Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 hónapos Staffordnak...

Egy 5 hónapos Staffordnak vágassam le a fűlét?

Figyelt kérdés

Most augusztus 18.-ikán lesz 5 hónapos a staffordom, de nemtudom, hogy még le e vágathatom a fulét....Szerintetek?

Meg voltam megnezni a barátom staffordját, es azok mar 5 hónap utan vannak....es azok nagyok mar, volt már vagy 40 -50 centi is magassagra, az enyem meg aprocska melletuk,ok már mintha elérték volna az eredeti formályukat...

Naponta állitolag 6-8x ettek, bent voltak a házban, és ettek meg aludtak... Friskiest kaptak....

Az enyém is bent volt a házban, naponta 3x ehetett, abbol egyszer pedigree granulátot reggel, delután olyan kaját, amit mink esszunk, stb és este meg hust pedigree konzervát. Csak én nemdolgoztam egy darabig, és nem tudtam neki már pedigreet venni....3 honapos koráig etettem pedigreevel, aztan mostanáig-4,5 hon. k. moslékot evett....azaz bármi ami jott, mert 2 honapig nem voltam othon, és nem tudtam neki megadni azt, amire szuksége va. Persze vettem neki vitaminokat, meg Denta sticks-et, rágocsontokat, csak annyi hogy nem ette azt amit kiskorában. Az enyém pedig azoknak az óriásoknak a fele.....Lehet ezért lenne, hogy abbahagytam? Vagy lehet azért is, mert nincs olyan nap, hogy nevigyem ki futni, jatszani, sétálni, akarmilyen lusta is, ok meg bezárták oket és nem hordják ki...

Mi baja lehet az én kutyámnak, vagy ez normális? Most megint pedigree-t meg Chappit adok neki enni, naponta 4-5x is.


2011. aug. 17. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már ne! pár naposan max 1-2 hetesen szokták neki levágni.
2011. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem le lehet már.

5hónapos az még kicsi, annak még nőnie kell!!!

Nincs semmi baja.

2011. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

De miért adsz neki ilyen szar kajákat??

Ugyanilyen minőségű a legolcsóbb Penny-s és az legalább nincs tele színezékkel.


Amúgy én egyáltalán nem vágatnám le a fülét.

Nekünk is staffink van és imádom a kajla nagy füleit.

2011. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem azért de én azt a tápot meg se venném a kutyáimnak!
2011. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja és ne vágasd le a fülét!!
2011. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A penny-st nem ismerem, nalunk a pedigree a meno....de van itt is rolyal canin meg acana...a fule amugy nekem is tetszik, de azért akarom levagni, hogy szep hegyes legyen, meg azert mert mindeg megy verekedni, es harapjak a fulet, azert ha levan vagva, jobb, csak nemtudom, hogy lehet e még??????

Meg visszaterek az eledelre....ok sem adtak neki mittudom milyen tapot nekik, olcsobbal etettek mint en, csak tobszor naponta.....

2011. aug. 17. 08:44
 7/21 anonim ***** válasza:
De nem a fülét kell levágni, hanem megnevelni, hogy ne verekedjen folyton!!!!!!!!
2011. aug. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem a fülét kell levágni hanem meg kell nevelni!!!!!!!
2011. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Az írásodból az jön le nekem, hogy szaporítótól vetted a kutyád. Ezek után ne várd, hogy úgy nézzen ki mint ahogy egy törzskönyves, minőségi tápon etetett (Eukanuba, Royal Canin, Hill's stb.) naponta mozgatott kutya!!! Ha majd ezt a 3 dolgot betartod akkor lesz olyan kutyád amilyen tetszik neked.


Amit adsz neki enni az szemét, nyugodtan dobd ki a kukába, meg a moslékot is. Bár nem tudom mit tartalmaz a moslék, mert soha nem adtunk a kutyáinknak.


Fülvágást kb 3 hónapos korukba szokták, de pontosabban fogváltás előtt vagy után, de fogváltás alatt SOHA!!!


Ez amit írt az első válaszoló, üzenem, hogy inkább ne írjál semmit, tudod van amikor jobban jársz ha csöndbe maradsz!!!

2011. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

RÁM HALGASS!

TAPASZTALAT nem igéret!

Az enyémmel is elcsúsztunk egy kicsit és neki is 5 hónaposan vágták. Egy héttel a műtét után kitudtam egyedül szedni az összes varratot és pár nap múlva már nyoma sem volt és nem is volt érzékeny. Most lesz 8 hónapos és nagyon szép a füle, ugyanúgy rángatja a kicsi mint rég és egyáltalán nem fáj neki! Szóval csináltasd meg bátran!

2011. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!