Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a szomszéd fel...

Mit tehetnék a szomszéd fel akar jelenteni a kutyaugatás miatt!? (lent)

Figyelt kérdés

panelbe lakunk és az egyik szomszéd fel akar jelenteni mert hogy szerinte sokat ugat a kutya ma át is jött hogy oldjuk meg hogy maradjon csöndbe a kutya mert hogy ő most akar aludni ez déli fél 12 felé volt ... éjszaka nem ugat vagy nagyon ritkán fordul elő egyszer egyszer (1 hónapba MAX. 1-2 alkalom) de rögtön rászólunk abba is hagyja..

napközbe sokan elmennek az ajtónk előtt és szokott ugatni a kutya de nem mindig és akkor is rászólunk abba hagyja és nem is ugat sokáig


mit csináljak hogy ne ugasson ennyit a kutya ?


amúgy lehet hogy személyes okokból akarja ezt mert mikor ideköltöztünk jóba voltunk vele de egyszerűen már annyit járt át hogy fél napokat itt töltött aztán szép lassan finoman leépítettük hogy hagyjon békén minket azóta csak köszönő viszonyba vagyunk...

meg elég sokszor hangoskodik vagy valami olyan zajt csinál hogy ugasson a kutya...


mit lehetne tenni?

köszönöm a válaszokat előre is


2011. aug. 16. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha napközbe néha ugat pár percig este meg szinte semmit akkor nyugodtan fel jelenthet ő jár csak rosszul.Nappal amúgy meg bömböltetheted a zenét is csak este nem..
2011. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, a megoldás az lenne, megtanítani a kutyának, hogy ne ugasson, amikor csak elmennek az ajtó előtt. Ha nagy a forgalom előttetek, valóban sokat ugathat a kutya az átlaghoz képest. Az én kutyám lakásban nem ugat. Ha valaki az ajtónál megáll, morog először.
2011. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Igazából megértelek téged is, de én hasonló helyzetben vagyok mint a szomszédod...tehát őt is megértem. A szomszédomnak van egy kis földcirkáló yorkija és rohadt idegesítő, és ő is mindig azt mondja hogy "csak akkor ugat ha mászkálnak a lépcsőházba"- igen, azaz szinte fél óránként, és nem hagyja abba. Éjszaka dettó, tök mindegy mikor ő ugat.. Egyébként.. ha megnézed a társasháznak a házirendjét, ha jól tudom mindenhol kell kérned a veled egy szinten élők beleegyezését, és ha valamelyik nemet mond, akkor nincs az az isten hogy neked a kutyád ott maradhasson, mivel tiltja a házirend. Ilyen esetben feljelenthet. Nálunk is így dobták ki a földszintről a kutyát :S :D
2011. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Önkormányzata válogatja, hogy ezt a kérdést hogyan kezelik. Nálunk csak a szomszéd írásos beleegyezésével lehet kutyát tartani. Panelnél ez felső, alsó és a szint összes lakásának tulajdonosát jelenti...ha csak egyvalaki is nem ír alá, akkor nem tartható a kutya (pontosabban tartható, csak rendre kisebb összegű bírságot lehet fizetni miatta)

Érdeklődj az önkormányzatnál, hogy nálatok milyen rendelet szabályozza az ebtartást és mennyire veszik szigorúan a bejelentéseket...

2011. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


de hogy szoktassam le a kutyát az ugatásról ??


amúgy éppen azt írtam hogy sokan járkálnak el előttünk de NEM mindig ugat csak akkor ha pl. a kisgyerek visítozik vagy valaki trappol vagy zörög valamivel vagy hangosan beszél (ezt úgy értem hogy a szobába hallani miről dumál) meg ha valaki fel alá járkál csoszog az ajtón előtt ... meg pár személyt nem szeret a lépcsőházból nem tudjuk hogy miért de őket mindig megugatja ha elmennek az ajtó előtt sőt még az utcán is megugatja ha lent összefutunk vele

2011. aug. 16. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyen a kutyán nyakörv mindig. Ha hallod, hogy elkezd ugatni megfogod és érzelem mentesen (tehát nem foglalkozol vele ha például elkezd neked örülni hanem mész és rögtön fogod) beviszed és elzárod egy semleges szobába ahol senki nincs. Ha ott nem ugat lenyugodott akkor kiengeded. Pár perc múlva élheti életét ugyanúgy. Sajnos a tréning lassabban fog haladni, mert nem minden percben jönnek emberek, de előbb utóbb így is le fog neki esni hogy amit csinál az nem jó dolog. Esetleg azt hagyhatod, hogy ha csak morog hogy még is jelezzen akkor nem viszed el de amint elkezdett ugatni rögtön. Esetleg ha jóban vagy egy két szomszéddal akkor megkérheted, hogy segítsen be a tréningbe és direkt menjenek úgy ami kiváltja a kutyából az ugatást, Te pedig bent tudsz gyakorolni és akkor pörgősebben megy a dolog nem kell várni amíg magától jönnek a szomszédok. Ha nem ugat jutalmazol.
2011. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy azonnal reagálj, amint elkezdett ugatni rögtön vidd el az ajtótól. Mutasd meg, hogy ez számodra nem megfelelő viselkedés. Parancsszóhoz is kötheted egy határozott: NEM! és viszed a szobába elzárni.
2011. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Remélem nem dobatja ki a kutyusodat... Ha tényleg csak néha csinálja, akkor ezt pusztán csak gonoszságból tenné a szomszéd hogy feljelent! Vannak ilyen gonosz, besavanyodott emberek. Ha valami módon elérné, hogy kitetteti a kutyimat, akkor miután ideiglenesen elhelyeztem jóbarátnál, vennék egy zongorát magamnak a lakásba gyakorolni (ja és nincs jó zenei hallásom) aztán nézhet a szomszéd, nappal ugyse csinálhat semmit ez ellen. Aztán ha eléggé kiakadt, megkérdezném, hogy akkor most mit választ, a kutyit vagy a zongorát :). És kutyi jöhetne is vissza.
2011. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


amúgy szerintem is csak gonoszságból csinálná mert más kutyák is vannak azok is ugatnak és idehallatszik... meg hát nem is mostanában költöztünk ide hanem már 7 éve és azóta van meg a kutya is... és ez előtt is ugatott ennyit tehát minden olyan mit eddig ezért is nem értem ..

2011. aug. 16. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!