Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik félig falkavezér? A...

Bettuta kérdése:

Létezik félig falkavezér? A kutyáim nehezen kezelhetőek, de ül, pacsi, fekszik, hozdd ide a labdat megy. Problema:ha fognak valamit, legutóbb egy madarat, én aztan mondhatom nekik hozdd ide, engedd el, nem szabad, se kép se hang.

Figyelt kérdés
Nem értem őket? Gondoltam elviszem őket menhelyre, mert én nem biztos hogy meg tudom őket nevelni rendesen. Mit kell tennem ahhoz hogy falkavezér lehessek? Sikerülhet meg "normalis kutyakat nevelni belőlük"-ők megmentett kutyák-szuka, kan másfél évesek.
2011. aug. 14. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenért menhelyre?????
2011. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem élő állat elengedésére külön kell tanítani egy kutyát..hisz akkor azért jobban elő jön egy bizonyos ösztön, mint az ül és pacsit ad vezényszavaknál..

Amúgy nem biztos, hogy bárki jobban megtudná nevelni, aki kivinné őket a menhelyről. Nem is értem ez hogyan fordulhatott meg a fejedben...

Az hogy nem engedi el a madarat, azért még nem ennyire nagy bűn..

2011. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Ha te nem engedelmeskedsz a szüleidnek, máris beadnak az árvaházba? Hát ez hatalmas baromság.

Nekem is van kutyám, engedelmes, aranyos jószág (nem menhelyi, fajtiszta kutya). Leül, felugrik a házára, odajön, ha kérem. Végtelenül nyugodt, engedelmes kutya, de ha meglát egy madarat, akkor üvölthetek neki, ráncigálhatom, az istennek sem engedi el.

Ez van. De nem dobom máris ki az utcára.

Ha mindenképp meg szeretnéd nevelni jobban a kutyáidat, látogass el egy kutyaiskolába. És először én inkább megpróbálnék mélyebb kapcsolatot kialakítani a kutyámmal, és MEGTANÍTANÁM neki a hozd ide, enged el, nem szabad parancsszókat.

Egyébként pedig valamelyik kutya nem annyira fogékony a tanulásra, vagy a vadász, esetleg birtoklóösztönök miatt sokkal nehezebb ezeket leküzdeni. Falkavezérré válni nem mindig elég - nem azt kell elérned, hogy a kutyád rettegjen tőled, és bármit mondasz neki, fülét-farkát behúzva meneküljön a helyére. Hanem hogy megbízzon benned annyira, felnézzen rád ahhoz, hogy a kedvedért még a kedvenc játékáról, a kajáról is lemondjon.

Olvass egy kicsit utána a dolgoknak, létezik Google! :)

2011. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.Más az, hogy egy kutya elvégzi az aktuális feladatot és más az, hogy betartja a szabályokat. Te azt a kettőt kevered.

2. Ha azért akarsz menhelyre vinni egy háziállatot, mert nem hajt végre egy olyan parancsot, amit meg sem tanítottak neki rendesen, akkor neked nem is való kutya. Sőt.

3. Mielőtt menhelyre rohansz a szerencsétlenekkel, inkább vidd el őket kutyasuliba (gazdasuli), ott megtanítanak téged arra, hogy hogyan tudod tanítani=nevelni a kutyádat. Nagyon hasznos.

4. Milyen fajta kutyák? Fajtatiszták? Inkább fajtamentésre bízd őket, hamár mindenképpen meg akarsz tőlük szabadulni, ne menhelyre vidd őket.

2011. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!