Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám azt hiszi hogy ő a...

A kutyám azt hiszi hogy ő a nagyfőnök, ha ezeket alkalmazom akkor lehetek én a falkavezér?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves német juhászom. Kiskorában együtt aludtam vele, most is én tanítom, etetem, sétáltatom, mindent én csinálok körülötte. Alapból domináns kutya, és azt hiszi ő a falkavezér, mindig meg akar védeni engem. Pl: ha a tesómat felveszem a hátamra, akkor a kutya próbálja leszedni a hátamról, hisztérikusan ugat, a cipőjét harapdálja. Ha ölbe veszem a másik kutyám, akkor harapni kezdi a kicsit addig amíg le nem rakom. Nem erősen, csak úgy, mintha játszana.

Ha sétáltatom, húz (most már nem annyira mert valamennyire leszoktattam) és támadja a kutyákat, akár kerítésen belül vagy kivűl van, lehet szuka vagy kan. kicsi vagy nagy.

Ha a kutyákkal és a családdal közösen megyünk valahova, és valamelyikünk (főleg ha én) bemegyek mondjuk egy boltba, akkor, nyüszít és nem lehet vele bírni, rángatja a pórázt, egy percre nem nyugszik le, csak ha visszajön az illető.


Elegem volt ebből a helyzetből, főleg mivel ilyen nagy és erős kutyáról van szó. A kérdésem az lenne, hogy ha a falkavezérséget "alkalmazom " (vagyis, nem engedem, hogy előttem menjen ki az ajtón, stb) akkor, átvehetem tőle a vezető szerepet? Mennyire eredményes, ha ezeket a dolgokat megcsinálom? Mennyi idő múlva várható a javulás?


2011. aug. 15. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem még nem túl késő elkezdeni, de mindenképp nagyon határozott legyél vele. nem tudom, milyen parancsszavakat tud, de pl ha játszol a tesóddal és elkezdi húzni a cipőjét, mondhatod neki hogy NEM!, vagy azt a szót amit tiltásnál szoktál alkalmazni. ugyan ez a másik kutyánál is. ha bemész a boltba, leülteted, és mondod neki hogy MARAD!, akkor mivel te "vagy" a falkavezér, neki azt kell csinálnia. mindenképp át kell venned a főnök szerepét, mert ez később még rosszabb lehet, esetleg meg is támadhatja valamelyik családtagod.

sok sikert hozzá.

2011. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit gusztustalan módszer, de ugye a falkában a vezér eszik először, csak utánna a tagok. Próbáld ha adsz neki ételt, akkor csináld mintha ennél az ő kajájából, ne is figyelj rá miközben "eszel" majd rakd le neki, és menj el tőle. Az ajtón mindig! te menj be 1.ként. Ha játszotok mindig TE fejezd be, és ne hagyd hogy ő fejezze be, ha nyüszít, ne figyelj rá, mert evvel tudatára adod hogy ha nyüszít,rögtön rá figyelsz és akkor ezt minden adandó alkalommal megcisnálja. De amúgy azthiszem animal planetról szokott menni a póráz két végén c. sorozat ahol ilyen problémás kutyákat tanítanak "jó modorra". Onnan is elleshetsz néhány trükköt :)
2011. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és sétáknál úgy szoktam hogy ha húz azonnal kerülök egyet magam körül vele. Vagyis nemtudom mennyire érthető de húz, akkor megrántod a pórázt, és ha azután is húz, akkor csinálsz vele egy kört magad körül és ezt akárhányszor megismételed, majd belefárad. Nálunk sikeresek voltak ezek a módszerek:)
2011. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hannah86 válasza:

Szia


Mindenféleképpen "alkalmazd" azt amit leírtál és a lényeg hogy következetes legyél! Sokan ott rontják el hogy egyik nap maguk mögé utasítják a kutyát mikor kilépnek az ajtón a másik nap meg nem, amivel totál összezavarják a kutyát!

Amúgy ezt a két műsört ajánlom figyelmedbe mert nagyon hasznosak lesznek számodra!

Spektrum - Póráz két végén

NatGeo - Csodálatos kutyadoki

Sok türelmet és kitartást!!!!!

2011. aug. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem a tacskóm ilyen!

Vagyis a tesómé de engem véd!

Nekem satffordom van!Mindig öszeverekednek :S

Am használd a parancsszavakat amiket ismer!

Szoktad nézi a "Csodálatos kutyadoki"-t?

Én onnan lestem el a parancsszavakat!

És használt mert a tacsi haggya hogy a stafival legyek

de még mindig verekednek...

sajnos el vannak küllönítve :S

SOk sikert hozzá mert a németjuhzász hamar tanul ...

2011. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!