Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az illatos úti örökbefogadónap...

Az illatos úti örökbefogadónapon 60 kutya gazdához költözött. Miért? Biztos, hogy felelős gazdik ezek?

Figyelt kérdés

Akik ilyenkor vesznek magukhoz kutyát, rendezvényen, azok biztos, hogy megfontoltan döntenek? Az év többi részében miért nem vállalnak kutyát?

Nem a rosszindulat beszél belőlem, csak meglep, hogy az év nagyrészében senkinek nem kellenek a kicsapott keverék kutyák, pedig lehet várni neked tetsző kutyára, lehet folyamatosan figyelgetni a honlapokat, hogy mikor kerül be az álomkutya, stb. Hirtelen miért kellett 60 embernek bent lévő kutya?


Ez nem ilyen hirtelen felinduládból mentsük meg dolog?


2011. aug. 15. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az év többi részében lusták voltak elmenni és kutyát szerezni. Most egyszerűbb volt gondolom. Nem tudom ez mennyiben minősíti a későbbi hozzáállásukat. Amúgy is sok kutyát visznek vissza menhelyekre, mert ugye az emberek nem gondolják, hogy a kutya ugat, pisil, sz@rik, eszik, meg ha megázik büdös és sáros, ugrál stb... Amúgy néha foglalkozni sem árt vele. De megvilágosodnak.
2011. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valaki Renáta ***** válasza:

Igen értem és megértem a kérdést.

Valószínűleg a legtöbb ember nem is tudja hogy léteznek sintértelepek és helyileg hol vannak a saját városukban.


Ezért gondolom az hogy minél több emberhez jut el ez az információ, már önmagában lehet egy fél siker.


Viszont, hogy pontosan mivel veszik rá őket és milyen embereket céloznak meg ezek a rendezvények azt nem tudom, mert még sohasem vettem részt ilyenen.

(Olvastam ilyet hogy egy nagy buli az egész és busszal viszik ki az embereket.)


Kérdés onnan hogy jutnak haza a kutyával. Az a kutya biztosan kicsikét problémás lesz, mert ha más nem biztosan menni fog a hasa, valszleg viheti állatorvoshoz.

Hogy azt hogyan fogja tudni kezelni, ha nagy valószínűséggel félénk/agresszív magatartást vesz fel a kutya, illetve ezeket a kölyökkutyákat hogyan fogja szocializálni egy ilyen azelőtt érdektelen ember...


Kérdés hogy ezekről tájékoztatják-e őket, illetve nyújtanak bármiféle segítséget a későbbiekben, hogy beletanulhassanak az új gazdik stb...?


Az sem világos, ha mégsem kell a kutya hova kerül utána? Gondolom úgy lenne értelme, ha annak a 60 kutyának már többé nem kellene visszamennie a sintértelepre, mert mindenképpen megoldanák a helyzetét! Ebben az esetben beszélhetnénk igazi sikerről.

2011. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valaki Renáta ***** válasza:

Gondolom jó lenne tudni, hogy mennyi a tényleges szám amit pár napon/hónapon belül nem visznek vissza.

Mert így tök jól hangzik hogy 60 kutya gazdára talált...


De mi lesz a többi 50-nel? amelyek visszakerülnek?

(Egyáltalán nem látom a megoldást.)

2011. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én nem tudom pontosan, milyen ez, de szerintem azért tartanak örökbefogadó napot, mert túl sok kutya gyűlik össze, sokat kellene elaltatni.

Így utolsó reményként meghirdetik az örökbefogadó napot...


Így több ember gondolkodik el azon, hogy nincs-e hely az életében 1-2 kutyának, esetleg a meglévője mellé elhozna egy társat, stb...



Nekem 3 kutyám van, egy menhelyi, egy talált, egy fajtatiszta.

Minden nap az egész család veszi a fáradtságot (családi programnak sem rossz), és elvisszük a kutyákat 1-2 órás esti sétára...

van, hogy kocsival megyünk egy lakatlan részre, ahol egerészhetnek, rohangálhatnak, van, hogy a közeli kutyás helyre, hogy más kutyákkal játszhassanak...:)

Kutyasuliba is járunk...



Én se ruhát nem kérek, se semmit, így van pénz a 3 kutyára is:)

2011. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ennek a 60 kutyának a fele a macska az én tudomásom szerint. Részben egyetértek veled, hogy valóban végiggondolták-e ezek az emberek, hogy mit vállalnak, de az a baj, hogy egy átlagos napon hazavitt kutya is elég gyakran a menhelyen/gyeptelepen végzi ismét. Szóval ez nem törvényszerűen az örökbefogadó napokon hazavitt kutyákra igaz sajnos.
2011. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valaki Renáta ***** válasza:
Nincs mit tenni amíg bárki bármikor szaporíthat:(
2011. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!