Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemény erről?

Mi a vélemény erről?

Figyelt kérdés

A neten találtam egy oldalon.


Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gondolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatások azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!

Több időt vesz igénybe



Ez tény. És mocskosabb, mint kimerni a tápot a zsákból. Több utánaolvasást és megtervezést igényel. Azonban úgy érzem, ez abszolút a legjobb étrend, amivel táplálhatom a kutyáimat, és azt hiszem, minden erőfeszítést megér. Az én kölyökkutyáim csodálatosan néznek ki és minden alkalommal, amikor sétálni megyünk, mindenki megjegyzi, milyen puha lés selymes a bundájuk, és, hogy milyen jó kondiban vannak.



A kutyák szervezete feldolgozza a nyers húst


Ők több ezer éve ezt csinálják . A gyomorsavuk erősebb, mint a miénk és az emésztésük rövidebb időtartamú. Ez nem hagy elegendő időt arra, hogy az olyan baktériumok, mint a szalmonella, elszaporodjanak a kutya szervezetében.


Biztonságos kezelés


Amikor a kutyának nyers húst teszel a tálkájába, ez semmiben sem különbözik attól, mint amikor egy edénybe teszed megpácolni. Garantálom, hogy ha nyers húst adsz a kutyádnak, az a leggyorsabb megoldás! Itt van néhány tipp, ha te is "nyers hússal" szeretnéd táplálni a kutyádat.


* Gyermekek és az érzékeny immunrendszerrel rendelkező egyének kerüljék a nyers hús kezelését.

* Az etetésre válassz egy kijelölt területet, hogy az könnyen feltisztítható legyen.

* Olvassz ki 1 vagy 2 étkezésre való húst. A többi húst inkább tartsd a fagyasztóban!

* Mosd meg jól és sokszor a kezed! Használj antibakteriális szappant és meleg vizet!

* Mosd el jól az összes eszközt, amit felhasználtál a kutyaétel előkészítésében!

* Adj a kutyának időt, hogy megegye az ételt, majd önts ki minden maradékot! Ne tartsd meg neki későbbre!

* A kutyatálat mosd el szappannal és meleg vízzel! Győződj meg arról, hogy jól kimostad a vizes tálat is!



Megjegyzés


A gyenge immunrendszerrel rendelkező kutyáknak nem ajánlatos elkezdeni a nyers étrendet. Lehet, hogy a szervezetük nem képes a baktérium megterhelést kellőképpen kezelni. A túlságosan kövér hús sem tesz jót neki. Ha a kutya beteg, és egy alternatív etetési lehetőséget keresel, akkor főzz neki házikosztot.


A nyers hús önmagában nem árt kutyájának, de bizonyos veszélyeket rejthet magában. Ezért ügyelj a következőkre. A legfontosabb szabály: Soha ne etess nyers disznóhúst. Ez ugyanis hordozhatja az Aujeszky-betegség vírusát. Ez a disznóknál előforduló vírus halálos betegséget okoz a kutyáknál. A főzés elöli a vírust, ezért a főtt disznóhús gond nélkül etethető. A nyers marha-, birka- vagy lóhús ebből a szempontból veszélytelen. Főtt állapotban azonban könnyebben hasznosítja a kutya szervezete, mint nyersen. A kiegyensúlyozott és ízletes eleséget a legkönnyebben főtt húsból valamint ásványi anyagokkal és vitaminokkal dúsított pelyhekből állíthatod össze. Ha magad állítod össze a pehely keveréket, feltétlenül adj hozzá vitaminokat és ásványi anyagokat. Az ember számára kiegyensúlyozott táplálék a kutya számára nem megfelelő, hiánybetegségeket okozhat.


Ti kipróbálnátok?


2011. aug. 14. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább maradok a tápnál. :)
2011. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez az én önzőségem, de biztosan nem. Mostanában szinte vega vagyok, képtelen vagyok még magamnak is húst csinálni, nem hogy a kutyának. Maradok a jó minőségű tápnál, de le a kalappal azok előtt, akik így etetnek.
2011. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk szoktam neki adni néha fagyasztott kacsát de ennyi!
2011. aug. 14. 08:50
 4/13 Ráffájel válasza:

Húst kutyának? Sokszor még a sajátomra sincs pénz :) De a zsírt leszoktam vágni neki azt megeszi. Vagy ha van olyan rész amit én nem vagyok hajlandó megenni azt ő nyersen megkapja pl bőr. De a csonttal vigyázzatok, ha túl sokat kap székrekedése lesz.

Viszont kajamaréktól kezdve mindent kap az enyém és elég kis pofás ahhoz képest, hogy 11 éves :)

2011. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja igen a zsírt a húsról meg ilyenek még odaadok neki! De amúgy én sem állnék át erre a fajta etetésre jobb a táp szerintem!
2011. aug. 14. 08:59
 6/13 anonim ***** válasza:

Az előbb még azt írtad, minden erőfeszítést megér, és hogy jó kondiban vannak tőle a kutyáid.

Amúgy szerintem is megéri így etetni, de tápon is felnőnek, én is szoktam mellé néha húst adni.

2011. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ezt a csikket nem én írtam hanem ezt csak úgy találtam az interneten.
2011. aug. 14. 10:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja értem, csak nekem úgy tűnt mintha Te írtad volna azt a részt:) Bocsi!
2011. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj!
2011. aug. 14. 10:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Én az alábbi étrendet követem a kutyáknál:

egészben kicsontozott csirke belsőséggel mindennel együtt (na jó a tollait nem) e mellé szoktam adni főleg tavasszal amikor sok kis kecske születik nálunk egészben lenyúzott baby kecskét, illetve a marhatelepről egy elpusztult napos boci 1000 forint mindennel együtt (mert ugye azt nekik ki kellene dobni) meg néha hozzájutok vad húshoz és azt is... a húst 3-4 percig főzöm, lenyúzom és a csöves csontokat kiszedegetem így félig nyersen kapják meg ( a vadhúst és a kecskét kivéve mert azokban sok a baktérium és férgek)

Ezenkívül kapnak rizst (könnyen emészthető szénhidrát forrásként) különböző reszelt zöldségeket és gyógyfüveket (lucerna, csalán, vízitorma stb) kapnak tojást (egészben megfőzöm és héjastúl, mindenestül kapják), almaecetet, halolajat, olíva olajat, joghurtot, kefirt, túrót, kecsketejet, és ennek a savóját is oda szoktuk adni, valamint évente 2x egy luposan gelenkraf kúrát is csinálunk 2x 1 hónapig... az állatorvosom és néhány tenyésztő ismerősöm segítségével együtt sikerült kialakítanom ezt az étrendet...a kutyák fantasztikusan néznek ki tőle, egészségesek és szépek... ha nem tanyán laknék ahol minden szinte kéz mellett van akkor elég drága lenne de így inkább csak időigényes főleg 13 kutyának legyártani minden nap olyan kaját amiben minden benne van... ha nagyon fáradt vagyok akkor én is csak a tápot szórom eléjük...

2011. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!