Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azonnali segítség kellene! A...

Azonnali segítség kellene! A kutyám csomókban harapja ki magából a szőrt. Mi a baja?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdődött ez a borzalom. Egy hat éves Labrador kan a szerencsétlen.

Az elején még csak vakaródzott, a falhoz dörgölte magát aztán egyre durvább dolgokat művelt. Tegnap óta folyamatosan harapdálja magát, néhány helyen már vérző sebeket is okozott magának. Hála az égnek, már néhol kezd begyógyulni, de még mindig nedvedzik a sérült bőrfelület.

Először bolhára tippeltem, de akkor valószínűleg a macskám is elkapta volna. Kapott bolhairtót, de nem vált be.

Az is lehet, hogy az utcán szedett össze valamit, azonban ez kétséges, hisz utoljára múlthét kedden hagyta el a házat.

Ha esetleg valaki rájönne, hogy mi a baja Ervinnek, ez a neve, akkor legyen szíves a kezelést is leírni.

Előre köszönet!


2011. aug. 10. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz!
2011. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem is pont úgyan ezt csinálja a kutyám..elvittük dokihoz adott krémet meg tabletátt ő csirke allergiát mondott...na lekezeltük semmi csirkése sem kapott a tápot a jutifalatokat iskicseréltük és 3 hónapig semmi csirkét nem kapott erre úgyan úgy csinálja nem viszem orvoshoz mert úgyan azt mondaná és egy rahedli pénzt ott hagynék a semmiért mert ahoigy megyúgyúl újra kezdi és körömvirág krémmel kennem be azt a helyet ahol kirágta magát és begyógyul a seb ..van olyan amikor több hónapig nem csinálja aztán újra 2 havonta nem fogok orvoshoz járni ezzel... most se kap semmi csirkés dolgot és hipoallergén tápot kap...azért vidd el dokihoz hogy mit mond...
2011. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2.vok

ha elviszed orvoshoz és megmondja mi a baja ha nem lenne nagy dolog azért privátba küldenél egy e-mailt..kíváncsi vagyok neked mit mond rá az orvos..

2011. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem szeretnék butaságot mondani, de mindenképp valami bőrbetegség lesz.. én láttam már ilyet kutyán és neki kenőcsöt írt fel a doki, azzal kellett kenegetni. Attól múlt el neki.

De szerintem a rühön át a bolhásodásig és az allergián keresztül bármi lehet. Szerintem érdemes elvinni dokihoz..

2011. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha veled lenne ilyen vagy valamelyik családtagoddal, akkor is a gyk-n tennél fel kérdéseket???Gondolom nem.


Vidd el azt a szerencsétlen kutyát állatorvoshoz. Hihetetlen, hogy magadtól nem jut eszedbe és inkább nézed, hogy tönkreteszi magát.

2011. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A véresre harapás miatt nekem egyértelmű a rüh. Kínzó viszketést okoz, a kutya véresre rágja magát. Vigyázzatok, mert átmegy az emberbe is! Azonnali orvosi segítség kell neki!


Ha esetleg nem rüh, akkor pedig allergia. Akkor is kell orvos.

2011. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyám kutyája bár nem harapta ki a szőrét de véresre vakarta és harapta magát. Elvitték orvoshoz kapott valami allergia gyógyszert azóta minden rendben a kutyával. Nem mondták pontosan mire allergiás, csak valami általánost adtak.
2011. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg rüh a probléma.

Azok, akik az állatorvoshoz akartak elparancsolni, azoktól megkérdezném, hogy mégis ki írta fel a bolhairtót?

Az állatorvosunk egy nagy nulla, de azért amint baj történt bármely háziállatommal, azonnal hozzá mentem, és nem azonnal ide a kérdéseimmel bombázni a népeket.

2011. aug. 10. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:
ha ilyen véleménnyel vagy az orvosodról, menjél másikhoz. Egy félrekezelt kutyánál sokkal több lesz a kiadásod, plusz a kutya is csak szenved. Inkább párszor messzebb egy jó orvos.
2011. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!