Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérlek segítsetek! Mit tegyek?...

Kérlek segítsetek! Mit tegyek? Nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
A történet az, hogy volt egy 6 hetes keverék kiskutyánk, akit ingyen elvihetőnek írtunk ki. Jött is érte egy fiú meg 2 lány tesója. Ám a probléma az hogy nagyon szegények, néha még kajára sincs pénzük, ráadásul velem néha utálatoskodnak is, utcán utánam kiabálnak, stb. A szüleim viszont odaadták nekik. Nagyon ideges voltam, tudtam, hogy nem jó helyre került. Miért vállal olyan ember állatot, aki nincs jó anyagi állapotban? Eleve nem kellett volna anyáméknak odaadni!!! Ma írtam a srácnak facebook-on, hogy meggondoltam magam, szeretném vissza a kutyát. Erre felhív az anyja hogy had maradjon már mert nagyon szeretik. Vannak vagy 8an testvérek, az apa börtönbe, az anya alkoholista. Aztán írtam neki megint, hogy oké, akkor maradjon, de legalább oltsátok már be, mert abba belepusztulhat. És nem válaszolt, pedig volt fent!!! Tuti azért mert nem akarja kifizetni az oltást. Ilyen pedig az életben nincs. Vissza akarom kapni, rendes gazdákat akarok neki keresni, mert fenn áll a veszély, hogy meghalhat. A családban senkit nem érdekel annyira, mint engem, persze mindenki sajnálja, apámnak még mondani se merem, hogy vissza akarom hozni, így is "leszedte a fejemet" mert toporzékoltam hogy mért adták oda. Már abba beletörődtem, hogy minőségi kaján nem fog felnőni, de hogy egy oltást ne kapjon meg abba nem! Lekezelő válaszokból nem kérek, szerintem korrekt vagyok, ha valamit nem értetek, inkább kérdezzetek. Köszi!
2011. aug. 13. 20:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz egyszerűen odamenni és elhozni? gondolom nincs a nevükre íratva..
2011. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Én is ezt szeretném, de mi van ha nem adják? Elég bunkók... Akkor mit tegyek? Jön velem egy barátnőm, nem fél az senkitől, de balhét azért nem akarok...
2011. aug. 13. 20:49
 3/39 anonim ***** válasza:
47%

A fő probléma ott kezdődött hogy te/ti szaporítottad a kiskutyát! :S

Az a helyzet hogy te sem vagy jobb mint ők! :S

2011. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom cigányok voltak..Amúgy annyira szegények nem lehetnek ha van pénzük internetre és facebook-zni :) De 6 hetes kutyának még az anyánál lenne a helye 1 hétig legalább most van a legfontosabb időszak a szocializáció terén..Mindenképpen szerezd vissza mert az ilyen családnál biztos nem lesz jó helye a későbbiekben nem csak az oltások hiánya miatt.Másrészt az anyánál KELL még lennie.
2011. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

ha nem oltatják be, rájuk hívhatod a hatósági állatorvot, hiszen a veszettség elleni kötelező. ha éheztetik, kínozzák, akkor pedig az állatvédőket. kis szerencsével megúnják és visszakaphatod. nincs más ötletem, sajnálom, főleg szegény blökit. :(

a miénk is lelencként jött, igaz az útszélről és kb 3-4hónaposan...

2011. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%
mi az hogy nem adják? elvileg a te kutyád (volt), és te nem adtad oda nekik. amúgy meg akkor kell menni amikor nincsenek kint az udvaron, vagy éjszaka.
2011. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
A kiskutya véletlenül lett, nem mi akartuk, a kutyánk átfúrta a szukához magát a kerítésen... Mondtam hogy kérdezz és ne ítélkezz. Probléma az hogy netre van pénz, mert már itt az mindenkinek van, de jobb lesz fizetni a büntetést ha megkapják mert nem oltatták be a kutyát? Van még 1 kutyájuk ha jól tudom... Az se lett áprilisba beoltva az tuti. Köszönöm a normális válaszokat, az osztálytársammal el fogunk menni, normális leszek, de ha ez nem válik be akkor muszáj leszek keményebb lenni.. Amúgy igen, ebben igaza van az egyik válaszolónak, még 1 hetet legalább kellett volna várni az eladással, csak hát késő tudtam meg...De ha most visszakerül legalább 2 hétig itt lesz tartva!
2011. aug. 13. 20:56
 8/39 anonim ***** válasza:
59%
phu, gázos, de még anyjánál kéne lennie, mennyetek, és vegyétek vissza kutyát, fenyegetőzz, nincs más megoldás...
2011. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Mennék visszalopni, de a házban tartják, ami konyha méretű, ott pedig elég hamar észrevennének :D
2011. aug. 13. 20:58
 10/39 anonim ***** válasza:
Merre felé laktok? Ha nem akarják vissza adni van pár ismerősöm :)
2011. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!