Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt vagy Rottweilert...

Kuvaszt vagy Rottweilert válasszak nagy telek őrzésére de gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 12:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképpen a rotit.megfelelő nevelés mellett tökéletes társa lehet egy kisgyereknek akár.
2009. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
19%
rottweiler,telekőrzésre mindenképp, bár gyerekekhez szocializálni őket nem lezs könnyű.a kuvasz telekőrzésre nem igazán jó, viszont tökéletes lenne a gyerekeknek..a 21-es csapdája...:)
2009. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
28%
kuvaszt semmiképpen nem ajánlom gyerek mellé
2009. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
59%
A kuvasz nem jó telekőrzésre? Hát ilyet még nem hallottam. :O Akkor mire jó? És tapasztalatom szerint a gyerekeket is imádja...
2009. ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
5%
Egyiket sem. Mindkettő bolond "kutya", nem való gyerekek mellé! Ha szeretnéd látni a gyerekeidet felnőni, vegyél inkább pulit, vagy németjuhászt, az nem bántja a gyerekeket.
2009. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
72%

Nah, azért ne essünk ilyen előítéletekbe, mert láttam én már német juhászt, aki megharapott gyereker, meg a pulit aki terelni akart. Én meg kuvasz mellett nőttem fel... Ha nem szereted akkor oké, de attól még nem kell ilyeneket állítani... Különben meg a választási lehetőség között nem szerepelt sem puli sem német juhász. Ja és egyébként nem kedvencem sem a roti, sem a kuvasz. Már csak azért sem mert roti akarta szétszedni a kutyáim, de német juhász sokkal többször... Bár lehet csak azért mert német juhászból több van errefelé. De én tudnék róluk csúnyákat mesélni. Ennek ellenére nem szídom egyiket sem.


Én a kérdezőnek a kuvaszt ajánlom, mert az magyar fajta, nem is kell őrzésre tanítani, az előitéletekkel nem kell törődni, inkább kérdezz meg egy szakembert. Ha megfelelően van tartva, tudja ki a főnök és nincs 1 méteres láncra verne, akkor tökéletes. Bár azt nem várd el, hogy a gyereknek ugorjon parancsra, és ne is hagyd vele egyedül, de gondolom az alap.

2009. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
59%

Én a kuvaszt ajánlanám. A Rottweilert én személy szerint kevésbé tartom megbízhatónak és ezért nem kell lehurrogni, nem előítélet, mindössze személyes vélemény, sosem tartanék ilyen fajtát gyerek mellett.

A kuvaszok nagyon veszélyesek de CSAK és kizárólag akkor, ha nincs elég mozgásterük, ennek hiányában hamar "megkattannak". Ha úgy érted a telek őrzését, hogy közben szabadon mozoghat és nem lesz láncon megkötve, gondosan lesz nevelve, lesz vele foglalkozva akkor a legnagyobb biztonsággal tartható gyerek mellett is! Nekem csak pozitív tapasztalatom van a fajtával kapcsolatban, gyerek koromban nagynénéméknek volt, ugyancsak telekőrzésre, igaz, hogy meg volt kötve de egy hatalmas kifutópályán, így annyit rohangált amennyit akart. Egész nap gyöntöltem és imádott! Ellenben a hugomat utálta, mivel kölyök korában mindig belerúgott egyet, csak úgy heccből. Ezért szoktam írni, hogy a gyereket kell a kutyához nevelni és nem fordítva!

2009. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Én 26 vagyok, 7 éves voltam mikor a szüleim rottweilert vettek. Imádtuk egymást, csodálatos kutyás gyerekkorom volt mellette.

Ja, mi is az őrző-védő tulajdonsága miatt választottuk ezt a fajtát.

2009. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk is volt kuvaszunk és volt egy néni aki kiskorában rugdosta! Nagykorában rátámadt... De velünk meg tökéletesen elvolt... Szóval kuvasz! :)
2009. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
81%
Kuvasz kitűnő házőrző aki az ellenkezőjét állítja az még nem akart bemenni olyan házba a mit kuvasz őrzött. Igénytelen ellenálló fajta imádja a gyerekeket nekünk volt egy gyerekkoromban és soha nem bántott, de a szomszédba beleharapott amikor részegen bejött az udvarba. Gyerekek mellé egyébként biztos ami biztos alapon inkább szukát vegyél ha a rotit választod akkor is kezelhetőbbek nem akarnak annyira falkavezérek lenni.
2009. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!