Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit Tegyek ilyenkor? Fosik a...

Mit Tegyek ilyenkor? Fosik a kiskutyám!

Figyelt kérdés

Van egy 12 hetes Yorki kislány kutyám!

Tegnap este fosot egy csomot, most reggel is volt már egy. Ez mitól van?

Mióta nállam van mindig ugyan azt a fajta konzervet eszi, mert egyszer vettem neki másmiett és nem ette meg!

Ha nem változtattam konzervet mitől fosik???

Mit csináljok, hogy ez megszünjön?


2011. aug. 14. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Adja neki tápot és kekszet. Nekem az mindig bevált mikor fosott a kutyám.
2011. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Konzervet ne adj a kutyának, 80%-a víz. Próbálj meg száraztápot adni neki! Amíg meg megy a hasa, nyugodtan adhatsz neki rizst. Ha nem múlik, doki!
2011. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Megprobálom! Addok neki egy kis tápot!
2011. aug. 14. 08:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Rizs+főtt, nem zsíros husi (csirke vagy pulykamell a legjobb) +répa. Ha ettől holnapra nem látsz semmi javulást, akkor doki.


A konzervet felejtsd el, vegyél neki jó minőségű száraztápot. Jó minőség=dog chow-tól, joserától felfelé, tehát nem Chappy, Pedigree, Friskies, Darling és társai.

2011. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Száraztáp vizzel, háztartási keksz, meg natur főtt, vagy, párolt csirkemell fött rizzsel ;)
2011. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobb lesz,ha most elfelejted,hogy ráhagyod a kicsire a válogatást,különben kínlódhatsz vele egész életében.A konzerveket ne etesd.

Fogod a jobb minőségű tápot(webáruházakban válogathatsz közülük,házhoz is viszik).Elérakod,otthagyod 15 percre.Ha nem eszi,elveszed,következő etetéskor ugyanezt megkapja 15 percre stb.

Ne aggódj érte,éhen halni nem fog.Most kell benne tudatosítani,hogy az étel felett a falkavezér rendelkezik,ő azt eszi,amit kap.Nem ember,akinek kedvezni kell,hanem falkában élő ragadozó.

2011. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is yorkim van, és elő szokott fordulni a hasmenés nála is.

Vagy elrontotta a pocakját, vagy benyalt valami séta közben (nálunk ez sűrűn előfordul)


Először is: diétáztasd. Csak tápot adj neki ahhoz keverj egy kis főtt rizst. max. adhatsz neki egy kis kefírt. De mást nem szabad!


Másodszor: vegyél állatpatikában GASTROFERM PET-et (multivitamin és probiotikum kutyusoknak) és minden nap míg gyengélkedik keverj a kajájához egy kávéskanálnyit ebből. Ez segít hogy a bélflórája helyrejöjjön. Nekem az állatorvos barátom ajánlotta ezt mikor hasmenése volt, vagy hányt, és ez mindig segített. Azóta mindig van itthon kéznél ha épp azonnal kell.

És én megelőzésképp is szoktam az enyémnek adni, ha már hallom hogy igen nagyokat kutymorog a hasa.

2011. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!