Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit láttok szépnek a nyomott...

Mit láttok szépnek a nyomott orrú kutyákban?

Figyelt kérdés

A mopsz, a buldog, a shar pei és társaik az én szememben valahogy nem is kutyák...

ne értsetek félre, nem lenézem őket, láttam már egész értelmes francia buldogot, csak annyira nyominak néznek ki, olyan érzésem van, hogy nem kapnak levegőt és hogy torz a fejük.

nektek is, és úgy vagytok vele, hogy olyan csúnya, hogy már szép, vagy nektek ez tényleg szép?...

miért választottatok ilyen fajta kutyát? mi fogott meg benne?


vagy csak most divat?...


2011. aug. 8. 16:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

nem tom de szerintem is rondák az ilyen kutyák ... én jobban szeretem a hosszú orruakat :P

13L

2011. aug. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a szépségéért lehet szeretni egy kutyát.
2011. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

1. A shar peinek egyáltalán nincs benyomott orra.

2.Nekem sem kifejezetten a kedvenceim az ilyen orrú kutyusok,de szerintem tudnak rettentő aranyosak is lenni,és így nagyon tettszenek..


egyébként a szépség relativ,tehát kinek mi tettszik..

2011. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
szerintem a bulldog az egyik legaranyosabb kutya a világon. jópofán néznek ki. ennyi.
2011. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, mit lehet szeretni egy nem modell külsejű férfiben, hiszen nincsenek kidolgozott izmai és sármos arca...Vagy hogy járhat valaki egy nővel, aki nem nagymellű, nincs pisze orra stb.


Nekem francia bulldogom van és nem érdekel, hogy sokaknak nem tetszik külsőre. Nála jobbfej kutyám még soha nem volt. Nagyon viccesek, hűségesek (állandóan velem lenne) és egy hullámhosszon vagyunk. Szeretnek lustálkodni, de ha kell aktívak. Én is hasonló kaliberű vagyok.


Amúgy a kutya nem a szerelmem. Majd párválasztásnál olyan embert keresek, aki számomra helyes, vonzó. Egy kutya pedig legyen aranyos.

Bár hozzáteszem én nem tartom az ilyen típusú kutyának csúnyának.

2011. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Nekünk angol bulldogunk van. Kis korában egy nagyon aranyos és jópofa kiskutya. Kiskorában annyira hozzánősz, hogy nagy korában is szépnek tartod.


Lehet mások szerint meg neked van torz fejed. Kitudja. na bumm

2011. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekem van egy pincsim és nagyon aranyos !Én is rondának gondoltam régen,de ha megismeed nagyon aranyos és ne itélkezz elöször ismerj meg egy ilyen kutyust
2011. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én abszolút szerelmese vagyok a nyomottorrú kutyáknak, igazából nem is szeretem a hosszúorrúakat. Van néhány, aki megdobogtatja a szívem, de magamnak nem akarnám akkor sem.


Én is sokat gondolkodom miért, elmondom mire jutottam, aztán cáfoljatok meg nyugodtan.

Szerintem a nyomottorrúaknak sokkal emberibb az arca. Hiszen az embernek sincs 10 centivel előrébb az orra a szeménél, meg a szájánál :)

Ezenkívül szerintem kifejezőbb is az arcuk, hiszen a ráncok szerkezete tökre megváltozik már egy szemöldök emeléstől is. Jól kézbelehet venni, és meggyurmázni :)

Azért is jobban szeretem őket, mert ők általában nem dumálnak annyit. Igaz, hogy röfögnek néha, meg horkolnak is, de nem nyüszögnek, nem dünnyögnek és főleg nem ugatnak, csak különösen indokolt esetben :)

El sem tudom képzelni, hogy valaha másmilyen kutyám legyen, mint bulldog, boxer, masztiff, esetleg dog.


De nyilván ez azon is nagyban múlik, hogy gyerekkorodban milyen kutyákkal haverkodtál. Nekünk a családban sem volt soha hosszú orrú, mindig csak turcsik :)

Most van egy hosszúorrú ideiglenesem, és tök nehezen kezelem (azért is vállaltam be, mert azért mindenképpen illik megtanulni a kommunikációját), sokkal kevésbé értem a jeleit, sokkal nehezebben veszem a testbeszédét, a más kutyákkal való kommunikációját. Egyszerűen én a nyomikat értem, nyilván ezért is szimpibbek ők.

2011. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

hát szerintem a shar pei is úgy néz ki, mint egy disznó...


és nem olyan, mintha azt kérdezném, miért szeretsz egy nem szép pasit, mert erre a fajtára van igény, direkt ilyennek tenyésztik őket.

Sőt, más fajtajellegeket is eltúloznak, nem is törődve az állat egészségével.

Az ilyen nyomott orrú kutyák pl. nem kapnak rendesen levegőt.

Másoknak a lábuk aránytalanul kicsit, vagy a fülük túl nagy.

A nagytestűeknél meg ugye minél nagyobb, annál jobb... Csak aztán jönnek a betegségek...

A Shar peinek meg bepenészedik a bőre.

Fincsi.

Csak hát ugye hol van a határ?... erre egyelőre semmiféle törvény nincs.



Na szóval nem ilyen, mert nekem is van 2 keverék kutyám, az egyik úgy néz ki, mint egy nagy sakál, egy csomóan hívogatják a nagyanyámat a környékről, hogy hogy lehet ilyen ijesztő és ronda kutyánk...:D Nekem ő a világ legszebb kutyája, már majdhogy nem szerelmes vagyok belé.:D

A másik kölyökkorában olyan volt, mint egy plüss játék, mostanra már inkább csak nekem gyönyörű...:)


De ez más, mert olyan, mint a gyerekvállalás...

Nem tudod, hogy fog kinézni, de nem is az a lényeg...


Aki viszont tudatosan ilyet választ a tenyésztőtől, annak mégis csak fontos lehet a külső nem???



Vagy pont ezt akarják üzenni a világnak, hogy a külső nem számít? vagy mi?

2011. aug. 8. 17:09
 10/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is szépek. Nekem még nem volt ilyen típusú kutyusom (menthetetlenül Labrador párti vagyok :) ), de az ismeretségi körömben igen. Ebből is látszik, hogy a szépség milyen relatív. Ha már kutyákról beszélünk, én inkább az ilyen szobacirkálókat (chihuahua, yorki...) nem veszem "kutyaszámba", ettől persze még nincs velük bajom, de én az olyan kutyákat szeretem, akik nagyobbak egy macskánál :D
2011. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!