Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hatásos lenne...

Szerintetek hatásos lenne (többi lent)?

Figyelt kérdés

Már kétszer előfordult, hogy a kutyámat séta közben megtámadta egy másik kutya. Szerencsére nem lett semmi baja, de azért ezt átélni nem volt olyan jó.

Ezért gondoltam, hogy elővigyázatosságból viszek magammal kürtöt, és ha úgy látom, hogy támadni akarna egy kutya, akkor talán ez elijesztené.

Szerintetek jó ötlet? Így elkerülhető lenne a támadás?


2011. aug. 10. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább petnet-ről rendelj Petcorrectort,vagy borssprayt-t.Kb 1500-2000 ft:)
2011. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is vmi spré az hatásos lenne vagy pedig vagy pedig vmi éles hang bár az a te kutyádnak se jó..
2011. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nektek már van tapasztalatotok a spray-vel. Mondjuk ha már rátámadt ugye nem biztos, hogy el tudom találni, még az is lehet, hogy az én kutyám is kap belőle, ezért gondoltam ezt a megoldást (modnjuk lehet hülyének néznének, de lehet még mindig jobb mintha ordibálnék, mint egy nem normális:).
2011. aug. 10. 22:06
 4/7 anonim válasza:
spray,bot, ezeket tudom ajánlani
2011. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy komolyan támadó kutyát nem biztos, hogy megállít a kürt, ezért én is inkább a sprayt javasolnám. Nem lesz tőle maradandó károsodása se a másik kutyának, se a tiednek ha netán kerülne rá is belőle, de biztosan elkotródna a támadó.
2011. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

mindig megnézem, hogy merre megyek a kutyámmal, ha pl. már a távolban észreveszek egy kutyát, nem megyek arra tovább. ha a semmiből bukkan elő, az durva. nem sokszor volt ilyen, de ha előfordul, akkor gyorsan felkapok valamit a földről (kő, bot, vagy télen hó :D), és a kutya felé dobom. de ha fenyegetően és hartározottan, a kezeidet lengetve közeledsz felé, az is hatásos, ez tapasztalat. jó, mondjuk egy rotival még nem volt dolgom, de a kicsi és közepes testű kutyáknál beválnak a fent leírt módszerek. :D

volt olyan is, hogy 2-3 utcát végigfutottam, mert egy kutya elkezdett felénk rohanni. a kutyámat persze vontatni kellett magam után, mert oda akart menni a másik blökihez. mikor már kb. a halál szélén voltam, megálltam, a kutya utolért, és kiderült, hogy csak egy kis simogatásra vágyik. :))

2011. aug. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor viszek magammal mindig spray-t, és ha majd esetleg adódna ilyen helyzet (remélem nem fog), akkor ezt fogom használni, remélem jó lesz.

Az én kutyámat mindkét esetben nagytestű kutya támadta meg. Az elsőnél a gazdi kiengedte a házuk elé, hagy végezze el a dolgát.., mi messzebb voltunk, a kutya észrevett, elkezdett sprintelni és egyszerűen nekiugrott a kutyámnak. A gazdi hívogatta, de nem engedelmeskedett a kutyája. Aztán marakodott a két eb (persze az enyém is védte magát az elején, a végén már ő nem támadott), a "gazdi" meg csak ott állt és nézte, nekem mondta, hogy rúgjam meg a kutyáját, nem merte Ő megfogni. Aztán ÉN megfogtam a rohadt kutyája nyakörévt úgy abbahagyta a marakodást. De ekkor sem fogta meg a gazdája, így újra támadt. Mégegyszer leszedtem, aztán kiért a gazdi férje és ő nagy nehezen átvette tőlem és bevitte a házba. Aztán a nő kérdezte, hogy lett e vmi baja a kutyámnak, én meg mondtam hogy nem tudom (elég mérgesen, amúgy nem is tudhattam mert elég sötét volt). Szerencsére nem lett semmi baja. Csak hát lelkileg neki is, nekem is nagyon megterhelő volt.


A másodiknál elsétáltunk egy ház előtt, a kapun belül ugatott egy kutya. Elhagytuk a házat kb. 20 méterre, és egyszer csak nyüszögést, futást hallottam a hátam mögül. Egy németjuhász volt, az a kutya aki ugatott minket, elég rendesen meglepődtem én is, a kutyám is. Előszőr még tétovázott, mondtam, hogy takarodj stb. Ja és úgy szökött ki, hogy a kedves "gazdája" jött ki bicajjal a kapun és kiszaladt. Aztán a gazdi oda se jött pár percig, a biciklije letámasztásával volt elfoglalva. Aztán a NJ. egyszer támadott, nem tarott sogáig a marakodás, elfutott. Aztán úgy látszott hogy hazamegy, de a gazdája elkezdett jönni felénk, erre a kutya is, és mégegyszer nekitámadt a kutyámnak. Ez sem tartott sokáig szerencsére. Megint elfutott. Nem adta fel, akárhogy ordibáltam. Az út másik feléről átjött egy nő és ő zavarta haza. Aztán odajott hozzánk, kérdezte, hogy jól vagyunk-e. Szerencsére itt sem lett semmi baj.

A "gazda" meg oda se jött, a járdán ment utána bicajjal, nem mert melletünk elmenni (mi a bicikliúton mentünk). Hát mit mondjak, szépeket gondoltam róla...


Szerintem mindkét esetben nagy részben a gazdák hibája volt. Ha jobban vigyáznak, ha jobban megnevelnék a kutyájukat, hiszen az ő felelősségük, ez nem történt volna meg.


Kicsit hosszú lett...

2011. aug. 11. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!