Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nagy baj ha a kutyám morog...

Az nagy baj ha a kutyám morog vagy ugat rám ha azt akarja, hogy foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előbb olvastam egy kérdésnél, hogy az egyik válaszoló linkelte ezt a weboldalt: [link]

Elolvastam azokat a pontokat, semmi mással nincs gond, csak azzal az egyel.

A kis kutyám van, hogy nem hagy gépezni ide jön és a lábamat "fogdossa", hogy inkább vele labdázzak ne gépezzek.

Olyan sose szokott lenni, hogy ugat vagy morog ha éhes olyankor csak jön leül és nézi mit csinálok. De olyankor tudom, hogy éhes és azt várja, hogy megetessem.

Olyan viszont szokott lenni, hogy csak úgy ül velem szembe és ugat rám de csóvál. Én ezt eddig játéknak vettem. Mintha beszélgetne velem. Utána elszalad valami játékért és hozza is.

Nem válogatós mindent megeszi amit elé rakok 5perc alatt már nincs a tányérjában.

Minden idegennek örül aki bejön az ajtón, szóval mással tényleg semmi probléma, csak ezzel, de én azt hittem ez játék. Most viszont kicsit megijedtem.

Ez nagy probléma lenne?

Két éves kistestű kutya.


2011. aug. 11. 15:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Akkor most nagy baj? Megint ugatott :(
2011. aug. 11. 15:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy-két rész a csodálatos kutyadokiból (natgeotv-n) Ha játszani akarsz elösször fegyelmezd, adj neki feladatot(ül, kimész, marad), mert első a fegyelem, utána jön a játék! NEM SZABAD SAJNÁLNI(kistestű kutyákat gyakran megsajnálják azért érik el amit akarnak). A linkelt oldal nagyon jó. Érintés amivel érezteted vele szemben a dominanciádat(seaser milan - csodálatos kutyadoki), nagyon sok részbe így fegyelmez
2011. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy okos, kommunikálni tudó kutyád, Te meg ijedezel?

A leírtak alapján a kutyád nagyon aranyosan jelzi, ha akar valamit. Te pedig meg is érted a jelzéseit.

Kissé elszaladt a ló ezzel a az egész falkavezérséggel, dominanciával.

Ha nem zavar, hogy ugatással jelez Neked, nincs semmi gond.

2011. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak első kutyám :) De akkor nincs semmi baj megnyugodtam.
2011. aug. 11. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell bocsánatot kérned:))

Aranyos lehet a kutyád.

Azért azt tartsd meg, hogy ha jelez, hogy akar valamit , legyen képes tudomásul venni, ha Te éppen nem akarod azt megtenni. Ha ilyenkor nem hagyja abba az ugatást, az már baj.Arról viszont le kell szoktatni.

2011. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bárhonnan vissza tudod hívni? Bármiről le tudod tiltani? ha igen, akkor semmi gond.

Ha nem, akkor viszont semmi esetre se játsz vele ilyenkor, mikor ő hív, inkább zavard el magadtól, és játsz vele akkor, amikor nyugton van, és te hívd őt a játékra.

2011. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!