Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentsem, vagy ne?

Feljelentsem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy havanesse kutyám. Tegnap előtt a bolt előtt, egy bullterrier elkapta. Leharapta a fél fülét, és az arcát is elég rendesen megmarta. Kórházba megműtötték a kutyát, 22.000 volt. A terrieren nem volt szájkosár, állítólag póráz sem, bár ezt a gazda tagadja.Sajnos nem láttam, nem voltam ott, keri fiammal volt a kutya.

A miénken nem volt póráz 10éves, sose volt. Be van tanítva, nem volt baj még soha.

A gazda először azt mondta, fizet mindent. Ez a 4. kutya volt amit megtámadott az övé.

Ma ide állított a fele pénzel, azt mondta, szerinte ez így korrekt, mert a miénken nem volt póráz.

Mit csináljak? Fől jelentsem vagy ne? És ez hogy működik? Köszi előre is.


2011. aug. 11. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted, de......... tanu nélkül nincs sok esélyed.
2011. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miként történt a harapás? A Tied ment a bullhoz? Vagy a bull támadta meg a Tiedet? Ez sem mindegy.
2011. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tanuk vannak, sőőőőőőt nem kevés.

Az hogy melyik ment melyikhez, nem tiszta. A gazda szerint, a miénk ment az övé után, többen viszont látták, és a terrier ment a miénkre.

2011. aug. 11. 16:00
 4/11 panettone ***** válasza:

Én elöször is megnézném a helyi rendeletet mert lehet csak azt éred el hogy mind a kettőtöket megbüntetnek mert közterületen volt a kutya póráz nélkül. Amennyiben a környékeeteken lehet így sétáltatni akkor megkeresném/ ha fellehetőek/ az előző harapott kutyák tulajdonosai és megkérném együtt menjünk neki.

És hangsúlyoznám hogy nem a pént akarom vissza /én elfoganám a fele pénzt, főleg hogy a kutyámon nem volt póráz/ és kérném hogy kötelezzék a sajátja kizárólag pórázon és szájkosárral lehessen közterületen.

2011. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Feljelenteni szerintem sincs sok értelme, mert úgy se lesz belőle semmi. És ez is elég ritka, hogy valaki megtéríti a kutya által okozott "kárt".
2011. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ha feljelented akkor mit érsz vele. Őt elmarasztalják, max fizet valami jelképes összeget az önkormányzatnak, azt' csá. Sok értelme nincs.
2011. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De téged is feljelenthetnek, mert nem volt a kutyádon póráz. Az teljesen mindegy, hogy ilyen-olyan betanított a kutya, közterületen kell a nyakörv és a póráz. Közterületen csak pórázra kötve lehet sétáltatni. EZT TÖRVÉNY ÍRJA ELŐ!!! Meg kéne már érteni. Ha feljelented az illetőt - megteheted, mert kárt tett a kutyádban -, akkor jelentsd fel magadat is, mert te is törvényt szegtél, azzal, hogy nem pórázon sétáltattad a kutyádat!!!
2011. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
de vhol az is van hogy az erősebb fajtákat , pitbull, amstaff,bullterier ,roti stb ezeket szájkosárral kell sétáltatni..
2011. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 bullterrierem van.Nemegyszer támadta meg őket kistestű kutya úgy,hogy az enyémen póráz volt,a kicsin nem.Elég bosszantó volt pl.mikor egy szaporítótól származó idegbeteg francia bulldog kan ugrott a pórázon vezetett bullterrier szukám torkának egyszerűen azért,mert a bulldog nem normális.Leszedtem arról az elkényeztetett kis patkányról a bullt,mert nem akartam,hogy nekem legyen bajom a végén.

Szóval a kistestű kutyát ugyanúgy pórázon kell vezetni utcán,mint a nagyokat.Én sem fizetném ki az egész pénzt.

Mi az,hogy 10 éves kutya nincs pórázhoz szoktatva?

2011. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, mindenkinek igaza van, ezért is voltam tanácstalan.

Amúgy a kutya, direkt nincs pórázhoz szoktatva, főleg arra van tanítva, hogy egyedül közlekedjen a városba, Pesten, és a szememből tudja hogy mit kell tennie. Tehát pl: Hamegyünk át az úttesten, és jön az autó, én megállok, ő is megáll, le ül mellém. 1M-nél messzebb nem mehet tőlem, csak ha mondom hogy futás. A bolt előtt le ül, és megvár, addig nem mozdul el onnan. És sajnos ez akkor is így történt, keri fiam kijött a boltból, a kutya örült, tudta hogy mehet, pont jött a bullterrier és sajnos meg lett a baj.

Nekem a másik kutyám, ami magyar vizsla volt, ő is így volt taníttatva, 17évig volt póráz nélkül.

De sajnos be kell látnom, hogy nem szabad, vagyis a póráz sajnos kell. Még egyszer köszönöm a válaszokat, a póráz miatt mindenkinek igaza van.

2011. aug. 11. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!