Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismerősöm kutyát akar szaporít...

Ismerősöm kutyát akar szaporítani. Tegyek valamit?

Figyelt kérdés

Van neki egy 4 éves amerikai staffordshire terrierje.


De TK se szűrve, sehogy nincs a kutya. Egy szaporítótól vette 30 ezerért.

Már volt kórházba a kutya, mert valami baja volt, és nagyon beteg lett. Műtötték, de azóta úgy néz ki semmi baja.


És kitalálta, hogy szerez egy kant, és akkor eladja a kölyköket 25-30 ezerért.

Kérdeztem, hogy ha nem kell senkinek, akkor viszi majd a menhelyre őket, erre röhögött, és azt mondta, hogy a amstaffot mindenki szereti, majd megveszik. Azt mondta nekem ingyen ad majd kiskutyát.


Szerintem nem olyan jó ötlet, mert ha már a kutyája ilyen beteg lett, hogy műteni kellett, és a orvos azt mondta, hogy túl van szaporítva, akkor szerintem nem kéne őt összehozni másik kutyával.

Vagy rosszul gondolom?

Tegyek valamit, próbáljam lebeszélni erről?


2011. aug. 14. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
igen próbáld.van úgyis elég szenvedő eb,nem hiányzik meg egy csomo,amelyből ez az állatbarát kmh...pénzt akar csinálni,kérdem én neki mi fontosabb,a kutya vagy a pénz?
2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni, maximum ha már vannak kiskutyák jelented valahol.. Keress valami állatvédő szolgálatot, és tőlük érdeklődd meg, hogy mit tudsz tenni:)

Sajnálom, hogy ilyen emberek vannak:(

2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
IGEN! Szerintem nem jó ötlet a pénz miatt veszélyeztetni egy életet. Tipikus ember -.-" csak a haszon és a pénz hajhászás.
2011. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tyler913 ***** válasza:

Szerintem mutasd meg nekik az expresszes szaporitos hirdeteseket,hogy hany szaz alomnyi amstaff szuletik evrol evre.Majd mutasd meg a menhelyek kinalatat,kulonos tekintettel a bull-tipusu terriermentesre.

Vegul pedig kerd meg,szamoljon utana,mennyibe kerulnenek neki a kolykok tappal,oltasokkal,chippel egyutt,es kerdezd meg,megeri-e?

2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figy, mond meg neki, ogy hülyeséget csinál, mert a kutya elég xar befektetés, sé sokat kell rákölteni!



Bizniszeljen inkább koncertjegyekkel, ezerszer jövedelmezőbb!


Pl: Rihannára már nem lehet kapni a legdrágább jegyből egy darabot se!

2011. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mondd neki hogy neki is van teendője pl. rendelet van hogy a kutyákat chippel kell eladni,vagyis neki ez kb 20-3
2011. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mondd neki hogy neki is van teendője pl. rendelet van hogy a kutyákat chippel kell eladni,vagyis neki ez kb 20-30 ezerjébe fog kerülni . Aztán kell még röntgen ami kb 200.00 Ft. Vagy mondj ilyen nagyobb árakat,hogy elijeszd. Azt a kutyát mindenki utálja alig adnak el belőlük. Ja és mondd neki hogy nincs tapasztalata,és neki kell fedeztetni szval az megint egy jó 80000 Ft. szval most járunk olyan 310.000. -nél. Nem jó.
2011. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Valaki Renáta ***** válasza:

Sajnos a gondolkodása egyik ember arcára sincs ráírva...

Sajnálom a kutyáját!


Ajánlanám ilyen és ehhez hasonló honlapok mutogatását neki, illetve ami -mint az előttem szóló írta- árakról és kötelességekről szól.

[link]


Ez pedig az ilyen almoknál előforduló kutyabetegségekről szól:

[link]


De mindenképpen a pénz oldaláról lehetne meggyőzni ezt az embert, mert itt a butaság a pénzéhséggel párosul, ezért a többi nem fog hatni rá! (pl. ilyesmi honlapot kinyomtatva a kezébe nyomni)


[link]

2011. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!