Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benyomott arcú kutyákra...

Benyomott arcú kutyákra szájkosár?

Figyelt kérdés

BKV-nál elvileg benne van a szabályzatban, hogy ha kutyát szállítunk (sok egyéb feltétel mellett) kötelező a szájkosár is. De. Egy benyomott arcú (brachycephal) kutyafajtánál hogyan oldják meg a gazdik a szájkosarat?


Fizikailag lehetetlen! Egy benyomott arcú kutyánál az orr egy szintben van a szemekkel. Így lehetetlen úgy ráadni egy szájkosarat, hogy közben ne nyomódjanak ki a szemei. A másik baj, hogy annyira be van nyomra az arcuk ezeknek a kutyáknak, hogy orrnyergük színte nincs is. Akkor hogyan lehet ezt megoldani?


Nekem kellene valamilyen megoldás, benyomott arcú kutyám van, szeretném használni a BKV tömegközelekedést, de szabályosan, nem szeretnék 30ezres bírsággal hazamenni. :-/


2011. aug. 14. 01:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj kedves kérdező, de kifogásokat nagyon tudsz keresni. Azokat a szájkosarakat akármelyik bőrdíszműves meg tudja neked csinálni, de ha lusta vagy boxot cipelni, akkor neked nem is kell igazán az a kutya.
2011. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Ezek nem kifogások, nálam jobban senki nem szeretne megoldást találni erre a helyzetre, hidd el.

És a szállítóboxot nem a kényelmetlenség miatt nem szeretném választani. Hanem mert egyszerűen nem szeretnék minden kanyarnál/fékezésnél orrabukni a 10-11 kg os "szállítmányommal", veszélyeztetve a kutya testi épségét és a sajátomat is. Nem hinném, hogy kivitelezhető a dolog úgy, hogy közben biztonságos legyen. Azt meg sajnos nem én határozom meg bizonyos helyzetekben (pl.: állatorvos, kutyasuli...stb), hogy milyen időpontban használom a tömegközelekedést... :-/

Ezért gondoltam, hogy csináltatok valamilyen "szájkosarat". A bőrdíszműves jó ötlet. Szerintetek mennyiért csinálná meg egy ilyen szakember a szájkosarat?

2011. aug. 14. 14:32
 23/37 anonim ***** válasza:
23%
van olyan box is amit húzni tudsz a földön!!:) igy csak buszra kell fel, meg le! azzal nincs probléma! a kismamák is 20!!! kg-s babakocsit +10 kilos gyereket rakosgatnak fel meg le, és sokszor a kutya sem segít!
2011. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a pics@ba esnél egy el boxxal? Értelmes ember letenné a földre....
2011. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%

ma: 14.56

Nem családanya, az tuti. Méghogy 10 kiló nehéz..........

de nagybevásárlást sem csinálhatott még tömegközlekedve:))

2011. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő:


Nem ártana nektek egy boxzsák, amin levezetitek a fölösleges feszültséget. És a gyk-t ne erre a célra használjátok. Nincs értelme kötekedni vagy megbántani másokat.


Egyébként nem mondtam, hogy 10 kg az nehéz. De a sérvem miatt jelenleg nem tudok nagyon emelgetni, mert iszonyúan fájdalmas. Persze nem gondoltam, hogy egy ilyen egyszerű kérdésnél is magyarázkodni kell. Na mindegy.


Azoknak, akik normálisan válaszoltak, köszönöm. Egy bőrdíszművessel fogok csináltatni egy szájkosarat. Majd küldök képet, hogy milyen lett a végeredmény. Persze a bunk*óknak nem küldök. :D

2011. aug. 14. 22:36
 27/37 A kérdező kommentje:
Jah, és egyébként fiatal lány vagyok. A BKV-s utasokkal nincs valami jó tapasztalatom. Színte mindennapos az értelmetlen kötekedés. Nem fogom még rosszabb helyzetbe hozni magam azzal, hogy egy baz*inagy szállítóboxxal elállom az utat. Leghátul lenne esélyem, ahol a babakocsisoknak van a hely kijelölve, de az általában foglalt és a kedvemért senki nem fog félreállni. Vagy legalábbis szerintem nem (tapasztalat). De ez mindegy is, mert más, ha a kutya a saját lábán száll fel a buszra=villamosra és más, ha emelni kell (emelni nem tudok most).
2011. aug. 14. 22:40
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

mindig ilyenkor van mindenkinek sérve, ilyenkor lesz hirtelen valaki csak 10 éves, vagy 90 :))


mindegy, jó ötlet a bőrdíszműves szájkosár. sok sikert.

2011. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Tudod, nem kicsi ebemmel én is tömegközlekedek. Tapasztalat, a négylábon lévő ebbel sem könnyebb. Sőt, nehezebb, mert babakocsis mellé nemigen lehet állni//néha előfordul állatszerető kismama is azért// Peronon őskövületek állnak, akik ragaszkodnak a helyükhöz.Ha hozzáér a kutya valakihez vagy mosolyog, vagy felháborodik, hogy szőrös és büdös az eb.


Egyszóval egy minimális méretű hordozóval százszor könnyebb lenne a helyzeted.

A kutyának ne felejts el jegyet váltani.

2011. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nekem nem csak most van. Hanem épp most (IS) van. Néha kiújul, ez van. Egyébként meg az élet bonyolultabb annál, mint amilyennek itt gyk-n keresztül tűnik. Nem értem, miért olyan hihetetlenek egyeseknek az ilyen abszolút alap és hétköznapi dolgok...
2011. aug. 14. 23:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!