Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő tényleg nem ad...

Egy tenyésztő tényleg nem ad kutyát csak úgy oda?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy nem egy termék a kutya, és a tenyésztő megakar győződni majd róla, hogy tuti, hogy azt a fajtát szeretném-e a legjobban, meg ilyesmi.


Ez mennyire igaz? És szigorúan fognak engem vizsgálgatni, meg folyton kérdezgetni a fajtáról, amire ha nem tudom mindenre a pontos kielégítő választ, elküldenek, hogy nem való nekem az a fajta?


2011. aug. 15. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztőtől függ. Nem a fajtáról fognak kérdezgetni hanem arról, hogy hogyan akarod tartani mennyi időd lenne rá stb...én is küldtem már el gazdit...nem is egyet mert látszott, hogy nem tudja mit vállal illetve mert azt a kiskutyát akarta mindenáron az alomból amelyik nem illett volna hozzá.. pl nemrég volt egy család és mindenáron az egyik tri kant szerették volna...a családban van két kicsi gyerek a kiskutya pedig már most hiper domináns extra mozgékony...nem tudtak volna vele mit kezdeni és egy óra lebeszélés után ezt ők is belátták..
2011. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik ilyen. Valóban vannak tenyésztők, akik még a vérképedet is lecsekkolnák, de nem ez a jellemző. Ha Neked nem tetszik az, ahogy a tenyésztő a feltételeit megmondja, mehetsz máshová is.
2011. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez hülyeség.!! nem max majd azért végigmér, és megnézi milyen ember vagy, hogy szereted- e az állatokat, mert a tenyésztőnek sem mind1, hogy kinek adja el a kutyát.!! ;)
2011. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, ha lesz rá elég időd, és passzol hozzád nyugodt szívvel odaadja. A fajtáról nem nagyon fognak kérdezősködni. :)
2011. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, nem minden tenyésztő ilyen. A kisebbek, akik még alig pár éve kezdték, vagy nagyon szeretnék eladni a kutyust, azok szerintem nem fognak kérdezősködni összevissza, eladják neked és kész.

Én is tenyésztőtől vettem a kutyát (még csak pár éve tenyésztenek), azóta is tartjuk fb-on a kapcsolatot, kérdezget a kutyusról és én is kérdezek ha kérdésem van, de ők pl. nem kezdtek el mindenféléről kérdezgetni, csak azt tudakolták meg, hogy mire szeretném a kutyust (hobbi, kiállítás, vadászat) és az alapján ajánlottak 2 kutyust akiből én választottam. Megkaptam mindent, tk, szerződés, nem volt olcsó egyáltalán, szóval nem kell azon aggódnia senkinek hogy nem rendes tenyésztőtől vettem.


Én igazándiból először egy sokkal régebbi és nagyobb kennelnél kezdtem el érdeklődni, megbeszéltük telefonon hogy melyik napon és hány órakkor megyünk el meglátogatni. Elindultunk felhívtuk de az istennek se vette fel a telefont.. aztán mikor már majdnem odaértünk, akkor végre felvette a telefont, közölte hogy ő most nincs otthon, neki most nem jó (megbeszélt időpont..), menjünk máskor (hát nem mentünk, ilyentől nem veszek kutyát). Lényeg a lényeg több kennelnél is érdeklődj, több helyen is nézz szét és ne aggódj azon ha az egyik helyen nem tudnak neked megfelelő kutyát adni, vagy ha neked nem tetszik a hely, a kutyusok, mert van több lehetőséged is.

2011. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt viszont érdemes választani, ahol megkérdik, milyen célod van a kutyával? Milyen környezetbe viszed? A jó tenyésztő tudja, melyik kölyök milyen temperamentummal bír. Hiszen nem klónok a kicsik, hanem mind egy külön egyéniség.
2011. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erről fogalmam sincs. Mikor én vásároltam kutyát, időt sem hagytam a tenyésztőnek, hogy bármit kérdezzen. Nem szándékosan, csak annyira izgatott és lelkes voltam, hogy dőlt belőlem a szó. Mindent elmondtam neki. A kutyákkal kapcsolatos alapismereteimet, a terveimet a kutya nevelésével, tartásával kapcsolatban, mindent elmondtam. Úgyhogy nem tudott mit kérdezni tőlem. :-)
2011. aug. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pipis ***** válasza:
Szerintem abban Ő segít, hogy az adott fajtának mik az igényei etetés, gondozás terén. A szeretet ugye alap minden kutyusnál. Inkább azt fogja megkérdezni, hogy neked személy szerint miért pont az a fajta tetszik, kell, illetve azt fogja ellenőrizni a maga módján, hogy jó helye lesz-e a kutyának, illetve, hogy nem fogod-e szaporítani. Szerintem ez így teljesen jó és normális:) Mi a mai napig tartjuk a kapcsolatot, bármiben számíthatok rá:)
2011. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 panettone ***** válasza:

:-) ha szerencséd van akkor igen!

Nézd a jó oldalát a tenyésztő nem rád kiváncsi, hanem szeretne nyugodt lenni abban, hogy a kutyája biztonságban fog felnőni, hogy ha a későbbiekben szeretné látni esetleg a tenyésztésbe fogni akkor Ti partnerek lesztek, nem csak a fedzetésben/fialtatásban de a szűrések elvégeztetésében esetleg a kiállításokra járásban....

Ha egy tenyésztő mielőtt eladja neked a kiskutyát érdeklődik, vannak értelmes kérdései és nem csak az hogy "ügye szeretni fogják?" akkor valósznűleg nem rád sózni akarja kölykét hanem igazi gazdit keres.

Nem utolsó sorban szerintem a kérdések azt is elárulják "igazi" tenyésztővel van-e dolgod.

A kutyákat és főleg a kölyköket mindenki szereti, de a jó tenyésztő a munkája gyümölcsét is látja benne, azt hogy megszűrette, hogy gondosan összeváliogatta a zülőket azt hogy utaztt a világ másik végére kiállítani/fedezteteni azt hogy virrasztott a szukája vagy a kölykei melett nem keveset azt hogy első pillanattól aggódva figyeli egészségesek? Jó lesz a foga, jó lesz a csontozata? Azt hogy a vemhesség felétől már jó minőségű kölyök tápra állította a szukát és azon neveli a kölykeit és főleg hogy akié lesz a kölyök legalább így óvja és szeresse mint ő.

Tehát nem kell félni a tenyésztőtől nem vizsgáztat csak éppen nem az a lényeg hogy szabaduljon a kölyköktől.

2011. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!