Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék ami a legmegfelelőbb a következőknek:

- Kertben tartásra alkalmas.

- Napi 3 séta egy rövid és két hosszú elegendő neki.Illetve néha futás délutánonként labdázás a kertbe.

- Közepes/nagy testű.

- Könnyen tanítható kezdő kutyás is elbír vele.

- Nem túltenyésztett fajta.


2011. aug. 16. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
németjuhász
2011. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla. Gyönyörű kutya, nagyon okos, jól tanítható, szeret sétálni, mozgékony, családszerető kutya, a szőre nem igényel sok gondozást (sétáltatás szempontjából ez jó, kullancs könnyen észrevehető benne, nem vizes órákig, nem ragad tele a szőre növényekkel, stb). Napi 2 hosszú séta + kertben is van hely, az elég neki. Bár fázós fajta, de majd biztosíts neki meleg helyet télen, ha őt választod! Sok foglalkozást igényel, akkor ajánlom, ha nincs egész nap magára hagyva, mert akkor hajlamos "feltalálni" magát és esetleg kárt tenni, ásni, stb.
2011. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nagyon sok múlik azon, hogy milyen tenyészetből veszel majd kutyát. Egy kevésbé "túltenyésztett" fajta jó tenyészetből lehet egészségesebb, mint egy kevésbé "túltenyésztett" de nem megfelelően "tenyésztett" /szaporított/ kutya.

A kritériumaidba eléggé sok fajta belefér, de nekem első körben a következők jutottak eszembe:

Bearded Collie, Labrador Retriever, Belga Juhász fajták, Dalmata, Újfundlandi

2011. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Olvastam a diszpláziáról és szeretném elkerülni hogy ilyen kutyám legyen.Ott azt írták hogy német juhász pl kifejezetten hajlamos rá illetve sok túltenyésztett fajta.
2011. aug. 16. 20:02
 5/9 anonim válasza:

Utolsó válaszoló megint.


Magyar vizslával nőttem fel..pont ezért sem írtam a listába, mert bár lehet kint tartani, de ők szeretik a meleget télen...tehát már az első kritériumból kiesett. Az általad leírtak alapján úgy éreztem egy nyugodtabb fajtát keresel, bár a vizslák azok, de a hatalmas vadászösztönüknek köszönhetően sokkal inkább munka és sport kutyafajták, mint családi kedvencek (persze a kettőt kombinálva érzik magukat a legjobban).

2011. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Főként könnyen kezelhető fajtát keresek mert mint írtam is első kutyám lenne és kutyaiskolára nincs lehetőségem a környéken ezért olyat keresek amivel elbírok én is az internetet olvasott/tanácsolt dolgokkal.
2011. aug. 16. 20:05
 7/9 A kérdező kommentje:
interneten*
2011. aug. 16. 20:05
 8/9 anonim válasza:

Utolsó megint:


javítanék a hibámon

Egy kevésbé "túltenyésztett" fajta jó tenyészetből lehet egészségesebb, mint egy "túltenyésztett" de nem megfelelően "tenyésztett" /szaporított/ kutya.

ez akart lenni a mondat


német juhászt csak nagyon jó helyről...a sok szaporító majdnem tönkretette a fajtát!

Ismered amiket írtam?

2011. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen találtam 1 jó oldalt olcsokutya.info.hu vagy valami ilyesmi ott jó fajtajellemzéseket találtam.A Belga juhász tetszik illetve az újfundlandi közülük.
2011. aug. 16. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!