Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy néhány...

Noyanoyi kérdése:

Miért van az, hogy néhány kutya tök nyugisan sétál a gazdija mellett?

Figyelt kérdés
Úgy értem , hogy vannak azok a kutyák, akik megugatják a másikat...de valamelyik meg rá se hederít..hiába ugatja meg egy kutya, vissza sem ugat, meg nem akar nekimenni. Mitől függ ez? Betanítás kérdése? Szeretnék venni kutyát a közeljövőben és ezért érdekelne:)
2011. aug. 10. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
mi anno amikor még élt a vizsink( nagyon hiányzik),simán sétáltattuk póráz nélkül,hiába ugatták a kerítés mögül nem figyelt rájuk...de ő egy tündéri fiú volt
2011. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De erre neveltétek, vagy magától volt ilyen? am sajnálom a kutyut :(
2011. aug. 10. 09:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nevelés kérdése. Én konkrétan belőttem a kutyámnak, hogy az ugató kutya az kulcsinger arra, hogy vegye fel velem a szemkontaktust a kutyám. Rohadt jó érzés fölényes mosollyal elcammogni feszes lábnál követésben az örjöngő pincsik mellett :)))
2011. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De hogy lehet ezt megtanítani? Tök jó am, én is ezt akarom majd elérni :)
2011. aug. 10. 09:41
 5/15 anonim ***** válasza:
párom apukája találta őt kb 2 évesen asszem,mindig is nagyon nyugodt kutya volt.kennelben voltak tartva,mert a szuka öreg volt és botladozott néha,féltünk,hogy leesik a teraszról,ami ugyan nem magas,de neki igen ,de amior tavaly januárban elment a lány vizsla,akkor lebontottuk a kennelt és szabadon volt a kertben a fiú.neki alapjáraton jó természete volt,ezért is hiányzik nagyon,igazságtalan az élet hogy elvette tőlünk,pedig még nem volt öreg...
2011. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:(
2011. aug. 10. 09:45
 7/15 anonim ***** válasza:

de igazából,ilyenkor szokták azt mondani,hogy csak a szépre kell emlékezni,ami bőven volt...arra kell gondolni,hogy ő már békésen futkározik a szívárványhíd lábánál...és nem szenved,követte a pótanyukáját...


de a kérdésre is válaszolva,biztosan meg lehet ezt is tanítani,csak időben el kell kezdeni,szerintem vedd fel privátban a kapcsolatot a szemkontaktusos hozzászólóval,biztos vannak hasznos tanácsai...:)

2011. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi sok mással együtt a kutyasuliban megtanultunk úgy tanítani, hogy bármit meg tudjak tanítani. Szerencsére volt egy idióta kutyánk a parkban, úgyhogy ő kiszámíthatóan ott volt a mindennapos gyakorlásnál :) A gazdáját nem érdekelte, hogy a kiskutya örjöng, nekem viszont tök jól jött. Eleinte csak azt gyakoroltuk, hogy nagyobb távolságból ülve menjen a szemkontakt, aztán közelebbről ülve, aztán fokozatosan felépítettem menet közben is. Utána már csak általánosítani kellett a többi kutyára. Rengeteg gyakorlás klikkerrel, és meg lett az eredménye.
2011. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem francia bulldogom van és mi is "letojom" arccal megyünk el az összes idegbajos kutya mellett. Persze néha szuszizik meg fújtat, nyilván izgatott lesz, de alapvetően átveszi az én hangulatom.

Tehát ha nem pánikolok és kezdem ráncigálni a pórázt (ahogy sokan teszik sajnos), hogy úristen oda ne menjen már egy másik kutyához, még véletlen megszagolja, akkor simán egy "Menjünk" parancsra azonnal felveszi a ritmust és lazán jön mellettem.

Pl. a macskákat utálja, lazán kikergetné a világból őket, míg bírná, de ezzel a módszerrel gyönyörűen kordában tartható. Egyébként sok függ valóban a temperamentumtól is, de alapvetően a gazdin múlik, hogy felelősen válasszon kutyát, majd jól szocializálja.

Én mindig olyan szomorú vagyok, amikor szerencsétlen kutyák egymást sem tudják megszagolni, mert a buta gazdik húzzák-nyúzzák a sehogysem nevelt kutyáikat, azok meg nyilván vicsorognak, ugatnak, fogalmuk sincs, hogy mi is történik és hogy kell kutyául viselkedni.


Szóval ha kutyát veszel az első és legfontosabb dolog, hogy lehetőség szerint jó sokáig maradjon a testvérei mellett (mi 12 hetesen hoztuk el), tőlük rengeteget tanul, majd ha kiviszed, akkor keress vagy szervezz "kutyaovit", ahová több, nagyjából azonos korú kutya jár, nagyon sokat segít abban, hogy jól szocializált legyen. Az első pár hónap nagyon fontos, mi is minden nap, de legalább kétnaponta jártunk.

Utána érdemes még kutyasuli is beiktatni, ha nagyon engedelmesnek szeretnéd, vagy önmagad is megtaníthatsz neki alapvető engedelmességi parancsokat.

Sok sikert.

2011. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most nem hülyeségből írom, de ha a NatGeo-n nézed a Csodálatos kutyadokit abban szoktak ilyen tanácsok lenni.


17/L

2011. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!