Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet rászólni az...

Miért nem lehet rászólni az idegbeteg idegesítő ugató kis szobacirkálókra?

Figyelt kérdés

Nem értem mi van sok gazdával, és hogy bírják ezt idegekkel. Annyi kis ugató idegesítő kis terminátort látok/hallok, hogy az valami hihetetlen. Ilyen a szomszéd kutyája is. Megvette a yorkit, és egész nap benem áll a kis aranyos pofája!!! És már 1 éve ez megy. Ugat a kutya, de folyton, a napi 17 órájában, bármi8 történik, fél óórán át ugat.

És a gazdája cseszik rászólni. Szerintem a kutya már élvezi is, és természetessé vált neki, hogy ugathat a nap 17 órájában kifulladásig.

Most nyáron kiakarja szoktatni éjszaka, hogy aludjon, kint, de ez a kutya b***szik aludni, inkább nyüszög, ugat egyfolytában


Nem értem ezt a felfogást, miért kell hagyni, hogy a kutya ugasson egész nap, a semmiért is, ha nem történik semmi, miért jó ez a gazdáknak?


2011. aug. 15. 20:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
20%

A kutya megvédi a területét .

Ja és idézem : "Miért nem lehet rászólni az idegbeteg idegesítő ugató kis szobacirkálókra?" nem idegbeteg egy kis testű kutya sem! Minden kutya ugat ezzel védi a területét . Nekem havanesem van az is ugat mindig , de hagyom neki had ugassa meg az idegen embereket. Ha zavar akkor fogd be a füled mit tudom én .A kutya ezzel jelez! Ha nem érted meg akkor sajnálom. És nem idegbetegek a kis testű ebek!!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h őt nem zavarja, vagy nem tud vele mit kezdeni és már beletörődött.Esetleg mondd neki h téged zavar ha folyton ugat ,akkor biztos rászól.
2011. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem így van. Egy közösségben mindenkinek idomulni kell a másikhoz. Ő elviseli, hogy ugat a kutya, cserébe a szomszédnak nem kéne állandóan hagyni ugatni. Az tényleg őrjítő :S
2011. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
A 20:35-ösre reagáltam.
2011. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
De könyörgöm a kutya egy helyben áll a kert közepén,. és ugat, nincs ott semmi idegen!!! jÉÉÉZUSOM... -.-'
2011. aug. 15. 21:09
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Megértem ha nagyon zavar ez a sok ugatás.


Nézd, az, hogy a nap nagy részét végigugatja a kutyus az amiatt van hogy nem egészen jó az idegrendszere és nem megfelelően van szocializálva. Mert azért minden gazdinak tisztában kell lenni azzal hogy bizony vannak írott-íratlan szabályok amiket be kell tartani hogy mindenki nyugalomban éljen egymás mellett. Kutyás-és nem kutyás.


Nekem fiú yorkim van, és a házunkban is van egy yorki(lány)

Az enyémnek egy hangja sincs, csak nézelődik az erkélyen ha épp mozgás van, de a szomszédéké szinte megőrül annyit ugat.még éjszakánként is néha rákezd.

Az enyémet nem győzik dicsérni a szomszédok hogy mennyire okos, sohase hallják a hangját és egy kézmozdulatomra, egy szavamra azt csinálja amit kérek tőle.

A szomszédéké meg olyan mint egy kergebirka, sosem fogad szót.


Egy kutyának fegyelem kell, szabályok és akkor lehet kezelni. De sajnos ha nem megfelelő az idegrendszere akkor ez nehéz ügy.

Szólj a szomszédnak hogy ez már nagyon zavar, keressen valami megoldást.

2011. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem lehet szólni az "óbégatós" kutya gazdájának?
2011. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Pipis ***** válasza:
93%
Nekem yorkiem van. amit szobacirkálónak titulálnak. Hát az enyém nem egy táskába gyömöszölt visítós, ugatós hisztérika. 10 hetes korától kezdve olyan rendszerre szoktattam, egyáltalán nem kényeztettem, hogy a legjobb társ lett belőle. Volt, hogy femeltem a hangom, volt, hogy a fenekére koppintottam az újságpapírral, de olyan jólnevelt kutya lett, hogy ez hatalmas örömmel tölt el, és mindezek mellett is imád, és engem szeret a legjobban a világon.
2011. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
4%
Neked kérdező nincs más jobb dolgod, mint a nap 24 órájában más kutyáját figyeled? Mivel bizonyítod itt nekünk, hogy ugat? Ez tipikusan olyan dolog, mint amikor a szomszéd szemét böki az, ha a szomszédba kutya van és az a kutya igényesen van tartva. Mi közöd van neked más kutyájához. Azt meg senki nem hiszi el, hogy egy kutya megállás nélkül ugat. Ahhoz, hogy a kutya ugat, kiváltó ok kell. Lehet, hogy a te képed nem tetszik a kiskutyának. Hagyd őket békén, ne b@szogassál mást, mert neked a kutya nem tetszik.
2011. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
Én voltam az első és utolsó veled teljesen egyetértek! Ja és kérdező ha zavar akkor zerezz be füldugókat!
2011. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!