Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek? Miért nem...

Most mit tegyek? Miért nem szeretne barátkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 8 éves Golden Retriever szuka kutyusom. Nem az enyém volt kiskorától, 6 éves korában kaptam. Okos kutya, tanítottam neki trükköket és teljes mértékben elfogad falkavezérnek.

Nincs másik kutyám, és séta közben is csak a kerítésen belülről csaholnak a kutyák, de őt ezek nem izgatják. Falun élek, rajtam kívül nem sokan sétáltatják a kutyájukat. Az egyik ismerősünknek van egy kb.7 hónapos puli kutyusa. Megkértem, hogy összebarátkoztathatnám-e, a kutyusommal őket. Megengedte. A puli először mindig ugatta, de félt is tőle. Pedig a Goldenemben semmi rossz szándék nem volt. Aztán egyszer összeszimatoltak, játszottak és azóta nagy pajtások :)

Tegnap két barátnőmmel elmentünk kutyás túrára, a tóra, hogy meg fürdessük a kutyáinkat. Ott is nem volt semmi baj a szociális élettel, csak, amikor ivott a kutyám a táljából a másik Goldi is szomjas volt és odajött, erre ő morogta, mert féltette a vizét, később ez a kutya véletlen meg nem lökte hátulról az én kutyámat, aki megijedt és nekitámadt, én meg rögtön rászóltam. Gyönyörűen visszajött nem bántotta. De mikor egymás mellé kerültek a másikkal morgott rá. Én akkor mondtam neki, hogy Nem!, illetve rácsaptam. És ezt még párszor eljátszottam. Utána már nem morgott :) Hazaúton újra jóban voltak, bár egy kis feszültség még mindig volt. Aztán este ismét mentünk sétálni, és találtunk az utcán egy kölyök foxit. Őrá is rögtön morogni kezdett. Rászóltam, és taslit is kapott, abbahagyta. Majd a foxi direkt ugrándozott körülötte, provokálta. Megint morgott, újra tasli. És utána inkább elvontam a kiskutyáról a figyelmét és hazamentünk. A húgomat megkértem, hogy vigye vissza a gazdájának a foxit, mert mindig elszökik.

Tudom, hogy hosszú, de köszi, hogy elolvastad. A kérdésem az, hogy ezek után már minden kuttyra morogni fog? Eddig olyan barátságos volt.


2011. aug. 11. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát a jól bevált módszer ilyenkor egy rántás fojtó nyakörvvel. Ez így ijesztően hangzik, de nagyon hatásos, hidd el, egy taslit alig érez meg olyan feszült helyzetben.
2011. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a taslit szerintem érzi, mert akkor abbahagyja, rám néz, majd újra vissza a másik kutyusra :)
2011. aug. 11. 15:19
 3/5 compactegon ***** válasza:
a rángatás sem jó (a kutya rossz ingerrel köti össze "meglátok egy másik kutyát, fájdalom fog érni"), és a kedveskedés sem, mert akkor meg azt hiszi, jót csinált. ne gondolkodj rajta ha meglátsz egy másik kutyát, hogy most mi lesz. én a taslit is hanyagolnám, helyette kis darab kaja orra előtt húzni, míg el nem mentek mellettük. nekem staffim van, mindenkit meg akar szagolni (vagy többet :D), és csak ez a módszer vált be.
2011. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, végülis igazad is van, csak az a baj ezzel, hogy így becsapjuk a kutyát, mert akkor értelem szerűen nem kapja meg a falatot, mert akkor a rossz viselkedést jutalmaznánk. Inkább amikor már merevedik a teste húzd el onnan, induljatok el a másik irányba, majd menjetek vissza a kutyához, ha megint morog csináld újra.
2011. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 compactegon ***** válasza:

ja persze hogy megkapja, amint pár méterre tovább érünk, csak azt nem írtam, gondoltam lógis :)

Vanyy elhúzós módszere is jó, csak ne rángasd.

2011. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!