Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő amíg megszokják a...

Mennyi idő amíg megszokják a kutyáim a szomszéd új kutyáját?

Figyelt kérdés

3 tacskóm van és a szomszéd több mint 5 év után hozott magának egy kutyát, egy német juhászt 3 hónapos, a kutyáim közül csak a legidősebb emlékszik,hogy valaha volt ott már másik kutya.A két fiatalabbik kutyám folyamatosan ugatja az új kutyát, főleg a legfiatalabbik az megállás nélkül ugat, a szomszéd kutyája meg néha visszaugat akkor meghátrál mind a két kutyám, szerintem félnek tőle.A harmadik kutyám a legidősebb pedig folyamatosan ott ólálkodik, mióta meghalt a párja nem találkozott fiúkutyával, és szerintem ezért is érdekli őt mert ő egyáltalán nem játékos, de ő is fél tőle.

Mennyi idő amíg megszokják?Esetleg tudok segíteni,hogy hamarabb megszokják egymást?


2011. aug. 14. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:
(Mindhárom kutyám lány a szomszéd kutyája fiú)
2011. aug. 14. 11:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Üdv. Nem biztos, hogy azért ugatják, mert ingerli őket. Egyrészt lehet, hogy játszani szeretnének vele, másrészt kicsit közelebbről megismerni, csak ugye ott a kerítés... Egy próbát megérne, ha pórázon az utcán összeismerkedhetnének, talán utána már nem érdeklődnének annyira egymás iránt. De egyébként, idővel már annyira természetessé válik, hogy ott van nem is fognak vele foglalkozni. Most a német juhász is kölyök, gondolom unatkozik és a kutyáiddal köti le magát, majd ha idősebb lesz már nem ez fogja érdekelni.
2011. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jóba vagyunk a szomszéddal és már átvittük az egyik kutyámat,de nagyon félt a német juhásztól pedig nem is raktuk le a földre csak ölben volt és úgyis félt.

Szerintem félelemből ugatják,de barátkozni akarnak vele.

Pontosabban az idősebbik kutyám érdeklődik az új kutya iránt, a középső kutyám már szinte megbarátkozott vele, ő csak a fiatalabbik kutyámmal együtt szokta ugatni,de csak néha és a legfiatalabb kutyám aki egyébként 8 hónapos ő játszani akar vele,de fél tőle és szerintem ezért ugatja.

2011. aug. 14. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi amikor ideköltözünk és hoztuk a kutyákat, mindkét szomszéd mindkét kutyája, kb 2-3 napig folyamatosan ugatott. Aztán szépen elcsitult a dolog.

Úgyhogy türelem.

2011. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Valaki Renáta ***** válasza:

Az én kutyáimnál szó sem lehet róla hogy átmenjenek "szomszédfigyelő alegységbe":)

Amikor bepróbálják megy a slag, vagy rászólok stb. stb.


Egy-egy nagyobb séta is segíthet, ha jól kimozgatom őket utána sokkal nyugodtabbak.

2011. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!