közép-ázsiai juhász kan kölyök

Pocak, egy közepes testű kotorék eb keverék szuka.


Manót 2 hónaposan hoztam el a menhelyről, az ember puszta látványától is maga alá pisilt és sokkot kapott félelmében.

4 hónapos korában sétáltam vele a Déli pályaudvarnál, és belém kötött 3 részeg pasi.

Manó úgy támadt nekik, hogy alig bírtam visszafogni a pórázt, majd" megőrült, hogy megvédjen - na meg a részegeket sem szereti, de inkább félni szokott tőlük.



Rasid 5 hónapos korára 45 kiló, 68 cm a marmagassága, nem egy félős kutya...

pont tegnap először vettünk részt az őrző-védőn, és bizony nagy hangon ugatott, de csak nem mert belekapni az ingerlő emberbe... (persze nyilván később ez változni fog, meg még nagyon kölyök is, de érted...:))


lehet, hogy egy menhelyi farkaskutyával, vagy keverékkel jobban jársz, mert kezelhetőbb, és MINDENT meg fog tenni érted, ha jól bánsz vele.


És ha még nem volt kutyád, menhelyin kívül szerintem ne is nagyon gondolkodj másban, mert könnyen a fejedre nő és akkor leszel k.kiban.:)

2011. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a foxterrier erre a célra kiváló. nagyon szeretnivaló..és imádja a gazdiját...ragaszkodó és talpraesett. Nekem 2 foxi kutyám van....Még más kutyák ellen is megvédett...az udvaron olyan mint egy csengő..mindenkit észrevesz és nagyon hangosan ugat. Nekem a 2 kutyám a 2. udvarunkon van. Ám senki nem mer bejönni az 1. udvarra se, mert azt hiszik hogy egy falka kutyám van. :)) Hangos és elijjeszti a nem kívánt vendégeket:DD a gazdit pedig egyszerűen imádja.:DD
2011. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

utolsónak(semmi személyes):

látom magam előtt hogy két támadó ogrét egy foxterrier fog elriasztani...

2011. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bullterrier. Bár kissé makacs, nagyon barátságos, de őrzőben is megállja a helyét. Ha kezdő vagy, nem árt neki egy engedelmes és őrző-védő, kutyasuliban.
2011. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kutyának megvan az előnye és hátránya...Olyat vegyél,ami tetszik!:)

A többi rajtad múlik!:D

2011. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hú, akkor lássuk:

1. válaszoló: nem vagyok kezdő, de a rotiról sok rosszat hallottam, bár hogy most belegondolok, lehet nem is lenne olyan rossz ötlet. Majd átgondolom.


4. válaszoló: megcsináltam, de csak 4 fajta kutyát adott ki, és egyik sem volt számomra ideális :D


5. válaszoló: fiú vagyok, 16 éves, és sajnos sokszor kötnek belém "barnabőrűek". És mivel tudjuk, hogy azok legjobban a kutyáktól félnek, elhatároztam hogy veszek egy őrző-védő kutyát. Korcsban nem igen gondolkodok.


7. válaszoló: XXXDDD


9. válaszoló: ez alap, de igaz


Na szóval köszönöm minden Kedves Válaszolónak, azoknak is akiknek nem válaszoltam, de még mindig egy nehéz döntés előtt állok ezzel kapcsolatban :S

2011. aug. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!