Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggòdom a kutyámért!...

Aggòdom a kutyámért! Szerintetek ezek a méretek alapjàn yorki vagy "mini" yorki? (bővül. Lent, fontos)

Figyelt kérdés

A kutyám 3,5 éves és az utcàn még màs gazdák is megkérdik,hogy kölyök -e.Nagyon szeretem,ő az első kutyàm,kicsit anyukàmat is "pòtolja".Félek,hogy "mini",pedig apàval rendesként vettük,mert azt olvastam,hogy azok csak feleannyi ideig élnek a hibàjuk miatt.

Ezek a kutyàm adatai:marmagassàg 11cm,egész magassàg19cm,hosszùság34cm,testsúly 2,15kg és làny.

Szerintetek?Ha van yorkitok légyszi írjàtok le az adatait.

A vàlaszokat előre is köszönöm!

16L


2011. aug. 15. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Mini yorkie kizárt,ugyanis olyan nem létezik.Szaporítók által,ostoba embereknek gyártott méret alatti selejtekről van szó.Bármely olyan oldalon megkérdezheted ezt,ahol fajtához értő tenyésztők,küllembírók vannak.
2011. aug. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a mini az génhibás,azért raktam idézőjelbe!
2011. aug. 15. 23:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a vàlaszt,még jöhetnek!;-)
2011. aug. 15. 23:50
 4/13 anonim válasza:
100%
Nagybátyáméknak is van és még kisebb a tiédnél. 1,5 kilo és már 2 éves elmúlt. Sok nyűg van vele de imádnivaló. Szerintem ha kicsi akkor sem feltétlenül génhibás... Ha jól tartod akkor valószínűsítem h sokáig elélhet :)
2011. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló paraméterekkel rendelkező kutyám van. 1.8 kg, pedig a fajtastandard szerint minimum 6 kg-nak kellene lennie, meg hát a fajtatársai tényleg minimum 6 gk-osak. És tényleg ő ebből a fajtából a világon a legkisebb. :))) Minket is mindíg megállítanak, hogy milyen édes kölyökkutya. Közben 1 éves már és a fajtáját sem akarják elhinni, mert nagyon ritka színe van.


Egyébként egy "betegség" miatt maradt ilyen kicsike, de ettől eltekintve nagyon egészséges. (és még mielőtt letámadnátok, nem szaporított, fajtatiszta kutyus és a betegsége nem örökletes) :-)


Szerintem kérdező ne aggódj. Egy Yorkshire terriernél vagy Chihuahua-nál olyanok szoktak hitetlenkedni a kutya méretein, aki nem ismeri a fajtát. De egyébként a kutyád méretei teljesen normálisak. A marmagassága pár cm-el kisebb a szokásosnál, de ez az összes fajtaánál előfordul egy-egy alomban, hogy egyik kutya ilyen, másik olyan, egyáltalán nem egyforma minden kutya.



"Testtömege: A Yorkshire terrier kicsi kutya, a súlya általában 2-3 kg között van."



További infó: [link]

2011. aug. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bozsikrisz ***** válasza:

Mini yorki nincs hivatalosan, általában azokra mondják, amik 1,5-2 kg alattiak. De ettől még azok sem génhibásak, csak kicsik. Túl kicsik, amiket nem jó tovább tenyészteni, mert hát kell lenni egy egészséges határnak.

Nézd meg ezt a yorkit: [link]

1.3 kg a súlya, és az egyik legjobb fej kutya, akit ismerek. Kiegyensúlyozott, barátságos. Nincs semmi baja, de annyira kicsi, hogy az ember fél megfogni.


A Te kutyád viszont tökéletes méret, igaz nem a legnagyobb a standard szerint. Ha egészséges, akkor ne aggódj.

Bár sokan fújolnak a "minire" (én sem örülök, hogy ilyen apróra tenyésztik őket) de attól még az is tud úgy, és addig élni, mint a többi kutya.


Az én yorkim 4 és fél éves, 5 kg:) Na ez marhára nem standard, de nem is bánom, lehet őt rendesen dögönyözni. Törzskönyv nélkül vettem, akkoriban nem tulajdonítottam ennek jelentőséget. Ivartalaníttattam, és remélem sokáig velem lesz:)

2011. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Én már halottam extra mini yorkiról is. De az szaporítók ötleta és nagyon túl vannak már tenyésztve.
2011. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pipis ***** válasza:
100%
Extra mini, mini yorkie nincs, csak a hülye szaporítók találják ezt ki, hogy el tudják adni őket, és rámennek az aprócska kutyák kitenyésztésére. A kérdésedre válaszolva szerintem rendben van a kutyus, mert bár igaz, hogy a standard elvileg 2,8 és 3,2 kg között van, de a mai világban simán rohangálnak sajnos 1,5 kg-os yorkiek is. Az én kutyám 3,5 kg, mikor előjegyeztem kértem a tenyésztőt, hogy én nagyobbacskát szeretnék. Így is olyn aprócska kutya:) Amúgy lehet, hogy a tiédnek olyan babás a feje, mozgása, hogy azért nézik kölyöknek. Figyelj rá nagyon, etesd megfelelően, kapjon oltásokat rendesen és nem lest vele gond:)
2011. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:-)
2011. aug. 16. 11:15
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
a mi yorkiknk 3,8 kilo..sztem a tiéd mini :/
2011. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!