Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes viselkedés a...

Mi a helyes viselkedés a gazdi részéről az alábbiak esetében?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kértem itt tanácsot, hogy hogyan viselkedjem, mi a teendőm két kan kutya találkozásakor, össze szoktatásakor. Egy hétre szoktunk vendégségbe menni baráthoz, akinek van 10 kg. keverék kan kutyája (10 hónapos), a mi kutyánk 45 kg. szintén kan (2,5 éves). Korábban azt tanácsolták, hogy első találkozáskor a kapun kívül ismerkedjenek, stb., ez meg is volt, de a barát kis kutyája állandóan az én kutyám hátsójához volt "ragadva", Szóval a kis kutya részéről reggeltől-estig a falkavezérség megszerzése volt a cél. Az én kutyán nagyon játékos, többször játékba hívta a kisebbet, de az csak rajta lógott, az enyém meg állandóan lerázta, igazából fel sem érte a kicsi, de láttam az én kutyám fején, hogy már kezd elege lenni, ezért inkább fogtam és visszavittem a kicsit a keneljébe. Olyan rossz, hogy nem tudnak együtt játszani és nincs is kedvem állandóan mellettük lenni, mert a kicsi eléggé agresszív, többször "megharapta", oda kapott az enyémhez. Most megint megyünk és szeretném, ha nem kellene állandóan felügyelni őket, vagy elzárni a kisebbet. Mit tanácsoltok?
2011. aug. 10. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki kutya jön ki minden kutyával. Neked is van biztos olyan ember, akit legszívesebben felrúgnál már csak azért is, mert bejött a szobába.

Mi elég sokat jártunk kutyaiskolába és ott a szünetben ezek eléggé kijöttek. Volt egy nagy barna keverék, akivel állandóan össze akartak verekedni, mert valamiért zsigerből gyűlölték egymást, pedig az enyém még ivartalanított is volt. Más kutyákkal pedig mindkettő nagyon jól kijött.

2011. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mieink nem verekszenek, legalábbis eddig még nem, csak a kisebb hatalomvágya túl erős. Próbáltam már együtt foglalkoztatni játék, séta, stb., de a kicsit semmi más nem érdekelte, csak az én kutyám hátsója.
2011. aug. 10. 16:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Apropó, az enyém husky keverék, a kicsi meg mintha pitbull keverék lenne, de ez nem biztos.
2011. aug. 10. 16:05
 4/5 sippara ***** válasza:
Ezer éves a kérdés, de sok a szabadidőm, úgyhogy válaszolok :D itt egyértelműen a kicsivel volt gond, őt kell(ett volna) megnevelni.
2012. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) Rendes vagy. Köszi! :))
2013. jan. 4. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!