Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtunk egy 5 éves...

Örökbe fogadtunk egy 5 éves bichon szukát. Kinn nem hajlandó a dolgát elvégezni, pedig sokat sétálunk. Szeretnék tanácsot kérni, hogy miként nevelhessem szobatisztaságra a már felnőtt kutyánkat?

Figyelt kérdés
Eddig kan kutyánk volt, ő jelölgetett, vele ha 1 órát kinn vagyok sem csinál semmit. Kertes házban élünk, de napi 3-4 alkalommal is kimegyünk sétálni. Most a kutyapelenkát vittem ki,miután elvégezte rá a dolgát. Valami jó ötlet?
2011. aug. 12. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor legyen egész nap kint , kint itasátok, etesétek...muszáj lesz neki kint elvégezni a dolgát sétájataok veel ugyan úgy ..estére engedjétek be...így talán annyit nem piszkít a házba...de ez elég nehéz lesz még amit megtehetsz hogy evés ,ivás utána kiviszed az udvarra..
2011. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha kiengeded az udvarra legyél mindig vele és ha véletlenul kint visil kakil akkor adj neki valami finomat.virslit,vagy kutyakekszet amit szeret.ha sétáni viszed ugyanez.még csak csak egy kicsit jelolget is akkor is adj neki falatot és dicsérd meg.ha pedig bent piszkít akkor szidd meg és utánna rokton vidd ki az udvarra
2011. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csinálhatod ugy h felhuzol valami vekkert h csorodjon oránként és akkor mindig kiviszed az udvarra ha pisil megdicsérd.és amikor már legalább pisilni kint pisil akkor álitasz a vekkere h 2 oránként csorodjon és mindig akkor kiviszed az udvarra.ha pedig bent piszkít megszidod
2011. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kinn voltunk vele egész délelőtt, hajnaltól. Hát egyszer sem pisilt.

5 órát elmentünk itthonról... Darabokra szedett pár papucsot, cipőt. 5 évesen. Totál el vagyok keseredve, azt hittem elég felnőtt már, nem lesz ilyen gondom.:(

2011. aug. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!