Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nehéz őket szobatiszta...

F-ttirza kérdése:

Tényleg nehéz őket szobatisztaságra szoktatni? Mennyire kényes a gyomruk, csak szoktatás kérdése vagy fajtabeli adottság? Nagy a mozgás igénye? Sokat kell fárasztani? Nyugodt vagy inkább hiperaktív természetű?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy yorkie kutyust a közeljövőben. Sok mindent olvastam és hallottam róluk, ezekről szeretnék többet tudni.Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 12. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nem nehéz őket szobatisztaságra szoktatni.

2. Egyátalán nem kényes a gyomruk az ényémek bármit megesznek.

3. Mivel terrier mozogni kell vele de nem egy olyan nagy dolog kimozgatni őket.

4. Hogy nyugis legyen mindig ki kell fárasztani alaposan.

5. Nem a világ legnyugottann kutyája de nem is hiperaktív úgy a kettő között.

2011. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy szobatisztaságra lehet őket nevelni, mint bármilyen más fajtát.

Nem kényes a gyomruk, ugyanazt meg tudják enni, mint a többi kutya.

Szerintem az ő mozgásigényük nagyobb, mint a legtöbb nagytestű fajtának.

Az enyém nyugodt természetű, de ha játék van, akkor felpörög.


Az a baj, hogy ezekre a kérdésekre így nem lehet válaszolni, én a saját kutyámon tapasztalt dolgokat tudom csak leírni. Amíg nem hordhattam sétálni, addig kutyapelenka volt letéve a lakásban, az első naptól ott intézte a dolgát.

Evés terén is tökéletes, imád kunyizni, megeszik szinte mindent (gyümölcsöket, zöldségeket is, persze első a hús) de még nem volt olyan, hogy bármitől is hasmenése lett volna. De reggel és este száraztápot kap, azt is nagyon szereti (Acana-t eszik)

A mozgásigénye olyan szempontból nagy, hogy simán lenyomott velem egy 15 kilóméteres túrát tavaly. Séták alatt nem rohangál, játszani sem szokott más kutyákkal, viszont imádja, ha órákon keresztül mászkálunk.


Ne higgy az urban legendeknek:) Persze, nagyon el lehet rontani őket, de ha kutyaként vannak kezelve, akkor tökéletes társak. Én kutyasuliba jártam az enyémmel, és soha nem bántam úgy vele, mint a hímes tojással. Rengeteget van kutyák között, soha nem vettem fel egy kutya elől sem, és soha nem akartam táskába gyömöszölni.

Okosan, és akkor nem lesz gond:)

2011. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy kinolóhus vagyok és nagyon szívesen segítek. Nehezebb mint egy átlagos kutyát ami a szobatisztaságot illeti de nem nagyon nehéz meglehet oldani. A yorki nem hiperaktív és nem nagy a mozgás igénye csak rá kell nézni. Valóban vannak ölebek akiknek nagy a mozgásigényük de ő nem tartozik abba. Az ölebek szerintem ezt mindenki tudja kényesebbek lehet hogy előfordulhat hogy egyszer kétszer hányni fog de ez nem fajta függő inkább a kutyától függ. A másik amit mindenképpen el kell mondanom, hogy nagyon sok nő azt mondja de aranyos és megveszi. De nem a külleme a legfontosabb. A yorki egy terrier és előfordulhat hogy a lakásban hagyott cipőket maszlagokra szét rágja. Én mindenképpen körülnéznék a többi kutya között. Egy kutya választásnál rengeteget kell informálódni, hogy később ne bánjuk meg. Ha a MEGISMERTED a fajt és akkor is ilyet szeretnél akkor egy nagyon kedves társa lelhetsz.
2011. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosnak találom őket! Valamelyest ismerem már ezt a fajtát,de nem annyira,hogy ilyeneket is megállapítsak róla,ezért is kérdeztem,mert abból,hogy néhányszor eltöltöttem vele néhány órát,még nem derült ki,hogy milyen a minden napokban.Sok féle fajtának utána néztem,volt,amit ki is próbáltam.A yorkie nekem igazából nem a cuki ölebsége miatt tetszik vagy a külleme miatt,de persze ezek sem hanyagolhatóak el.Tegnap pont itt volt egy barátom a yorkiejával és láttam,hogy nem nagy a mozgás igénye. Persze nem a sétáltatásra gondolok,mert én magam is szeretek sétálni,naponta lenyomok több kilométert,tehát ez nem jelent nekem gondot,hogy sétáltatni kell.Inkább arra gondoltam,hogy pl. volt régebben egy kutyám,westie vol(már sajnos nincs közöttünk),őt pl. állandóan fárasztani kellett,nem volt elég a séta,de sokszor még a játék sem,pedig rengeteget szaladgáltam vele.Sajnos erre nem mindig van időm,mert mikor haza érek a melóból fáradtan,még a séta oké,de a külön fárasztás már sokszor terhes volt.Emiatt kérdeztem.Egyetértek azzal,hogy a kutyával kutyaként kell bánni,nem kisbabaként,szerencsére ez nálam sosem így volt.Az etetést is azért kérdeztem,mert sok mindent hall az ember és nehéz eldönteni,hogy melyik az igaz.A szobatisztaságra szoktatás meg nem probléma,türelmem van bőven.:) Egy szóval:köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 13. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó, te mindenhol leírod, hogy kinológus vagy, ehhez képest ritka nagy butaságokat írtál.

Mivel magyarázod azt az állításodat, hogy yorkshire-okat nehezebb szobatisztaságra nevelni, mint a többi fajtát? Csak mert a baráti körömben nagyjából 15 yorki van, mindegyiket rendszeresen lehordták kicsi koruktól kezdve, és mindegyik ugyanúgy megtanulta pár hét alatt, hogy hol intézze a dolgát.


"nem nagy a mozgás igénye csak rá kell nézni"

"A yorki egy terrier és előfordulhat hogy a lakásban hagyott cipőket maszlagokra szét rágja" - Ezekre meg inkább nem is reagálnék, nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egy szakember ilyen primitív kijelentéseket tud tenni.


Ja igen, és csak mondom (neked, mint kinológusnak...) hogy a yorkshire egy FAJTA és nem FAJ.

2011. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinológus barátunk az 56%-ával biztos tudja a tutit XD
2011. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem yorkim van ,most 13 hetes 8 hetes volt mikor elhoztam.Pelusra kezdtem szoktatni ez nem volt mindig sikeres a kertben viszont minden alkalommal elvégezte a dolgát a pelust elhagytuk nincs kint sehol,kiviszem és ki is akar menni ha kell neki.Reggelig már alszik 5-6 körul kelt és utoljára 9-10 körul megyunk ki.Valoban rág,de nem többet mint minden más kölyök kutya .Tápot eszik,de kap már huslevest ,répát,csirkehusit,meg persze megkostol mindent,májkrém,banán,sajt :D Egyszer hányt mikor elhoztuk az autozás után, azota egyszer sem,hasmenése sem volt még sose.Neki nagy a mozgás igénye ,de sokat van a kertben ott elszaladgál,játszunk is sokat,egyedul is játszik labdával vagy plussel.Én örulök,hogy ezt a fajtát választottam,nagyon vicces,bolondos és kis bujos kutyus.
2014. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!