Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szükséges egy kölyök...

Mi szükséges egy kölyök spánielhez, és mikor érdemes ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Pl. milyen fésű, sampon, nyakörv vagy inkább hám stb. És lehet ezzel a fajtával agilityzni? Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, azért kérdeztem meg itt.
2011. aug. 11. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyakörv - ha engedelmes kutyát akarsz. Hám, ha húzós kutyát, aki nem tud normálisan menni pórázon. Ha már tud akkor lehet hám...de akkor már azért nem kell mert akkor láb mellett is elmegy :o)

Agilityzni lehet vele, ha nincs elhízva.

Sampon nem igazán szükséges. Évente max kétszer ha kell fürdetni. Fésülni annál inkább mert a szőre gubancolódásra és filcesedésre hajlamos.

Ivartalanítani a legajánlatosabb ivarérés előtt, 5-6 hónaposan. De itt egy nagyon jó és közérthető cikk a témában: [link]

2011. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani az első tüzelése előtt kb. 5-6 hónapos korában.

Agilityzni pedig, igen lehet vele. Szerintem nagyon ügyesek, mert könnyen tanulnak és okos kutyák.

Bár nem kérdezted, de egy jó tanács: ha olyan kaját adsz neki, jobb ha vigyázol, hogy a füle ne lógjon bele...

2011. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók kifelejtették, hogy agility-zni minimum 1 éves kortól lehet.
2011. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 panettone ***** válasza:

ha most kezded beszerezni a cuccait:

magasított falú edényke az ivóvíznek, és ha nem csak száraztáppal eteted akkor a kajájának is.

Fekhely, amit jó előre tisztázni hogy az lesz az ő helye.

Táp.

Fésű ritkafogú bontó fésű és egy kefe ( universal vagy tükör kefe)egy egyszerű olló

Kullancskiszedő.

Fültisztító folyadék, borvíz a szemkörnyék tisztításához, vatta //kérdezd meg mikor és mivel volt féreghajtva és bolhairtva és hogy mikor kell újra és azokat is vedd meg/

Egy két játék labda rágókötél huzigálni valami rongydarab.

Így hirtelen ennyi

2011. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 panettone ***** válasza:

[link]

[link]

Ő egy mentett spani aki aktívan sportol és a társát is tőlünk fogadták örökbe :-) ő is kipróbálta már.


Szerintem az ivartalanítást inkább az első tüzelése után érdemes megcsináltatni. De persze nem kötelező addig várni.

2011. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!