Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az ha a kutyának a...

Mit jelent az ha a kutyának a májával van valami?

Figyelt kérdés

A kutyusom júniusban volt kilenc éves(golden retriver).Kb három napja nem eszik,kicsit kedvetlen.voltunk már vele dokinál és vett tőle vért és azt mondta ,hogy a májával van valami és vinnünk kell majd ultrahangra is mert lehet ,hogy valami daganatszerűség.Ezelőtt egy hétre elmentünk nyaralni és nagyapám úgy etette őket ,hogy az előző napi kajás vízbe beleszórta az aznapit, meg adott nekik tejkaramellát ,pedig mondtuk ,hogy ne adjon ilyen édességszerűeket.Ezek mit jelentenek ,és mi az a daganat?

12/L


2011. aug. 10. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy a nagy papi tett rosszat igaz hogy nem jók nekik ezek a dolgok a daganat az egy olyan dolog hogy van egy kis kinövés a máján és egyre nagyobb lesz közben megemészti a máját ez nagyon rossz dolog

nem kívánom hogy a te kutyusodnak is az legyen a baja mint az enyémnek

mert az én kutyámnak egy 25cm átmérőjű daganat volt a máján és elkellett altatni hogy ne szenvedjen

de ha időben észre lett véve akkor még ki tudják venni egy sima műtéttel

2011. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az első voltam az én kutyámnak 1 és fél hét alatt nőtt ekkorára a daganat meg is próbálták megműteni de már nem sikerült

a legfontosabb most hogy minnél gyorsabban el vigyétek az ultrahangra és ha lehet akkor a lehető leggyorsabban meg legyen műtve

2011. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! és asszem kedden visszük ultrahangra ,de most voltak a szüleim a dokinál és kapott a kutyus gyógyszert és azt mondták ,hogy az a baj ,hogy a mája nem úgy működik mint ahogy kéne,de nem nagy az eltérés csak azért mégis már baj.és mégegyszer köszi a gyors választ!
2011. aug. 10. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért én a daganatot nem írnám úgy le, hogy egy kis dudor. Pontosan mi is az: oda nem illő sejtek kontrollálatlan osztódása. Értsd: valamelyik szervben kötőszövet vagy bőr vagy bármi egyéb képződik ezt hívják ráknak. És abba hal bele mindenki(kutya, ember), hogy ellehetetleníti a szerv vagy az egész szervezet működését az oda nem illő sejtszaporulat.
2011. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Májbeteg kutyának a neki való diétás ételt kell ennie , plusz a gyógyszert, amit írt az orvos.
2011. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi!am nem igazán májbeteg csak kicsit nem úgy működik a mája ahogy kéne,elméletileg.am ma este evett úgyhogy mondhatni prímán van szerencsére,legalábbis nem látszik h rosszul lenne:)
2011. aug. 10. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
első vagyok azért írtam le a daganatot úgy ahogy az első válaszban írtam mert ő egy 12 éves kislány és nem hiszem hogy annyira megértené ha úgy írom ahogy a kedves válaszoló írta a 3.válaszban
2011. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!