Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról tapasztalatok?...

Csivavákról tapasztalatok? (nevelés gondozás stb) (többi lent)

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy csivavánk. 11 hetes kislány. És tudnátok nekem írni tapasztalatokat?? már olvastam utánnuk de azért a személyes tapasztalatok is érdekelnek. Hogy nevelejem olyannak aki nem ugat állandóan és nem lesz ilyen kis "idegbeteg"?? az én szobámba aludna a kis csöpség és éjszaka lehet tőle aludni? nemkell fell állandóan járkálni és ugatni?? akinek van csivavája kérlek írjon hogy neki milyen hogy neveli tapasztalatok. a válaszokat előre is köszönöm :)
2011. aug. 16. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis 4éves csivibabám. Elég kis idegbeteg,a drágám de csakis akkor ha valaki idegen jön a házba,ez kb 1 percig tart nála utánna minden ok. Éjszaka egyáltalán nem ugyat nem mászkál,nem "szól"vissza a kint ugató kutyáknak sem.

Egyedül csak az ajtónyílásra és az idegenekre reagál,de akkor nagyon elszakad a cérna XD


Arra viszont figyeljetek hogy normálisan egyen és ne menjen le a vércukra. Ha mégis adjatok neki mézet.

2011. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.!

Nekem egy 3 éves kan kutyusom van .

Jól kijön más kutyákkal de van pár kan kutyus itt a környéken akiket nem bír ... ő csak akkor ugat ha csengetnek amúgy nem.A legjobb barátja egy 18 kg-os keverék kutyus.De mielőtt hozzánk került egy kan Huskyval lakott :)éjszaka aludni szokott :D Naponta 3x vagy akár 5x is sétálunk attól függ hogy hova megyünk , mert én nem vettem neki hordozót (felesleges)tud jönni a lábán és nem szereti ha ölbe van.

Én húst,csontot,parizert,májkrémet kap és amit mi is eszünk!Néha veszek neki konzerves kutyakaját de nem nagyon szereti a tápot viszont imádja :)

Ha bármilyen kérdésed van még akkor írj :)

13L

2011. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :) és az idegennekkel nagyon vad?? és a kutyákra hogy reagál??
2011. aug. 16. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:

csontot ne adj neki!!!!

könnyen megakadhat a torkán és megfullad! Inkább ne kockáztass!

2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az enyém egy tündér, idegenekkel is kedves, kutyákkal is ha kicsi ha nagy ha szuka ha kan, egyáltalán nem idegbeteg, éjszaka alszik, általában velem, kicsit önző ha egyszemélyes ágyad van majd kitúrnak úgy szétterülnek a csöpp testükkel :D

Ha kertes házban laksz, a kerités minden egy szegletét nézzétek át erősítsétek meg...mert 1x megy át a szomszédba ahol kutya van, nem jön vissza többet.

2011. aug. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És hogyan neveltétek ilyen kedvesnek őket?? mert nagyon erősen kell (állitólag) fogni őket hogy sikerüljön megtanitani nekik valamit meg hogy szocializálódjanak. És milyen kutyatápot vegyek neki??? azt is hallottam hogy akkor sokkal nyugudtabbak ha más kutya társaságában van. Nekem ő lenne egyedül.
2011. aug. 17. 08:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, elég hosszú lenne mindent leírni, könnyebb lenne, ha már konkrét problémáról kérdeznél. Ha budapesti vagy, akkor tudok személyesen segíteni a nevelésében. Páran csivavások összejárunk gyakorlatozni a kutyusainkkal minden héten, oda bármikor csatlakozhattok. Itt van három oldal, ami a segítségedre lehet:

1. www.csivava.net

2. Cerberos kutyaiskola online ebnevelde: [link]

3. www.csivava.blog.hu

2011. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felajánlást. sajnos miskolci vagyok de a kiskutyát pestről hozzuk. Szeretném a lehető legjobban nevelni gondozni és a legfontosabb elérni hogy én legyek a falkavezér :)
2011. aug. 17. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos sikerülni fog, főleg, hogy már így felkészülsz a kiskutyára. :) Azokon az oldalakon elvileg mindent megtalálsz (a blogot csak érdekességképpen ajánlottam), de ha lenne kérdésed, írj nyugodtan az info@csivava.net -re. A Cerberos kutyaiskolával folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, szóval segítünk, ha bármi gond adódna. :)

Tápnak meg az Orijen-t vagy az Acana-t ajánlom. A Royal Canin Chihuahua táp szerintem átverés. Én is azzal etettem kezdetben, mert hát fajtaspecifikus táp, de igazából nem jó a minősége. Az én kutyám korpásodott tőle, és a szőre sem volt szép. De mielőtt bármit adnál neki enni, kérdezd meg a tenyésztőt, hogy mit evett eddig, és eleinte azzal kell etetni, aztán fokozatosan áttérni arra, amivel a jövőben etetni fogod. De a www.csivava.net weboldalon erről is részletesen olvashatsz. Ja, és itt is megtalálsz minket: [link]

Sok sok örömöt kívánok nektek! :)))

2011. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
NAgyon nagyon nagyon köszönöm :) jó hogy ha valami van akkor tudok segitséget kérni. Ő lesz az első csivavám sőt az első benti kutyánk (kertes házba lakunk idáig csak kint volt kutyus) remélem jó gazdi leszek.
2011. aug. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!