Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 éves kutyánk....

Van egy 9 éves kutyánk. Nagyon beteg. Van esélye a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan milyen fajta kutyus, de 9 éves. Eltört a lába, rengeteg szilákra tört. Az állatorvos azt mondta, hogy ahogy mozgatja a lábát, a szilánkok elvágják az ereket. Elsőnek egy kb 10 centis pukli volt a lábán, amit az orvos felvágott, és tele volt vérrel. Pontosan nem tudom mit csinált vele, de az biztos, hogy most is el van szorítva. Eddig csak a mancsa volt feldagadva, de most már a lábának a felső része is. Járni még tud, de a sérült lábát felemeli, és úgy ugrál. Majdnem egész nap fekszik, de eszik és iszik is eleget. Nem szenved, mert nem fáj neki, csak ha mozgatja, de nem mozgatja.

Valakivel történt már ilyen? Ha igen, akkor kíváncsi lennék, hogy mi történt a kutyussal. Szerintetek van esély hogy nem hal meg?


2011. aug. 11. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el egy rendes állatorvoshoz, aki nem csak megmondja a frankót, hanem kezeli is a kutyát. Meg kellene nézni, hogy műthető-e a törés, ha nem akkor le kell amputálni a kutya lábát. Ettől nem kell megijedni, a kutyák nagyon hamar megszokják, hogy három lábbal közlekedjenek, semmiben nem fogja megakadályozni. Emiatt nem kell elaltatni, egy 9 éves kutya még sokáig elélhet, ha amúgy nincs semmi más egészségügyi problémája.
2011. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát meg halni nem fog max öregségben. Mivel ahogy írtad gondolom kap fájdalom csillapítókat. Nem gondolkoztál még azon hogy megműtteted a kutyád lábát. műtétttel még össze tudják rakni benne a csontokat. Tudom szörnyen hangzik de ha nem annyira sok pénz akkor nem gondolkodtál azon ha az állatorvos szerint már nem jön helyre hogy amputáltatod a lábát. De ha később nagy fájdalmai lesznek akkor szerintem inkább altattasd el.
2011. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos anyukámékat ezzel nem nagyon tudom meggyőzni, de megpróbálom rábeszélni őket, és azt elfelejtettem mondani, hogy egyik szemére teljesen, másik szemére félig vak. A vékonyabb dolgokat (pl. kerítés drótja) nem látja. Ja, és pénzünk sincs, apukám azt mondta, hogy ha még egy olcsóbb műtét segítene rajta, akkor jó, meglesz a műtét, de ha nem akkor valószínűleg elaltatják. :(
2011. aug. 11. 12:07
 4/12 anonim ***** válasza:
ha nem tudja meggyógyítani, vagy már nem "érné" meg, vagyis hogy már nem lenne neki sok hátra ne hagyjátok szenvedni altassátok el, de ha menthető egyértelmű:)
2011. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem minden pénzt megérne, mert nagyon szeretem, csak az a baj, hogy anyukáméknak nincs sok pénze, ráadásul ők megoldanák azzal hogy hoznak új kutyát és le vagyok tudva. Csak az a baj hogy nem értik meg mennyire szeretem a kutyát. De ha viszonylag olcsón megúsznánk, akkor biztos hogy megműttetnék.
2011. aug. 11. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:

magától nem fog meggyógyulni, meg kéne nézetni egy normális dokival - ha megírod merrefelé laktok, akkor ajánlunk orvost


egy 9 éves kutya meg egyáltalán nem öreg, még az élete jó része hátra lenne, ha kezeltetnétek

2011. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most jött haza apukám, és kihívja az állatorvost, de azt mondta, hogy ha lehet akkor valamit próbál vele csináltatni és csak ha nincs más lehetőség, és nem fog meggyógyulni, akkor altatjuk el.

Lehet hogy nem apám vagy az orvos hibája, de én k*rvára mérges leszek rájuk hogy ha nem gyógyul meg. (Normál esetben nem szoktam káromkodni, bocsi, de másképp hirtelen nem tudom magam kifejezni!!!)

2011. aug. 11. 12:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként tápiószelén lakunk, és itt van egy nagyon kedves orvos, csak benne bízunk.
2011. aug. 11. 12:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikorra megy oda az állatorvos? Szerintem is, ha nem műthető a lába, amputálni kellene...
2011. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne hívjatok ki állatorvost, ti vigyétek el egy jól felszerelt rendelőbe vagy még jobb lenne egy állatkórházba, ahol meg tudják műteni. Sajnos műtét nélkül nem tudnak segíteni rajta, vagy amputálni vagy össze kell csavarozni a sérült lábat. Egy lábtörés miatt ne altassátok el, de ha nektek nem ér meg ennyit a kutya élete, hogy megműttessétek...
2011. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!