Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3éves szuka spániel kutyusom...

3éves szuka spániel kutyusom már kétszer volt megnyírva, de nagyon rosszul viselte, szájkosárral is harapott meg minden. Idén lehet elaltatják a "fodrászkodás" idejére. Ugye nem ártalmas ez neki?

Figyelt kérdés
Remélem így nem lesz neki akkora trauma mint enélkül...Mennyibe kerülhet ez kb., altatással együtt?
2009. ápr. 14. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az altatás mindíg veszélyes lehet. Ha már altatták, akkor kisebb a veszély, hiszen a dokitok tudja, hogy milyen altatót használhat, amire biztos nem reagál allergiával.

Nem lenne elég bódítani?

A másik: a kutyának úgy látszik a szocializációja nem volt tökéletes. Nem szabadna így reagálnia. Kiskorától szoktatni kellett volna ehhez a helyzethez, hiszen tudtátok, hogy olyan kutyát vesztek akinek a szőre ezt megkívánja. Ezt is lehet még pótolni, menjetek el kutyasuliba, kérjetek segítséget.

2009. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kutya 100%ig szeretetben és jó körülmények között nevelkedett, nincs vele semmi baj, ha már ennyire szakértő vagy,h.egyből kutyasuliba küldenéd, csak egy tipp, a spánielek ilyenek, agresszívek,ha olyan helyzetbe kerülnek ami nekik nem tetszik!!! A kutyával amúgy minden rendben, csak azt nem tűri,ha idegen nyaggatja valami zajos szerkezettel és fogja a lábát ...stb.! Azért köszi!!!
2009. ápr. 14. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek a spánielkekhez, de akkor mindegyiket altatva nyírják? Ez ilyen követelmény, hogy idegeneket nem bírják, mint pl. a marmagasság?
2009. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én első

Kedves kérdező. Lehet, hogy a kutya szeretetben...stb lett nevelve, de vannak dolgok amiket a KUTYA ÉRDEKÉBEN meg kell tanítani egy állatnak. Mint egy gyereknek is, hogy ne nyulkáljon a konnektorba és ne rángassa a fejét a fodrásznál.

Igenis egy kutyának meg kell tanítani, hogy nem lehet ellenséges az idegenekkel, meg kell tanítani, hogyha rászólok, hogy nyugton maradjon akkor tartsa a lábát az orvosnak pl. vérvételhez. Hogy hagyja a száját kinyitni és a fogait megvizsgálni.


Látod, szereted a kutyád, de kénytelen vagy egy veszélyes altatásnak kitenni, mert nem tanítottad meg neki, hogyha rászolsz, akkor tűrje el pl. a nyírást. Azzal, hogy nem tanítottad meg ártottál a kutyának minden szeretet ellenére.

Én a helyedben a megsértődés helyett elgondolkodnék ezen és lépnék amíg nam késő, mert így évente altathatod a kutyádat, ami a korral egyre veszélyesebb lesz.

2009. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy tévedésben vagy, kedves kérdező, nincs egyetlen olyan kutyafajta sem, ami születetten agresszív, olyan meg végképp nincs, hogy a gazdáját is megharapja ha nem tetszik neki valami. A szeretet és megfelelő körülmények ellenére nagyon elrontottad a nevelését, mert egyáltalán nem értesz hozzá. Ez nem baj. A baj az, ha jóindulattal tanácsot adnak neked, hogy miképp korrigáld a hibát, te meg erre megsértődsz.
2009. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mondok még valamit. Ha pesten vagy a közelében laksz, elmegyek veled a legközelebbi kozmetikai kezelésre, én fogom majd a kutyádat, amíg nyírják és marhára nem fog megharapni. Sem engem, sem a kozmetikust.
2009. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
AZért légyszi ne általánosíts, már bocsi, de ha vki ezt olvassa, azt hiszi ez a 12 kg-os csöpp kutya egy vadállat ha kozmetikáról van szó, vagy olyanról, ami nem tetszik neki. Van spánielem, és ismerek jópárat, de mondjuk 40-ből 2 ha úgy viselkedik mint a Tiéd... Nem rosszból írom, amit írok, plusz nem tudom ki mondta neked, hogy spániel így viselkedik... Marhára nem így kell viselkednie, ez nem általános, mivel társasági kutya, az ember mellett van vadászatkor stb.. Az hogy szeretetben nőtt fel az egy dolog, ezt nem vonja kétségbe senki, de attól még lehet, hogy vmit kihagytatok a nevelés során.. Az igaz, hogy vannak nehezebben kezelhető spanik, de meg kell tanulni kezelni őket. Szedálva, főleg nem altatva, nem a legjobb megoldás... Próbáld meg te otthon eljátszani a kozmetikát esetleg. Napról napra, egyre többet, ha okos és szépen viselkedik az asztalon (mosógép is jó), akkor leteszed, és megdicséred. tudni fogja, h az asztalon viselkedni kell, a földön aztán mehet a játék, azt csinál újra amit szeretne... Amúgy ott szoktál lenni a kozmetikánál? Mert van olyan kutya aki jobban viselkedik, ha nincs ott a gazdi, de lehet hogy jót tenne neki, ha ot maradnál...
2009. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kiráz a hideg ha ilyen ötleteket látok!

komolyan mondom félelmetes ez a lusta világ ahol inkább altatják a kutyát meg teletömik nyugtatóval mintsem megtanítsák neki a helyes viselkedést! PÁR NAP AZ EGÉSZ!!!!


vagy miért nem lehet másképp megoldani? mechanikus nyíróval, vagy ollóval?


Te örülnél neki ha benyugtatóznának csak mert nem tudod hogyan viselkedj?

2009. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolunk,hogy a spánieleket sok országban használják pl.rendőrségi munkára,biztos,hogy nem a fajta ilyen.

Az agyonajnározott,idegbeteggé tett kutya ilyen,de ez nem fajtafüggő!

Nem belenyugodni kell a helyzetbe,hanem elvinni olyan kutyasuliba(nem,nem lesz szegénykének semmi baja ott,és nem szégyen ilyen helyre járni a kutyáddal,az ebek nagy része jól is szórakozik a suliban),ahol van szocializáció és rehabilitáció.

Ne a kutyát sajnáld,hanem magadat!

2009. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még valami:olyan normális kutya-gazda,pontosabban falkavezér-kutya kapcsolatban nem fordulhat elő,hogy nem tűr,nem enged meg valamit!

Nekem spánielnél kicsit komolyabb fajta kutyám van/volt(bullterrier),de szép is lett volna,ha nem az van,amit én mondok!

Ahova én viszem,történjen vele ott akár fájdalmas dolog is(állatorvos pl.),ott nyugodtan tűrnek mindent.

Ha én kimegyek a helyiségből,akkor hiszti van,de míg ott vagyok,egy hang sincs.

2009. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!