Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mitől lehet begyullad...

S. O. S! Mitől lehet begyulladva a felső fogsor ínyrésze a kutyámnak? Cairn terrier.

Figyelt kérdés

Kihúzattam két kölyök fogát mert 9 hónaposan még ott volt a csont mellett a kölyökfog, azt hittem attól van. A fogkövet is leszedettem. És nem ezek okozzák. Mi a fene lehet? látok a jobb felső ínyében egy kis elszíneződött vájatot amit az alsófogsor egyik foga vájt (talán túl hosszú fog.., nem tudom), talán attól lenne? Le kellene reszeltetni? Mégse húzathatom ki minden fogát.

Kérlek segítsetek, ötlet hogy mi lehet ez, és hol van Nyíregyházán kutya foghoz értő szakorvos. Vagy környékén, mindegy. Csontot nem adtam neki direkt egy ideig néztem nem e attól van, de nem. Néha most ha szájába vesz csontot vinnyog (van mikor megrágja), gondolom fáj neki. Kérlek segítsetek! Most puha konzervhúst kap mert az könnyen beveri, de szeretnék visszaállni a jó minőségű kajákra már, növésben van.

Valószínűleg röntgen kellene


2011. aug. 10. 19:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy műtét után fertőződött volna el a fog helye? Segítség!!
2011. aug. 10. 20:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit írtál, alul a hosszú foga, ott lehet hogy érzékeny neki, vagy belement valamilyen szennyeződés, és attól gyulladt be. Én Debreceni vagyok, Nyíregyházán nem tudok állatorvost. Csak Debrecenben a Mátyás király utcán, meg van a Diószegi sarkon egy állatkórház, úgyhogy ebben sajnos nem sok mindent tudok segíteni.
2011. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért azt vegyük figyelembe, hogy az íny egy érzékeny része a szájnak, és ha nekünk is megsérül, előszőr (nem minden esetben) vérzik, és utána még (általában) megérezzük egy ideig, hogy van.
2011. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

most olyat hallottam, hogy esetleg kevés a nyála... és nem elég nedves a pofija belül.


??

2011. aug. 14. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!