Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg a kutyám?

Hogyan nevelhetném meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy kistestű palotapincsi keverék kutyám , minden nap 3x viszem sétálni , délelőtt , délután , és este. A közelben van egy park ,ahol a kutyák esténként összefutnak . Az én kutyám rendszerint csak a nőstény kutyákkal bír meglenni , azokkal se játszik csak szaglássza őket odalent. A fiúkkal meg nagyon agresszív tud lenni. Azt akarom elérni , hogy ne legyen ilyen a kutyákkal szemben , szoktam nézni a Csodálatos Kutyadokit , ami segít kicsit a nevelésben . De tegnap a parkba is olyan agresszív roham jött rá ,hogy nem tudtam leállítani .Be kellett fognom a száját mert úgy ugatta a kan kutyát és még vagy 5 percig ezt csinálta az emberek szeme láttára .Mondhatom kínos volt . Aki tud vmi jó tanácsot , vmi fogást , az írjon , mert lejárat a kutyám mindenki előtt a magatartásával , pedig itthon semmi baj nincs vele.
2011. aug. 10. 13:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az én kutyám is ilyen gondokkal küzd/küzdött. Nekem bejött, hogy leguggoltam, oda hívtam magamhoz beszéltem hozzá,közben simogattam.Mikor megnyugodott megint kezdtünk sétálni,amikor megint elkezdte csináltam még egyszer... és így tovább.
2011. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
próbáld meg azt hogy mikor le érsz vele a parkba akkor nem engeded el a pórázról ha eddig el engedted csak pórázon szétáltatod mikor rájön a roham akkor elindulsz vele a másik irányba. Megcsinálod vele egy párszor és ha nem ugatja őket akkor adsz neki jutalom falatot. Nekem ez bevált. Ja és ne felejts el vele közbe dicsérni ha ügyes.
2011. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy szó szerint húznom kell és rángatni magam után (pórázon van ) . Ha egyszer rájön az 5perc akkor rövidre veszem a pórázt és húzom el onnan , ő meg persze menne a kutyához , és közbe ugat , meg hátrafelé néz , nem is nézi merre viszem , semmi . Ha kutya van és agresszív akkor mondhatok neki bármit , simogathatom , ő ugat és csak a kutyára koncentrál , pedig már próbáltam ezt a legugolást .
2011. aug. 10. 13:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Még mielőtt rájönne az öt perc, amint látod, hogy "na mindjárt rákezd", zökkentsd ki! Húzd oldalra a pórázt (sose felfele!), vagy pökd meg az oldalát. Ezt el kel játszani jópárszor. A kutyadokiban is ezt csinálják.
2011. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*bökd

bocsi :)

2011. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen a palotapincsi keverékem.nekem se figyel semmire ha meglát egy kutyát,semmi nem érdekli a multkor én szalámit vittem neki és azzal próbáltam elvonni a figyelmét amikor meglát egy kutyát de semmi csak morog mint egy veszett kutya :) nekem is kínos szokott lenni de nekem semmi nem vált be :((
2011. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolso vok:amm mennyi idös?
2011. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Talált kutya , 2 éve találtuk és az állatorvos szerint akkor lehetett olyan 2 éves , szóval 4. De az előttem szólóknak , a bökdösés meg a húzás se segít. Ahogy meglát 1 kutyát vagy ugatni kezdi nem érdekli semmi más csak az .Szoktam nézni a kutyadokit és vannak ilyen esetek benne és remélem lesz még pár ilyen hogy orvosolni tudjam az én kutyám.
2011. aug. 10. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor kutyasulit ajánlom...nekem a ceaser milan módszere nagyon bevált nem agresszív a kutyám a többivel és én is a bökdösös módszert csináltam...eddig elképzelhetetlen lett volna más kutyák közelébe vinni de a módszer segített ezen még mindig van 1 -2 kutya amit megugatna de leállítom ahogy látom hogy készül az ugatásra ha túl csendben áll akkor is kizökentem
2011. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma este ha nem fog esni viszem a parkba a kutyákhoz, de már előre félek mi lesz . De pozitív hozzáállás :) Csak nehezen maradok nyugodt és magabiztos . Biztosan kifogom próbálni a kutyadoki módszerét , minden nap nézem 11kor meg 18:00 kor a Nat.Geo-n :D .Pont ma volt ilyen Kutyaparkos rész ,meg hogy hogyan viselkedjen a kutya a parkban .
2011. aug. 10. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!