Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól sétáltathat...

Mennyi idős kortól sétáltathatom a kutyámat? Csak kisebb távokra gondoltam. Most 7 hetes.

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdheted is :) Minél hamarabb, annál jobb...hamarabb és jobban szocializálódik. Sajna az Én kutyám kölyök korában nagyon beteg volt, így csak kb. fél éves korában volt lehetőségem elvinni első sétájára...most nem lehet bírni vele, csak akkor, ha egyedül sétálunk az utcán. (De így örömömre gyakrabban visszük el a hegyre autóval rohangálni, szerintem Én jobban szeretem, mint a kutya :D)
2011. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vidd ki! Még nem kapta meg az összes oltását addig könnyen összeszedhet betegséget.Maximum a kertbe menj vele pórázzal.
2011. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi tökre óvtuk anno a yorkinkat, hogy addig nem sétál míg az összes oltását meg nem kapta. Kézbe vittük 8 hetesen hoztuk el. Most meg azt látom, hogy ilyen 8-9 hetes yorkik szaladgálnak az utcán pórázzal. Annyira nem óvják.
2011. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne*
2011. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igaz, az oltásokra még nem is gondoltam. ha mind meglesz, utána nyakunkba vesszük a várost meg a rétet! :) kösz mkinek!
2011. aug. 16. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 12 hetes korától lehet kivinni akkor kapja meg az összes oltást.
2011. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem is van 1 si-cum most 11. hetes és mi most kezdtük el sétáltatni a 3. oltása után. A 4. oltással már nem kell annyira tartani, az előtt is lehet vinni, de legalább 2 parvo és 1 vegyese legyen!

6 hetesen:parvo

8 hetesen:vegyes(sok minden ellen, ha kell mik ellen szólj)

10 hetesen: ismét parvo

12 hetesen: vegyes

és 16 hetesen vagy félévesen veszettség elleni.

Tehát lényeges 2 parvo-t megvárni, míg beadják neki!

2011. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki döntse el maga. Van, aki szerint felesleges várni a 3. oltásig, de én spec. szigorúan betartottam, azon a pár héten semmi nem múlik.

Nekem az volt a legfontosabb, hogy védett legyen.

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hétfőn kapja a legelsőt, szóval van még időm bőven.
2011. aug. 17. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!