Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos rotim van.2 műszakba...

8 hónapos rotim van.2 műszakban dolgozok, anyuval és tesómmal élek. Amikor kialakul a területvédés a kutyámban, el kell e zárni a kutyát míg dolgozok, vagy be engedi az idegeneket/barátokat akkor is ha vmelyik más családtag engedi be őket?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor ha én itthon tartózkodok? A falkavezér én vagyok.
2009. ápr. 13. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én rotimat anno kenyérre lehetett kenni, sosem volt probléma azzal h védi a területét. Mindenkit beengedett (sajnos).
2009. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne engedné be?

Ha te vagy a "falkavezér" akkor tudnod kéne, hogy rangsorban családod összes tagja a kutya előtt áll, tudnod kéne, hogy a kutya a területvédési ösztöne ellenére se támadhat a család jelenlétében más emberre.

Egyénként a területvédelem 1-2 éves kor között alakul ki.

2009. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem tudtam hogy a rangsorban a családom a kutya előtt áll. Mivel a Roti egy gazdás, ahogy tudom és nehezen v vonakodva fogad szót másnak, nem gondolom h így van.. De javitsatok ki ha tévedek!
2009. ápr. 13. 11:56
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy egy kutya egyemberes, az nem azt jelenti, hogy ő a második a rangsorban. Hogy képzeled, akkor ezek szerint akutya rendreutasíthatja egy kicsi odakapással a gyerekedet, vagy a feleségedet ha te nem vagy ott?

A kutya, egy jól kiképzett kutya normális esetben 20-30. helyen van a rangsorban. Előtte áll a családod, a gyakran a területre érkező személyek. Hozzájuk sohasem nyúlhat. És nem nyúlhat más emberhez sem, csak, ha te erre utasítást ad. Sakkban tarthatja őket, kívültarthatja a területen, de frontálisan nem támadhat.

2009. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó válaszoló, te nagyon durva hülyeségeket mondtál.
2009. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Előre ezt nem lehet megmondani. Függ a területvédő-ösztön erősségétől, és attól is, mennyire hallgat a család többi tagjára. Nagyon egyszerű a megoldás. Ha nem vagy otthon és kockázatosnak ítéled az ismerősök beengedését, akkor az otthon lévő családtag rakja láncra vagy kennelbe a kutyát, amíg vendég van a háznál.
2009. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell elzárni. Ismerjen meg minél több embert, sétáltasd sokat, vidd kutyaiskolába, legyél te a falkavezér és a családod is áljon fölötte a rangsorban. Akkor nem lehet gond.
2009. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én 12.21

Kedves 12.50. Milyed hülyeséget mondtam? Ha valamivel nem értesz egyet, akkor cáfold meg kérlek, a "durva hülyeséggel" nem tudok sokat kezdeni.

Igaz, hogy én vadászkutyákat képzek ki, de az alapkiképzést rengeteg kutyával csináltam végig és sokszor voltam segéd örző-védő kiképzésnél barátaimnak segítve. És itt nem "ezazénudvarom ne gyerebe" kiképzésre gondolok, hanem igazira.

Ha valamivel nem értesz egyet, kiváncsi vagyok a véleményedre.

2009. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, én sem értem, milyen hülyeséget írt az előző. Szerintem semmmilyet.
2009. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rendben. Elmondom hol és miben tévedsz. A kutya 20.-30. a rangsorban. Ez mit jelent? Mégis hogyan képzeled, hogy egy kemény természetű roti mindenkit a rangsorban felette lévőnek tart, aki gyakran jön vendégségbe, látogatóba? Téves az egész elmélet. A "vezért" tartja rangban felette állónak, a család többi tagját pedig nem azért nem bántja, mert ők is felette állnak, hanem, mert érzékeli a vezér hozzájuk fűződő viszonyát és mert szereti őket. A kisgyerekes dolog megint csak tévedés. Egy jó természetű kemény kutya, sokkal agresszívebb ha csak a család gyereke van otthon és be akar jönni egy idegen, akár a gyerek engedélyével. Mégpedig azért, mert természetszerűleg védeni fogja a gyereket, jobban mint a "főnökét" vagy más családtagot. Azután a területvédelmi ösztön megnyilvánulását összekevered az örző-védő munkakutyázással. Területvédelem közben nem létezik olyan, hogy egy magabiztos kutya nem mer "direkt módon" konfrontálódni a behatolóval. Ha bejön egy idegen, akkor nem fog egyhelyben állva morogni és ugatni, hanem nekimegy és lebontja. Ez nem hiba, csak egy versenyen lenne az ha a mozdulatan "csibészt" fogná meg. Ezen kívül az sem teljesen igaz, hogy minden fajta egyértelmű alá fölérendeltségi viszonyban érzi jól magát. Egy Bernát pl sokkal inkább mármár egyenrangú társ, mint beosztott. Aztán ha kiabál a gazda a saját gyerekével, olyankor gond nélkül közéjük áll, hogy elég legyen ebből. Ebben nincs semmi természetellenes. Minden esetre megnézném azt az elfuserált rotit (és nem a születetten mindenkivel kedves egyedekre gondolok) amelyik a gyakran betérő idegent is (pl. postás) rangban maga felett állónak tart. Ez még akkor sincs így ha nem mutat agressziót, mert felméri, hogy veszélyt jelent e az idegen vagy sem. Teljes félreértés amiket mondasz.
2009. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!