Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lett ilyen felkapott a...

Mikor lett ilyen felkapott a border collie?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol azt látok. Eddig, még ez előtt 3-4 évvel egyet SEM láttam, szinte nem is tudtam, hogy létezik.


Most meg mindenki olyat akar.

De ezt kinek köszönhetjük, hogy újabban divatkutya lett


2011. aug. 12. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Legtöbben azért választják ezt a fajtát mert könnyen tanítható okos kutya és imádja a gazdáját. Lehet vele túrázni kint és bent is jól elvan persze ha jól le van mozgatva. Lehet vele dog dancingezni frissbe meg stb...
2011. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem veszik észre, mekkora felelősséggel jár. Annyit látnak csak, hogy jajj de okos, szép kutyus, de jóóó elkapja a frizbit! Az ilyenektől én is hányok...


Elsőnek meg végképp gratulálok... "El van bent is"... Na szép.


Én még ötödik kutyának se merném bevállalni, ahogy mondjuk a vérebet sem. Sokat olvasok kutyákról és pont ezért tudom, hogy nagyon kevés embernek való. Pláne akkor akadok ki, amikor egy gyereknek vesznek ilyen kaliberű kutyát...

2011. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert azt mondják, "A világ legokosabb kutyája". Nem tudom igaz-e de mindenki úgy van vele hogy elsőre megfogja neki tanítani az összes trükköt és nem kell vele naphosszat foglalkozni a ragadványnév miatt.
2011. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azóta ilyen felkapott amióta kikiáltották a "világ legintelligensebb kutyájának".

Ahogy a labrador meg a golden a "családi kutya", a beagle a "cuki, édes tekintetű közepes kutya", a yorki, bolognese "a még cukibb szobacirkáló" címkék áldozatai.

Amíg az emberek ilyen szempontok alapján vesznek kutyát addig lesznek felkapott divatfajták, aminek mindig a kutyák és a fajtamentők fogják meginni a levét.

2011. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem még a Staffi is nagyon divatkutya lett...
2011. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem régóta a kedvencem a staffi, nem azért mert divatkutya.
2011. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Asszem a Babe című filmmel indult. Minden kutyadivat egy filmmel kezdődik.

Ld.:Benji, Rex felügyelő, Lassie, Marley és én, stb.

2011. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A labrador (és a golden) a Marley és én előtt is duuuurván népszerű volt. Sajnos.
2011. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 (L) Bella (L) ***** válasza:

Szerintem más-más szempontok alapján de leginkább ezekért:

- a legokosabb kutya a világon (persze foglalkozni azért kéne vele, mert magától még ő se tanul:)

- volt egy angliai X-faktor szerű műsor, ahol egy csaj dogdancingelt a borderjével, azóta mindenkinek olyan kutya kell

- reklámokon, kutyakajás dobozokon, sőt!most néztem, hogy még az új oltási könyvön is border van, fressnapfban mindenhol border képeket látsz

- dicsekedni akar a barátainak

- személyi kölcsön reklámban is őt láthatod (aki szétszedte a lakást, míg a gazdi dolgozott)


Én néhány éve még azt hittem a borderről, hogy valami keverék. Sajnálom a fajtát:S

2011. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!