Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Van egy 1 éves kan...

Üdv! Van egy 1 éves kan magyar vizsla kutyám, és ma vettem észre rajta h sántít a bal első lábára, talpát megvizsgáltam alaposan, nem találtam rajta semmit, megnyomogattam, megmozgattam a lábát de semmi fájdalmat nem mutatott. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Friskies junior táppal etetem egyébként (tudom h royal canin meg stb-t ajánlana mindenki, de azt anyagilag nem tudom neki megadni) Ha nem javul pár napon belül orvoshoz viszem, csak addig is tanácsokat szeretnék kérni mert eléggé aggódom! Esetleg növéstől lehet? Mert eléggé nagy korához képest, magasságát nem tudom nagyon, de 30kg és nem kövér!
2011. aug. 8. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csonthártya gyulladása van a növés miatt, vagy könyöknél a porc sérült. A Friskiesnél elég sok kutyának lesz csonthártya gyulladása.

Amíg orvoshoz jutsz, csökkentett fehérje tartalmú táp kell neki.

2011. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

hát a láb fájás az nem a táp minőségétől függ...

lehet hogy meghúzta a lábát..én kutyám is sántított arra gyanokdtam én is hogy vmi belement a mancsába megnéztem megnyomogadtam de semmi reakció, egy hétmúlva már nem lépett rá a lábára elvittük orvoshoz és kiderült hogy inszalag szakadása van és meg kell műteni..megműtettük és azóta él és virul

2011. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Minél hamarabb vidd el orvoshoz...ad szaktanácsot..aza bisztos :)
2011. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kalciumot adsz neki rendszeresen? nagyobb testű kutyáknál ajánlott már kicsi korban bevezetni, mert jobban tudnak felépülni a csontjai és az izomhúzódásoktól sem kell nagyon aggódni. Szerintem egyébként sima rándulás lehet, de ha nagyon sánta rá és nem javul pár napon belül akkor érdemes megnézetni.
2011. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
nem hiszem hogy a méret a baj mert az enyémnek 72cm-s a marmagassága és 35 kiló tömör izom
2011. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az agyonszínezett trágya Friskies árában már kapsz jobb tápot is,és házhoz is viszik.
2011. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj Josera tápot. Sokkal jobb a beltartalama, és árban ugyanott van.
2011. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van!Én is épp most rendeltem.

[link]

2011. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A friskiesnél a hentesmaradványok + egy kis farhát rizzsel vagy kenyérrel jobb:) És árban nem hiszem, hogy több, le is fagyaszthatod, akkor nem kell minden nap főzőcskézni. Egyébként lehet, hogy meghúzta, vagy beverte valahova. Nagyon sántít (nem áll rá egyáltalán), vagy csak fel-felkapja futás közben? Ne hagyd nagyon ugrálni, mert sokszor csak rosszabbá teszik, pedig érzik, hogy fáj. (adsz neki kalciumot?)
2011. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ma vettem észre reggel h úgyan ezt csinálja mint neked, sántit a bal első lábára, de eldobtam neki a labdát és fútott útána amikor hivtam akkor sántított, én is meg néztem a lábát és nem találtam semmit sem, megint eldobtam a labdát megint futott utána és akkor nem lassan futot hanem gyorsan, megint hívtam megint sántított. És az én kutyá is 1éves!!!
2011. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!