Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lesz hálás a kutyum,...

Mennyire lesz hálás a kutyum, ha kihozom őt a menhelyről, és nagyon jó gazdija leszek, aki mindennap játszik vele, sétáltatja, tanítja, odafigyel rá és persze szereti?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 23:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
az attól függ, milyen fajták keveréke, mennyire domináns egyed. Ez nem amolyan egyértelmű dolog, hogy minden menhelyi kutya automatikusan hálás. Persze, biztos örülni fog, de milyen ha már megszokja az uj helyét.
2011. aug. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az a tapasztalatom (a második ideiglenesemnél tartok) hogy sokkal hálásabbak, mint a kölyökkortól nevelt kutyák. Ugyanakkor a simiirigységet én is tapasztaltam, és a másik, hogy nagyon erős kötődés alakul ki, ami már kicsit terhessé válik.

Náluk fokozottan fontos, hogy következetes legyél a nevelésben, és szigorú szabályokat állíts fel neki. Nem szabad beleesni abba, hogy de szegénynek olyan sanyarú sorsa volt, meg amúgy is olyan boci szemei vannak, inkább elkényeztetem.

Ha elkényezteted, akkor hála ide-vagy oda, átmegy a viselkedése negatív irányba, a fejedre nő, nem jön vissza ha hívod, stb.

Persze ehhez kell némi idő, elsőre minden befogadott kutya iszonyat hálás, de ha megszokja a tutit, és nincs következetesség, akkor ugyanúgy elhatalmasodik a gazdi fölött, mint a kölyökkortól nevelt kutyák.

2011. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Valaki legyen olyan szíves árulja már el, hogy hogyan mérte le, hogy egy menhelyi kutya hálásabb, mint egy tenyésztőtől való? Vagy egy felnőtt, a kölyökhöz képest? Tényleg kíváncsi vagyok.

Egyáltalán mit értetek az alatt, hogy "hálásabb"?

2011. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Z.O.L.

Látszik, hogy teljesen másképp viszonyul hozzád egy kutya, mikor az instabil össze-vissza élet után egyszer csak elkezd megnyugodni, hanyattfekve aludni, enni kapni, stb.


A saját kutyám megszokta, hogyha kicsit viszket a szeme alatt a ránc, akkor anya megy lekamillázni, hogy bármi gond van, majd én kihúzom a szarból. Bármennyire is munkavizsgás, jól nevelt kutya, sokkal magabiztosabb, és önálóbb mint a két mentett kutya, akikkel együtt éltem.

A mentett kutyák rögtön rebbennek, ha mozgok, a sajátom fel sem ébred. Lehet persze jellem kérdése is, de én tényleg tapasztaltam a hálát a mentett kutyáknál. A kölyökkortól neveltnek természetes, hogy van étel, van tető, van tanulás, vannak szabályok, vannak kutyapajtik, van játék, minden van. A mentett kutyánál azt láttam, hogy eleinte minden apróságért hálás, látszik, ahogy egy-egy felállított szabálytól megnyugszik. Sokkal erősebb a kötődése.

Hozzáteszem három hónap volt a legtöbb idő, amit mentett kutyával együtt éltem, és közel sem vagyok benne biztos, hogy ez a hála megmaradna 1-2-3 év után is.


És nem mértem le, pusztán a kemény 2 db. mentett kutya után ez a tapasztalatom.

2011. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

hello:)


nekem 3 kutyám van:


1 menhelyi holland juhász (2 hónaposan került hozzám)

1 talált kopó keverék (2 hónaposan találtam)

1 fajtiszta káj (4 hetesen kellett elhoznom)



a menhelyi egyértelműen iszonyatosan kötődik hozzám, néha féltékenykedik, de ez a fajtájából is következik. baromi hálás, imádjuk egymást.


a talált kutya csak pár órát volt magányos, a déli pályaudvarnál hagyták egy vagonban...

utána még egy drága ismerősöm el is verte kiskorában...

voltak vele gondok, majdnem el kellett ajándékoznunk, ezt esküszöm megérezte, és azóta teljesen normális.

imád autózni, de csak ha az ölemben ülhet.:D utálja a vizet, de nyüszítve úszik be utánam akárhová, hogy aztán remegve bújjon hozzám amíg kiérünk a partra...és azóta eszébe nem jut kiszökni és csirkét zabálni.

na meg kutyasuliba is járunk, mindent nagyon ügyesen csinál...:)


a káj kölyköt ugye nagyon korán hoztuk el, de mivel itt is volt kivel játszania és anyáskodott felette a két szuka, teljesen egészséges lelkű, mindent tud a kutyanyelvről...:)

ő még kérdőjel, mert nagyon ragaszkodó, és iszonyú engedelmes, a kutyasuliban is mondták, hogy mázlink van a természetével, de nála a kamaszodás még csak most jön...



egy menhelyi kutya igazából zsákba macska...

de meggyőződésem, hogy (ha csak valami agyi elváltozása nincs) nincs rossz kutya, csak rossz gazda.


nekem szerencsém volt az enyéimmel, de ki tudja, a többi kutya is ilyen-e?...

az minden esetre elgondolkodtató, hogy elég sokan gondolják, hogy a menhelyi hálásabb, ennek csak kell, hogy legyen valami oka...:)



amikor eljött az ideje, és érzed, hogy összecsiszolódtatok, tessék ugyanúgy bánni vele, gyengéden de határozottan.

és a kutyasuli is nagyon jót tesz nekik - mint minden kutyának...

2011. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a nagyszüleim a menhelyen örökbe fogadtak egy kis kutyát. később nagyon beteg lett majdnem elpusztult,sokan azt mondták nem éli túl. de ők nem adták fel.napi több órát voltak orvosnál,ápolták és végül meggyógyult. közben én is ott voltam vele és azóta ha meglát engem akkor örömében sír(már 8 éves a kutya) 10 percig körözik körülöttem és alig bír megnyugodni amikor meglátogatom a nagyszüleimet. és azóta látom hogy hálás ha belenézek a szemébe.
2014. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!