Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benyomott arcú kutyákra...

Benyomott arcú kutyákra szájkosár?

Figyelt kérdés

BKV-nál elvileg benne van a szabályzatban, hogy ha kutyát szállítunk (sok egyéb feltétel mellett) kötelező a szájkosár is. De. Egy benyomott arcú (brachycephal) kutyafajtánál hogyan oldják meg a gazdik a szájkosarat?


Fizikailag lehetetlen! Egy benyomott arcú kutyánál az orr egy szintben van a szemekkel. Így lehetetlen úgy ráadni egy szájkosarat, hogy közben ne nyomódjanak ki a szemei. A másik baj, hogy annyira be van nyomra az arcuk ezeknek a kutyáknak, hogy orrnyergük színte nincs is. Akkor hogyan lehet ezt megoldani?


Nekem kellene valamilyen megoldás, benyomott arcú kutyám van, szeretném használni a BKV tömegközelekedést, de szabályosan, nem szeretnék 30ezres bírsággal hazamenni. :-/


2011. aug. 14. 01:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

„Szájkosárral vezetendő kutyafajták listája:


airdale terrier, akita inu, anatóliai juhász, angol bullterrier, angol masztiff, angol véreb, amerikai bulldog, argentin dog, bajor véreb, berger de beauce, bernáthegyi, berni pásztorkutya, bordeaux-i dog, boxer, brasileiro, briard, bullmasztiff, cane corso, délorosz juhász, dobermann, dog, eurázsiai juhász, fila, flandriai bouvier, francia bulldog, groenendael, hannoveri véreb, hokkaido ken, holland pásztor, hovawart, ír farkaskutya, jagd terrier, kanári szigeteki masztiff, kaukázusi juhász, kerry blue, komondor, közép-ázsiai juhász, kuvasz, lakenois, leonbergi juhász, malinois, moszkvai őrkutya, nápolyi masztiff, német juhász, óriás schnauzer, orosz fekete terrier, pireneusi hegyikutya, pitbull terrier, puli, pumi, ridgeback, rottweiler, sarplaninac, staffordshire terrier, skye terrier, tátrai juhász, tervueren, tiber masztiff, tosa inu, új-foundlandi, shar pei és ezek keverékei, a veszélyesnek nyilvánított ebek, valamint az 40 cm marmagasságúnál nagyobb fajtatiszta és keverék kutyák.”


Továbbá az alábbi fajtákra nem kell szájkosár:


„kis testű, szoba, törpe kutyák: 40 cm marmagasság, 5 kg-nál kisebb testsúly


lhasa apso, beagle, bichon frise, bolognai pincsi, boston terrier, Cavalier King Charles spániel, csincsa bulldog, csivava, havannai pincsi, ihasa, japán csin, japánspicc, majompincser, máltai pincsi, mopsz, oroszlánkutya, papillon, pekingi palota pincsi, phalene, selyempudli, selyemspicc, si-cu, tibet spániel, tibet terrier, toy bulldog, törpegriffon, törpepincser, törpeschnauzer, törpespániel, törpesspicc, törpeuszkár, valamint azok a törpe- és szobakutya fajták, melyek kb 10-35 cm marmagasságúak, 5 kg-nál kisebbek, és pofájuk mérete valamint anatómiai adottságuk miatt a szájkosár használatára nem kötelezettek.”


Ha az ellenőr kötözködik, határozottan add elő neki, hogy az állattartási rendelet ezt írja elő. (Teljesen nem lesz igazad, mert a rendeletet városok/kerületek maguknak szabályozzák, és nem is teljesen a közlekedésre, de ha határozott vagy, akkor összezavarod, és elbizonytalanítod az orkot.)


Sok szerencsét!

2011. aug. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Az előző nagyon jót ír! Én még annyit tennék hozzá, hogy esetleg a kutya orvosától egy igazolást íratni, bele a kutya oltási könyvébe, vagy bárhová, nem tudom, hogy erre a kutyára anatómiailag nem tehető szájkosár stb... Sok szerencsét kívánok én is!
2011. aug. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz kinológiai szakvéleményt, és az mindig nálad lehet. Ezzel tanúsítod, hogy nem tehetsz a kutyádra szájkosarat.
2011. aug. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
02:56-os, ezt a listát hol találtad?
2011. aug. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Megvan! Ez Budapest XI. kerület ebrendeletéből egy részlet! Ennek mi köze a BKV-hoz?


[link]


Amúgy a "leonbergi juhász"-on jót röhögtem. Ezek a törvényhozók egész érdekes dolgokat tudnak szülni kutya témában...

2011. aug. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bulldogom van, talán a mopsznál még ő is könnyeb eset, neki lehetne amerikából rendelni ilyen szíjas izét, de én nem rendeltem.

Eddig sosem volt gondom, ha ellenőr van, meg szoktam neki mutatni a feje anatómiáját, beleértve a fogsorát is, bizonyítva, hogy egyrészt nem lehet rá szájkosarat tenni, másrészt ezzel a fogsorral nem tud csak úgy odakapni, mert rálépnek a lábára. Max ha a szájába teszi valaki a kezét, akkor tudja megharapni.


Nem volt még rá példa, hogy nagyon kötekedtek volna, mindig ki tudtam magyarázni. Mopszra tényleg esélytelen szájkosarat tenni. Legyen rajta póráz, legyen jegye, a szájkosár témára meg ha rákérdeznek (nem is mindig szoktak) akkor nyugodtan mondd el, hogy lehetetlent kérnek.

2011. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Hát szerintem boxban vidd fel a buszra!
2011. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Szerintem is megér annyi kellemetlenséget a boxban cipelés(csak a buszon természetesen ha leszálltok kiveszed), inkább mint hogy minden alkalommal 280Ft-os jegyet vegyél neki+még hogyha olyan ellenőrt fogsz ki aki nem valami kedves, és megbüntet 20ezer Ft-ra. Hiszen, boxban ingyen utazhat, ha belegondolsz 10 jegy ára 2800Ft. Ebből akár egy olcsóbb fajtájú, kicsi méretű boxot tudsz venni.
2011. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Nincs ingyen akkor sem, ha boxban van. Élőállatviteldíjat mindenképpen kell fizetni, még boxban lévő macseknak is.


De akkor kérdezem én, én is vigyem boxban a 28 kilós bulldogomat? :D

2011. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Kézipoggyász méretét meg nem haladó boxban díjmentesen szállítható állat. Az már más kérdés hogy mekkora, sajnos nagyobb kutyáknak kénytelenek a gazdik szájkosarat és jegyet venni.
2011. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!