Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne ez összesen...

Mennyibe kerülne ez összesen nekem?

Figyelt kérdés

- Fajtiszta német juhász viszonylag jó kennelből 35000 ft alatt lehetőleg.

- póráz,sampon,kutyatál,kefe ilyesmi.

- étkezés közepes minőségű táppal. (havi szinten)


2011. aug. 13. 02:25
 1/7 anonim ***** válasza:
35ezer alatt nem találsz fajtatiszta németjuhászt jó kennelből. Ha tenyésztőtől veszel 60ezer alatt nem úszod meg. Ha nem szeretnél ennyit költeni a kutyára, akkor menhely vagy fajtamentők.
2011. aug. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, kérlek ments meg két életet. Ne támogasd a szaporítókat, így is annyi van belőlük. A menhelyeken is találsz fajtatiszta németjuhászt.
2011. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fajtiszta német juhász viszonylag jó kennelből 35000ft alatt lehetőleg? Ugyan már... És egyébként is Fajtatiszta.

Fajtisztát fogsz találni 5ezerért is.

Kennelben olyan 50-60körül már van a német juhászok ára annyira nem magas, viszont érdemes odafigyelni honnan veszi az ember, diszplázia szűrések legyenek meg, meg szülők viselkedését megnézni. Ha az olcsóbb kategóriára hajtasz.

Ha ez drága akkor ott vannak a fajtamentők vannak fiatal kutyáik is, nekik már a személyiségüket is látod. És azoknak a hátuk legalább nem olyan csapott mint a show-vonalnak a tenyésztőknél. Szerintem azok undorítóak, pedig szeretem a német juhászokat, de ha még egyszer vennék kizárólag munka vonalút vennék, de ezzel meg az a baj, hogy az a fekete színű nekem meg a rajzos tetszik, itthon meg még nem nagyon láttam olyan kennelt aminek ne lenne csapott a háta. Alig bírnak menni szerencsétlen kutyák.

2011. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja igen a többi kérdésedre a válasz :)

póráz + nyakörv szerintem meg van bőven 3ezer forintból, bár gondolom kölyökkorban is szeretnéd sétáltatni és mivel nőnek, így célszerű egy olyan textil nyakörvet venned ami állítható így ha nő csak állítasz rajta és kész nálunk egy ilyen egy ezresből ki van. Utána pedig ha már fix mérete van a kutyádnak veszel olyat amilyet akarsz. Szóval akkor így számolhatsz + egy ezrest.


Sampon: Több féle minőségű sampon is van. Tudsz venni 500-700forintért is 250ml de 2-3 ezer forintért is. Rajtad áll, mennyit szánsz rá a kutyádra.


Kutyatál: műanyag, vagy fém nem mindegy, a műanyag olcsóbb. Árakban nézz szét a www.webkutya.hu weboldalon. Innen akár rendelhetsz is ha valami megtetszik, ingyenes a kiszállítás bárhova.


Étkezés közepes minőségű táppal: Én a joserát ajánlom erre a célra, sajnos amit mutattam webolalon azon nincs, viszont itt elég szép választék van belőle [link] és nagyon olcsón. Hátránya, hogy 20 ezer forint alatt 1500forintot kell fizetned, de még így is ha egy zsákot megveszel 7500forintra jön ki. A tápfutar.hu-nál egy zsák kerül 7200-ba +postaköltség. Van junior tápjuk is válogass.

Így elég olcsóra jön ki az etetése még ha a postaköltséget bele is számoljuk. Emellett a táp mellett nyugodtan főzhetsz majd neki.

2011. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fajtatisztát viszonylag jó kennelből minimum 70-80 ezer alatt nem találsz. És mivel ennél a fajtánál gyakorlatilag minden második, harmadik diszpláziás, így nagyon nagy szívás lenne 35-ért kutyát venni. Akkor inkább a fajtamentőknél próbálkozz, vagy menhelyeken.

Egyébként úgy számolj, hogy nekem az 5 kg-os kutyám éves szinten 90-150 ezer forint között szokott lenni. Egy nagytestű értelemszerűen drágább.

2011. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.És a 20kg-os táp mennyi időre elég 2-3 hét? Mindenképpen kölyköt szeretnék néztem a fajmentőknél már de ott a legfiatalabb is 1 éves.
2011. aug. 13. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehezen hihető, de egy 1 éves kutya még nagyon fiatal.

Viszont addigra már túl van a -szerintem- problémás kölyökkoron. Nem rág meg mindent, akkor már tudni, hogy felnőttként milyen természetű lesz, és a fizikai állapota, egészsége is viszonylag jól "látható".

Tehát nem zsákbamacska. Én csak ajánlani tudom az örökbefogadást, és a vételárat kapásból megspóroltad.

2011. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!