Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinoisról tapasztalatok,...

Malinoisról tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Lehet-e lakásban tartani, mennyire veszélyes/türelmes/tanítható stb stb. Bármely konkrét tapasztalat érdekelne!
2011. aug. 14. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kutyát maximum akkor tudsz lakásban tartani, ha komoly sport céljaid vannak vele, amik miatt napi szinten 1-2 órát gyakorolsz a sétákon kívül.

Iszonyú okosak, de tombolnak bennük az ösztönök és az energiák, amiket holmi sétáltatással, futtatással lehetetlenség levezetni.

2011. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon okos kutyák, delakásban tényleg cak akkor tartsad, ha a napi séták mellett minden nap intenzíven sportolsz vele. Pl. frisbeezel. Ahhoz nem kell suliba menni, elég egy park, és pár korong. Nagyon jó társ de tényleg csak akkor ajánlom ha minden nap van minimum 2 óra intenzív mozgás séta mellett.
2011. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Például napi egy óra futás (ha futna velem, mert én annyit futok), plusz játék, vagy valamilyen (örzö-védő) tanfolyam?
2011. aug. 14. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok benne biztos, hogy elég neki. Akiket én Malikat ismerek, azok egytől egyig munkamániások, és folyamatosan dolgoztatva vannak. Szerintem ilyen kutya csak a fanatikus kutyásoknak való, aki versenyszinten akarnak sportolni (IPO, agility) és biztos, hogy ezzel a hobbijukkal sosem hagynak fel.

Most van nálam ideiglenesben egy gazdikereső mali jellegű keverék, megmondom őszintén kifogott rajtam a mozgásigénye, pedig megyünk rendesen, plusz klikkerezünk mindennap. Iszonyatos agya van, de megkattan, ha nincs kihasználva. Egy hét alatt ül, fekszik, ma minimális gyakorlással összeraktuk a lelövés parancsot is, szinte fullosan. Ha kicsivel kevésbé van kifárasztva mind testileg, mind szellemileg, akkor vonyít, ugat, látványosan kínlódik, minden baja van. Pedig azért napi két órát alsó hangon mindennap megyünk, és ebben van legalább egy óra rohangálás más kutyákkal. Azokon a napokon érzi jól magát, mikor egész nap a kutyasuliban vagyunk, és kis pihenőkkel folyamatosan kutyázhat, tanulhat. Mázlija van, mert mostanában a szemináriumok miatt három ilyen nap is volt, de amúgy külön programot kell szerveznem neki, mert neki édeskevés, hogy esténként a parkban bohóckodunk másfél két órát. És ő csak egy kis keverék kutya, rossz múlttal, nem egy munkára tenyésztett Mali dolgozó ősökkel.

2011. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És tudnátok olyan kutyát, aki hasonló testileg, mint a mali, de kicsivel kevesebb dolgoztatással is beéri?
2011. aug. 14. 17:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Mali szerű keverékekkel dunát lehet rekeszteni, ezek jellemzően németjuci meg valami bármi bézs kutyák keverékei. Nézz szét gyepiken, menhelyeken, nagyon sok olyasmi küllemű kutya van, mint a malik.
2011. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de azok nem megbízhatatlanok? (Felmondja az idegrendszerük a szolgálatot, agresszívan, mely ilyenek, vagy ez csak mendemonda?)
2011. aug. 14. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Keresek neked pár hasonló gazdikeresőt:

[link]

[link]

[link]

Ők mondjuk feketék, de jellemre biztos, hogy nagyon rendben lesznek, és testalkatra is hasonló lesz, csak kicsit robosztusabb:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a rossz idegrendszer az egy kifogás akkor, hogyha a gazdi által választott képzési (vagy épp nem képzési módszer) nem illik a kutya egyéniségéhez.

Sport kutyások szokták ezt a kifogást használni, mikor kifognak egy érzékenyebb kutyát, aki passzívvá válik a fojtónyakörves képzéstől, vagy ha mondjuk ÖV-n kap egy védőösztönös túlterhelést, és összeesik tőle a kutya.


Valójában nagyon-nagyon ritka az, hogy az idegrendszeren múlna a helytelen viselkedés, viszont teljesen más bánásmódot igényel egy érzékeny, félénk kutya, mint egy domináns agresszív.

2011. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. aug. 14. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!