Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk befogni egy...

Hogyan tudnánk befogni egy vemhes, hónapok óta utcán élő kóbor szukát, mielőtt leellik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 22:22
1 2
 1/13 Katakonyhabomba válasza:
0%
rotációskapával.
2011. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Próbálták már sintérek,állatvédők.Sedalinnal is próbálkoztunk,annyira retteg az embertől,hogy nem sikerült elbódítani a súlyának megfelelő nyugtatóval,elmenekült.A környék tele van olyan magánházzal,ami üresen áll.A kutya ismeri ezeket,oda menekül,magánterületre nem mehetünk utána,nem bonthatunk kerítés.Magunkhoz csalogatni nem lehet,nem jön közel ételért sem.A környékbeliek zavarják,bántják.Kb.1 hét múlva ellik.Fülöpszálláson van.
2011. aug. 15. 22:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ, barátságosabb vagy menekül az emberektől?
2011. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jah, bocsi, nem láttam hogy írtál :D
2011. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szeritem próbálj valami bottal vagy valamivel egy csontot vagy úst oda tolni elé, hadd barátkozzon vele.. utána egyre közelebb ˇlökd magadhozˇa kaját, mármint mindíg egyre közelebb legyen hozzád..aztán ha már előtted van, akkor mindeféleképpen guggolj előtte, mert ha állsz akkor nagyobb rendűnek néz téged és félni fog..ha már közel van simogatsd és hátha elmegy veled a házatokig.. útközben adogass neki húst vagy csontoka.:) sok sikert! majd írj hogy mi lett!:)
2011. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugyan arra a helyre rakjatok ki ételt, és vizet. ( amerre szokott a legtöbbet tartózkodni )

Majd miután már oda szokott, és még mindig nem lehet megfogni, a kajájába lehet kavarni nyugtatót. Állatorvostól lehet kérni ilyen gyógyszert, és a doki megmondja hogy mennyit lehet egyszerre bekavarni neki.

A dokinak mond meg kb hány kiló.

Ki kell figyelni merre megy miután be van nyugtatózva, és amikor lecsendesedett akkor meg is lehet fogni.

2011. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Próbálhatod "csapdába csalni", ha máshogy nem megy. Láttam olyat, hogy a kisebb méretű vadállatokat úgy is szokták befogni, hogy egy ketrecbe húst akasztanak fel. Ha az állat besétál a ketrecbe, és meghúzza a húst, akkor a ketrec ajtaja bezárul. Nem tudom, mennyire lehet kivitelezni, de kellő kreativitással elindulhatsz ezen az ötleten.


De inkább az előzővel értek egyet, a nyugtatós megoldással :)

2011. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A mi falunkba is volt ilyen németjuhi kutya. Hetekig kergette mindenki, mert be akarták fogni. ( szép kutya volt )

Én meg vittem ki neki egyik nap kaját meg vizet. Az első nap nem jött oda, csak látta, hogy teszek le neki valamit.

Nem mentem felé, csak letettem és haza mentem. Út közben láttam hogy odament enni.

Másnap közelebb jött, harmad nap meg teljesen odajött hozzám. Mindvégig guggoltam, és amikor odajött hozzám lassan kinyújtottam a kezem és megnyalta. Akkor már megsimogathattam.

Így lett befogva, és azóta már gazdis kutya.

2011. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem jön közelebb kajára.Egy hölgy eteti hetek óta,ugyanazon a helyen ad neki kaját,de Őt se engedi magához 5 méternél közelebb.A gond,hogy nagyon gyors kutya.

Próbáltuk nyugtatóval,Sedalin pasztával,nem ütötte ki.

2011. aug. 15. 23:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondom, állatorvostól kell kérni ill. vele megbeszélni hogy mekkora adag üti ki.

Minden állatot ki lehet ütni nyugtatóval, csak a megfelelő adag kell neki.

2011. aug. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!