Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miféle jó juhászkutyát tudtok?

Miféle jó juhászkutyát tudtok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 21:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
ide! hozzám! terelni!tereje az álatokat
2011. aug. 11. 21:17
 12/18 anonim ***** válasza:

puli, pumi, mudi, border collie, kelpie, australian cattle dog

csak ismételni tudom magam...szerintem ezek a kutyák nagyon nagyon jól dolgoznak, hogy őszinte legyek szerintem a kelpie az egyik legjobb...borderben a munkavonal, a magyar juhászok is jók csak nekem ők túl ugatósak.

2011. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

kösz

az jo ha ugatós

kelpi jkicsi és nemteccik

2011. aug. 11. 21:21
 14/18 Futurare ***** válasza:

Birkát tartasz? Bégess velük!!!

Milyen állat? Mekkora terület?

És én magam is több helyen láttam német juhászt "juhászkodni".

2011. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
mindenfél
2011. aug. 11. 21:30
 16/18 A kérdező kommentje:
mindenféle
2011. aug. 11. 21:30
 17/18 anonim ***** válasza:
puli,pumi,mudi,border collie,skót juc
2011. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász nem terelőkutya, a skótok többsége meg már nem lenne képes terelni a megváltozott külleme(nagyobb szőr) és az ösztön hiánya miatt.

A magyar juhászkutyák, a puli, a pumi és a mudi szinte bármilyen állatot képesek terelni, viszonylag egészséges fajták és olcsóbban hozzá lehet jutni egy jó vérvonalú, jó idegrendszerű és munkaképességű kölyökhöz(kb 50-60 ezer).

A border collie a magyar kennelek zömében küllemre van szelektálva, ezek a kutyák korántsem terelnek úgy, mint a munkavonalú borderek. A kelpiet általában nagyobb méretű szarvasmarhacsorda terelésére használják.

2011. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!