Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nagyon mérges vagyok a...

Már nagyon mérges vagyok a kutyámra!?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy egy olyan két hete az asztalon felejtettem bundás kenyeret. Eddig semmit sem próbált ellopni (kaját) tőlem a kutya, nyugodtan ott hagyhattam bármit az asztalon, akár a földön, ha nem az övé, nem vette el. De akkor este ellopta az asztalról, amikor a szobába bementem, láttam, hogy ott eszi a földön, rászóltam, el akartam venni, visszamorgott rám, a konyharonggyal felé csaptam, azt megharapta. Ekkor hirtelen a földre döntöttem, elvettem tőle a kenyeret, kirángattam a szobából és kizártam. Megnyugodott, minden ok. Végül, lehet ez volt a baj (?) mivel már úgyis tiszta kutyanyál lett a bundáskenyér, a végén odaadtam neki, (amikor már megadó volt) hogy vigye ha már összerágta. Na és azóta többször volt olyan, hogy adtam volna neki oda a tápját, de neki az nem kell. Eddig bármilyen tápot megevett, most még jobbat is kapna mint azelőtt, és félrelöki a tele tálját, néz rám és sír, csak mert mondjuk én almát eszek. Tök mindegy neki, mi az, répa, kovászos uborka, vagy májkrémes kenyér, neki az kell ami az enyém és fütyül a saját kajájára. Többször adtam már neki maradékot, mert nem ette a tápját (és a maradék nekem se kellett már) azt azonnal befalta. Lecsósrizs, melegszendvics, alma, répa, popcorn, neki egyre megy, az jó. De a tápjára meg tesz magas ívből, bekapja, arrébbviszi, valahol kiköpi...mindenhol száraztápot találok... Várjam meg amíg már annyira éhes lesz, hogy azt is megeszi?? Vagy mit csináljak? Nem fog éhen dögleni nekem??
2011. aug. 16. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

milyen fajta a kutyád?

általában ha egy kicsit éhezteted és éhes lesz ,szerintem megfogja enni.

Én is így vagyok a kis kutyákkal,csak maradékot enne,tápot nem nagyon akarja.

2011. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért annál erősebb ösztönök működnek egy kutyában, hogy éhen dögöljön úgy, hogy mindennap elé van téve a kaja. Várd csak ki. Ha éhes lesz, megeszi. Ne hagyd kint, tedd le, ha nem kezd el enni vedd is el. Másnap megint tedd elé. Ha éhes lesz megeszi.
2011. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja és szerintem azért nem eszi,mert tudja,hogy a maradék finomabb mint a táp,többször ne adj neki semmi maradékot.
2011. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem fog éhendögleni. Kiteszed neki a kajáját, 10 percig otthagyod, akármennyit evett belőle, elveszed. és NEM adsz neki a saját kajádból, SOHA!

Pár nap, és megéhezik, rájön h nem lehet lacafacázni a kajával, amikor kinn van meg kell enni, különben éhen marad. A kutya sem hülye, amikor éhes lesz enni fog, kivéve ha beteg, de azt más jelekből is láthatod.

Szal legyél kemény, és csináld meg ezt, és ne törj meg előbb, mint hogy ő megeszi a kajáját!

amúgy is az embereknek kitalált fűszeres kaják nem egészségesek a kutyának, ezért se adj neki!

2011. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Ő egy foxi keverék.

Arra gondoltam először, hogy netán fáj a foga, és kemény neki a táp, de nem lehet, mert benéztem a szájába, nincs rossz foga és a játékait is rágja.

Az lesz akkor, megvárom amíg megeszi a tápját. Ha egy két nap koplalásba kerül, akkor így járt.

2011. aug. 16. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

a maradék sokkal finomabb mint a táp!!!és egészségesebb!!!!!a tápot hasonlítsuk össze a droggal:

ha a drogot egyszer megkostolod, azután rá fogsz szokni, mert olyan anyag van benne...és a tápban is ugyan így van

2011. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De jó fej lehet a kutyád, hogy megeszi az almát és a répát is:) Igen, az biztos, hogy a te maradékod sokkal egészségesebb, mint a táp. Az én kutyusomnak is adok tápot, de eszi a maradékot. A bundáskenyeret is imádja és Anyukám fasirozotját is és egy csomó mindent. Ne vond meg tőle ezeket a finom ételeket. És akkor nem fog kunyizni, amikor eszel. Mondjuk az én kutyusom is felszokott nézni amikor eszem valamit, de nem erőszakosan, ha nem nézek rá, akkor el is megy, de azért megszoktam kínálni, vagy megszagoltatom vele, amit eszek és ha ízlik neki akkor adok neki, hiszen olyan mint egy kisgyerek:) de persze mindig úgy, hogy ne legyen túl kajáltatva.
2011. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De nem azzal van a baj, hogy a maradékot ne kaphatná meg. Megkaphatja, volt hogy eddig is kapott, de mellette megette a saját kajáját is. Most meg nem eszi a sajátját és báármit legyen is, az kell neki ami az én kezemben van és sír, nagyon sír érte, szinte hisztizik (persze nem kap), akkor csak néz. A nagyobb baj az hogy hisztizik érte, és a sajátját nem eszi. Enné meg, kapna ezt is, azt is. De amikor nincs maradék, nem fogok tudni a kutyának külön főzni, akkor leteszem elé a tápot és egye azt.
2011. aug. 16. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
A táp nálunk csak kiegészítő. Add azt neki ami Te eszel, adjál neki májkrémes kenyeret, májkrémet rizzsel stbk,halkonzervet kenyérrel. Változatosan. Ne erőltesd a tápot. Az olyan mint a rop. Had egye azt amit Te. majd leszokik erről, hogy tőled kunyizzon, azzal, amikor például olyat eszel, amit Ő nem enne meg. Például tökfőzeléket, csak mondtam egy példát. Ha jön kérni, akkor is kóstoltasd meg vele, ha ízlik neki, had egye, ha nem eszik belőle és továbbra is ott kunyizik és nem enged enni, akkor ügyet se vess rá, majd megeszi azt amit talál:)
2011. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ropi*
2011. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!