Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe fog ez kerülni?...

Mennyibe fog ez kerülni? Mennyibe kerül maga a kutya? És az iskola? Fülkupírozás ára?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy dobermann kiskutyát(tenyésztőtől még mielőtt...)iskolába szeretnék vele járni természetesen kutyaovi is lesz csak az a baj hogy fogalmam sincs ezek mennyibe kerülnek mert egyik honlapon sem írnak árakat (fehérváron lakok) azt hallottam egy ismerőstől hogy a csoportos képzés 35000 Ft ez igaz?
2011. aug. 10. 02:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és majdnem kufelejtettem hogy működik ez a fülvágás téma? Azt tudom hogy állatorvos megvágja a fülét de azután nekem mi a szerepem?
2011. aug. 10. 02:52
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia én még csak az oviról tudok írni. Nálunk (Gödöllőn) úgy van, hogy 7hétből áll, első alkalom ingyen van és utána lehet választani, hogy bérletet szeretnél venni, vagy alkalmanként fizetsz. Az alkalmankénti 1500.- a bérlet pedig 1000.- alkalmanként. Tehát ez gyakorlatban úgy működik, hogy például szeretnél venni egy 7hetes bérletet, az akkor 7000.-

3 hónapos kortól lehet elkezdeni oviba járni egészen 9 hónapos korig. Ha viszont a kutyádat úgy ítélik/ítéled meg, hogy neki el kéne még egyszer végezni az ovit különböző okokból akkor arra is van lehetőséged.


Ha van még ovival kapcsolatban kérdésed szívesen válaszolok:)

2011. aug. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ovival kapcsolatba még az a kérdésem lenne hogy nincsenek "kirekeszetett fajták" mert a dobermanntól sokan félnek és féltik a kutyájukat mert sok rossz hír kering róluk
2011. aug. 10. 04:39
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia egyáltalán nincsenek:)

Bármilyen kutyafajtával lehet menni.

2011. aug. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És ott nincs olyan hogy jajj pici a kutya nem játszhat nagyobbal?
2011. aug. 10. 05:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Maximum olyan van, hogyha a kisebb kutya félénkebb, visszahúzódóbb akkor megkérik a nagyobb testtű kutyás gazdikat, hogy arra figyeljen, hogy a kicsit ne piszkálják a nagyok. Ilyenkor általában addig tart ez ameddig a kicsi nem hívja a nagyokat játszani magától. Onnantól kezdve bármelyik nagytestű kutya is kezdeményezheti a játékot.

Van még egy ilyen eset ami nagyon-nagyon ritka. Az amikor már a kölyök kutya annyira agresszív, hogy nem engedhetik 3-4 alkalomig a többi kutyához, csak körülöttük lehet. Nálunk is volt egy ilyen kutya. Az első alkalomkor annyira agresszív volt, hogy fél óra után azt mondták az oktatók, hogy menjenek el és a következő alkalomkor 10 perccel előbb jöjjenek, hogy fokozatosan ismerkedjen meg a többi kutyával. Amikor jöttek már lehetett nála is javulást látni és az 5. alkalomtól ő is ugyan úgy játszott a többi kutyával mint mindenki más.

Remélem segítettem:)

2011. aug. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázni a nagytestű kutyákkal. Mert jön az Eb adó. Minél veszélyesebb a kutya, annál többet kell majd érte fizetni az államhoz.
2011. aug. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jó helyen laksz. Fehérváron nagyon jó az Albadog Center, a kiképző maga is dobis, ugyhogy legalább olyan foglalkozik vele, aki ért is hozzá, valamint fehérvári az az orvos is, aki gyönyörű füleket tud vágni. Honnan veszed a kiskutyát?
2011. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kiskutya 100-150 ezer körül van, ez attól függ melyik kennelből veszed. Ha munkára szeretnéd a kiskutyát, akkor érdemes olyan kennelt választani, ahol a kutyák dolgoznak és eredményeik is vannak. A fülkupírozás árát pontosan nem tudom, állatorvosfüggő, de olyan 10-20 ezer körülre tippelném. Utána egy kötést tesznek a kutya fülére, hogy megerősödjön a porc és szépen álljon magától a füle, neked kell arra figyelni, hogy ne szedje le magáról kölyök, de az állatorvos el fogja mondani a további teendőket.

A kutyaovi ára változó, iskolája válogatja, nálunk például 500 forint volt egy alkalom, az ovi általában olcsóbb, mint a rendes képzés. Ha felhívod a kutyaiskolát biztos tudnak pontos árat mondani.

2011. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Tök jó, hogy ilyen előrelátó vagy!


én a budakeszi-i kutyasuliba járok, nagyon profik, de ott pl. csak 3000 a tagsági és 6.000 havonta...

de mivel én 3 kutyával vagyok, engedményt is kaptam, iszonyú rendesek, kedvesek.:)


kérdezz körbe a környékeden, ki hova jár, mik a tapasztalatok, hogy mire arra kerül sor, a tutiba menjetek rögtön.:)

2011. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!