Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba melyiket válasszam az...

Lakásba melyiket válasszam az alábbi fajták közül?

Figyelt kérdés

Először a körülmények:

kb 70 nm lakás, van egy másik kutya, aki most másfél éves bichon, lány. Egész nap otthon vagyok, sose lenne egyedül. Művész vagyok, ezért sokat járok szabadba, mozogni is szeretek.

Az alábbi fajták közül melyik érezné jól magát velem?

- rövidszörű magyar vizsla

- mudi

- border collie

- labrador retriever

- Más fajta is szóba jöhet, nem bánnám, ha okos lenne, tanítható, ha nem fáradna el ha túrázni támadna kedvem. Még ennél nagyobb is szóba jöhet, dán dog akár, de a nyálcsurgatást nem bírnám tolerálni.

Köszönöm kedves válaszolók!


2011. aug. 15. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én lakásban semmiképp nem tartanék nagytestű kutyát, de ha tényleg sokat jársz vele szabadba, akkor oké :) Mondjuk a vizslát semmiképp nem ajánlanám!
2011. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem Border Collie-t semmit képp se. Annak nagyon nagy a mozgás igénye.

Én a mudit tudom ajánlani:) Meg még talán a labrador retriever.

2011. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Uszkár? Közepes vagy óriás méretben?


Ők ugye egyben kiváló kedvencek, és mivel eredetileg ők is vadászkutyák, jellemükben ez is megvan.

2011. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Szia.

Én az Angol cocker spánielt ajánlom. Lakásba ideális. Túrákat jól birja. A felsoroltak közül a border collit ajánlom.

2011. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
labradort ajánlom : ) a border colliet semmiképpen, akármennyit is jársz vele a szabadba.
2011. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A Border Colliet több hektáros farmokon szokták tartani és nem hülyeségből... Lakásba nem való, de szerintem sok helyen még a kertbe se...

Vizslát is ki zárom, neki is hatalmas a mozgásigénye... De ezt bárki megmondhatja, aki találkozott már vizslával.

Mudit még esetleg, de nekem nem lenne szívem bezárni egy pásztorkutyát...

Labrador még esélyes, a felsoroltak közül én őt választanám. (de őt sem szívesen)


Amit én ajánlanék és kitűnően lehet tartani lakásban, de nem is divatkutya, az az olasz agár.

[link]


[link]

2011. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Helyesbítsünk, a mudi nem pásztorkutya, hanem juhász, pontosan, mint a Border collie, tehát épp annyira nem való lakásba!
2011. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
sheltie? :)
2011. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi lennék, h hogyan sikerült kiválasztani ezt a 4 fajta kutyát, akik jellemükben (ha nem is tökéletesen ellentétek de rengeteg mindenben) különböznek. Csak kinézet alapján?

Keverék nem jöhet szóba??

2011. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
fajtaleírásokat olvasgatva ők tűntek nagyobb mozgásigényű kutyáknak. Mivel legalább napi 4-5 órát a szabadban töltök, fontos lenne, hogy szeressen kint lenni, szeressen mozogni. Egy hétvégi 14 órás túrát is túl kéne élnie.
2011. aug. 15. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!