Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik furán a...

Skarma kérdése:

Miért viselkedik furán a kutyám? (bocsi ha hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Bemászott az egyik kutyaházba és veszettül morog, ha a másik kutyánk a közelébe megy. Csak akkor jön ki onnan, ha a házat őrzi, vagy ha valamelyik családtag kimegy a kertbe, de akkor is rajta tartja a szemét a másik kutyán.

Ezt pár, kb. 2-3 napja csinálja. Benéztem a kutyaházba és kiszedtem onnan egy labdát. Nem adtam vissza neki. Erre a másik házat foglalta el.

oda is benéztem, de ott már nem volt semmi. Most átvonult a kennel alá. Van ott egy lyuk, ahová az apám a lenyírt füvet szórja. Azt kiásta a kutyám és most azt őrzi. Őrzi a semmit.

Mit csináljak vele? Már megdorgáltam, mikor morgott a másik kutyánkra, de nem hagyja abba.


Lehetséges, hogy érzi hogy másfél hét múlva elköltözöm és így ,,hisztizik" hogy mindenki rá figyeljen? (egygazdás kutya, nagyon össze vagyunk hangolódva)

Egyébként 4 éves mudi szuka.


2011. aug. 11. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ivarérett? És ha az, akkor nem 2 hónappal ezelőtt tüzelt?
2011. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint nem ivarérett, hanem ivaros. Bocsánat, elírtam.

Csak mert nekem egyértelműen álvemhességnek tűnik.

2011. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, már 4 éves.

Gondoltam rá, hogy esetleg álvemhesség és helyet keres magának, de semmi külső jele nincsen...

2011. aug. 11. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg álvemhes. Az enyém is ezt csinálta mikor még ivaros volt.
2011. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen külső jelre gondolsz? A hasa nem fog nőni, viszont az emlői megduzzadhatnak, és lehet, hogy beindul a tejtermelés.

Én javaslom az ivartalanítást, mert amikor az én kutyám álvemhes lett, és az emlőiben maradt a tej, az ivartalanítás után derült ki, hogy 3 emlőjében is komoly gyulladás keletkezett emiatt.

2011. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Néztem az emlőit, le is tapiztam, de semmi, ezért mondom hogy nincs külső jele.
2011. aug. 11. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden jel az álvemhességre utal
2011. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!