Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagy őrző-védő fajta...

Egy nagy őrző-védő fajta mennyire félemlíti meg a dakotákat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista de az a tapasztalatom hogy ha elmentem valahova sétálni csakis dakoták kötöttek belém, oda jöttek, hogy "hé van egy cigid, miért niiincs??! Aggyá mááá!"

És már rohadtul elegem van ebből.

Ha lenne valami nagytestű kutya mellettem, mondjuk argentin dog, dobermann, rotweiler, akkor inkább nem jönnének oda kötözködni, nem szólnának hozzám?


2011. aug. 12. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel akkor nem. Vegyél olyan kutyát ami félelmetkeltű pl. roweiler vagy a kakukázusi juhászkutya. De mind 2 fajtához erős kéz kell. Nekünk van egy foxink a lénynek se ártana de rettegnek tőle. A pulinktől meg pláne mert az nem nevetünk bele semmit de magától lett rasszista.
2011. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a dakoták a 2 labradoromtól leugráltak az útról félelmükben. Jellemzően minden nagyobb kutyától félnek.
2011. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Természetesen akkor nem kötnének beléd. De ne csak ezért vegyél kutyát jól gondold meg! Ha megismered a fajt és olyat szeretnél akkor nos itt van pár ami testőr kutya. Cane Corso, ahogy említetted Argentín dog, a Dog, a dobberman kevésbé. Ezek ösztönösen védik gazdájukat. Ráadásul nagy kutyák amik már magukban félelmetesek. A csau-csau még egy dolog de arra nem adnék garanciát mert a sürgősségit fizethetnéd az embereknek. De ez a védő reakció a legtöbb kutyánál jelen van. Ismerek egy kislányt (13 éves) egy Airedale terriere van és játszottak csipkelődtek az apukájával és a kutya azt hitte bántja a lányt és bele harapott a szebbik felébe. De nem erősen csak célzó hatással.
2011. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is rasszista:)

Én erre a célra dobermannt vennék. De ahogy írták, azt is tartsd szem előtt, hogy ezekhez a fajtákhoz határozott gazdi kell.

2011. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 compactegon ***** válasza:
igen, a dobi elég tekintélyt parancsoló. vagy vegy rodéziai :)
2011. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bullmasztiff-nekem ők vannak!

Tekintélyt parancsoló kinézet közben pedig kenyérre lehet kenni!

2011. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Lehetséges.De egyet jegyezz meg!A kutya nem fegyver!

:)

2011. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Bordeuxi dog-om van és nagyon tudom ajánlani. Este ha valaki arra jár ugat mint akit vernek. De a Roti a legjobb ilyezgetésre. Vagy a Bulldog...azok harci kutyák. A Dobberman az gyönyörű és én mindenképpen fogok venni olyan kutyit. De amúgy bármilyen fajta jó ami nagytestű robusztusabb.
2011. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
vegyél Dogo Canariot :) az igazán személyvédő :D
2011. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vegyél egy kangalt .xD
2011. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!