Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam ki a kutyámat?

Hogyan fárasszam ki a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy kistermetű kan kutyám akit naponta 3-szor vagy többször leviszek sétálni. Ha nincs más kutya a környéken el is engedem. Ilyenkor labdázni szoktunk. Csakhogy kb. 5 perc után megunja a labdázást és elmegy szimatolni, meg megjelölni a fákat, virágokat stb... én ilyenkor hiába dobálom neki a labdát, vagy bármi más játékot nem érdekli, csak szaglászik tovább! Nem tudom mit csináljak vele mert én mindenképpen meg akarom mozgatni, hogy kifáradjon egy kicsi , hiszen ez a mozgás így nulla! Úszni nem szeret már próbáltuk...de akkor mivel vegyem rá, hogy egy kicsit mozogjon? Más kutyák ha elengedik őket rohangálnak, de az enyémet csak az új szagok érdeklik :S hogyan vegyem rá hogy egy kicsit mozogjon?
2011. aug. 16. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
sétálj vele sokat meg túrázz is vele.
2011. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mondjuk futtasd meg...
2011. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engedd el akkor is, ha más kutyák is vannak ott.

Legjobb mozgás, ha a fajtatársaival játszhat.

2011. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbálj változtatni a sorrenden. Először engedd, hogy végigszimatolja az új szagmintákat, hiszen amíg ezeket érzi, folyamatosan "csalogatja" őt, elvonja a játéktól a figyelmét.

Aztán mikor már "kiolvasott minden fűszálat", akkor jöhet a játék, rohangálás.

Illetve tanítgasd is,apportírozz vele, akkor biztos elfárad, hiszen "feladatot" hajt végre.

Ha van bicajod, akkor mehetnétek 1-2kört együtt, persze ehhez megint csak meg kell tanítani arra, hogy igazodjon hozzád (és a bicajhoz).

2011. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a környékünkön csak pórázos kutyák vannak csak ritkán találkozunk olyannal aki elengedi a kutyáját és nem kapnak össze az enyémmel. :S
2011. aug. 16. 14:41
 6/8 anonim válasza:
No, nekem is volt ilyen gondom, de a Cerberos kutyasuliba mutaták, hogy hogyis is fárasszak. Mivel nekem is kistestű kutyám van, a "pecázást" választottuk. Nekünk egy botunk van (szél fújta le az ágat, abból van) annak a végére kötöttem egy spárgát, majd rá egy sipoló játékot! Na, ezzel jáccunk, és nagyon JÓ! Össze-vissza ugrál, szaladgál...elhapja a játékot...és újra. Csak ajánlani tudom ezt a módszert, és nem kell hozzá másik kutya, elég a gazdi:)))
2011. aug. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnéztem az oldalt és a "pecázás" módszer tényleg jól hangzik! Ha legközelebb leviszem biztos, hogy kipróbáljuk!
2011. aug. 17. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Kipróbáltátok, bejött neki? :)
2011. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!